Neler Yeni

Aerocool Orbit RC 3x12cm RGB Led Fan + Uzaktan Kumanda

Batuhan Lastronin

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,001
İsim
Batuhan Divrik
Merhabalar 200 TL bütçem var bu ürünü almayı düşünüyorum sizce bundan daha performanslı bir ürün var mıdır aynı fiyata sahip? Teknobiyotikten alacağım.

Batuhan Lastronin

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,001
İsim
Batuhan Divrik
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Öncelikle merhaba, adını yazdığın sitede bir şey almanı tavsiye etmem.
https://www.itopya.com/xigmatek-cy1...t-yuzlu-1200rpm-kumanda-kontrol-kasa-ici-fan/ buna bir göz atabilirsin
Tavsiye etmemenizin sebebi nedir acaba ? Bu ürünü de daha önce gördüm ama xigmatek fan kullandım daha önceden ve çok sesliydi o yüzden vazgeçtiğim bir ürün ve internetten özelliklerine bakmak istediğim de bulamadım kaç db sesi var gibi özelliklerini.

Dahası  
Reaksiyon skoru
67
İsim
Tony Montana
Tavsiye etmemenizin sebebi nedir acaba ? Bu ürünü de daha önce gördüm ama xigmatek fan kullandım daha önceden ve çok sesliydi o yüzden vazgeçtiğim bir ürün ve internetten özelliklerine bakmak istediğim de bulamadım kaç db sesi var gibi özelliklerini.

Ekler

• Adsız.png
    Adsız.png
    53.5 KB · Hit: 122

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,028
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Eğer gerçekten yazdığı gibi 21 DB altındaysa sessiz olacaktır o fanlar.

Toroslu

80+ Bronze
Sessiz fan istiyorsanız her şeyden önce bakmanız gereken ilk fan üreticisi Noctua'dır. Noctua'da bütçenize uygun fan bulamazsanız Corsair'in LL, ML serisi fanları işinizi görecektir. Size tavsiyem sadece ses seviyesine bakmamanız. Sesi düşüktür çünkü RPM'i düşüktür, performansı kötüdür işinizi görmez paranız boşa gider. Yüksek RPM değerine sahip kaliteli rulmanlara sahip sessiz fanlara bakmanız gerekir. RPM değeri de tek başına yeterli değil, CFM değerine bakmanız gerekir ki hava akışınız güzel gerçekleşsin. 2000RPM olup 40CFM fanlar var, bunların da bir önemi yok. 600RPM 90CFM fanlar var, hem sessiz hem de performanslılar. Bu kriterlere göre bir fan seçin. Kaliteli hava akışı için minimum 60CFM bakmanız yararlı olsa da, geniş kasalar için 45-55CFM aralığı da işinizi görebilecek değerlerdir.

Alternatif olarak Corsair SP140 fanını bırakıyorum. 60-69CFM ve 1150RPM. Kaliteli bir fan. İstediğiniz gibi de sessiz, 25-29 dBA.
Fan'a buradan ulaşabilirsiniz.

Batuhan Lastronin

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,001
İsim
Batuhan Divrik
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sessiz fan istiyorsanız her şeyden önce bakmanız gereken ilk fan üreticisi Noctua'dır. Noctua'da bütçenize uygun fan bulamazsanız Corsair'in LL, ML serisi fanları işinizi görecektir. Size tavsiyem sadece ses seviyesine bakmamanız. Sesi düşüktür çünkü RPM'i düşüktür, performansı kötüdür işinizi görmez paranız boşa gider. Yüksek RPM değerine sahip kaliteli rulmanlara sahip sessiz fanlara bakmanız gerekir. RPM değeri de tek başına yeterli değil, CFM değerine bakmanız gerekir ki hava akışınız güzel gerçekleşsin. 2000RPM olup 40CFM fanlar var, bunların da bir önemi yok. 600RPM 90CFM fanlar var, hem sessiz hem de performanslılar. Bu kriterlere göre bir fan seçin. Kaliteli hava akışı için minimum 60CFM bakmanız yararlı olsa da, geniş kasalar için 45-55CFM aralığı da işinizi görebilecek değerlerdir.

Alternatif olarak Corsair SP140 fanını bırakıyorum. 60-69CFM ve 1150RPM. Kaliteli bir fan. İstediğiniz gibi de sessiz, 25-29 dBA.
Fan'a buradan ulaşabilirsiniz.
Öncelikle cevabın için teşekkür ederim ancak bu fanların tanesi 168 TL ve ben 3 tane fan alacağım yani 500 600 TL verme şansım yok maalesef ki. Yine de teşekkür ederim cevabınız için.

Toroslu

80+ Bronze
Öncelikle cevabın için teşekkür ederim ancak bu fanların tanesi 168 TL ve ben 3 tane fan alacağım yani 500 600 TL verme şansım yok maalesef ki. Yine de teşekkür ederim cevabınız için.

Keşke 3 tane alacağınızı belirtseydiniz :)
Yine de 3 tane düşük kaliteli fandan çok daha iyi olacağını belirtmek isterim.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
894,494
Üyeler
138,366
Son üye
emirhan_xd
Top Bottom