Neler Yeni

Ağır İşlere Uygun Ektomorf Spor ve Beslenme Tavsiyesi Verebilir Misiniz?

EndXR

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Aykan Alkan
Merhaba arkadaşlar,

Ben 32 yaşında, inşaat kalıp işleriyle uğraşan ve 1.83 boyunda, 75 kg ağırlığında bir ektomorfum. Spora başlamadan önce biraz bilgi edinmek ve sizlerin deneyimlerinden yararlanmak istiyorum.

Genel Bilgi ve İhtiyaçlar:

- **Fiziksel Zorluklar:**
İnşaat işi oldukça yorucu ve enerji yönetimi konusunda sıkıntılar yaşamaktan endişeliyim. Bu süreçte sporu ve işi nasıl dengeleyebilirim?
- **Beslenme:**
Son zamanlarda tavuk kanat, baget, but gibi ürünler alıyorum. Yağsız tavuk göğsü de almayı planlıyorum. Abimin Hardline Pro Gainer'ı vardı, onu da kullanıyorum. Günlük 3000 kalorinin üzerine çıkabiliyorum, bu beslenme şekli doğru mu?
- **Egzersiz:**
Evde mekik, şınav, plank, dips ve squat gibi hareketler yapıyorum. Bunlar yeterli mi, daha fazlasını yapmalı mıyım?

Sorunlar ve Çekinceler:

- **Kahve ve Kalp Çarpıntısı:**
Kahve içtiğimde çarpıntı yaşıyorum, bu normal mi? Kahveyi nasıl tüketmeliyim?
- **Bütçe:**
Beslenme ve spor malzemelerine harcayabileceğim bütçem sınırlı. Hem fiziksel hem maddi olarak nasıl dengede kalabilirim?
- **Günlük Kalori ve Su İhtiyacı:**
İnşaatta çalıştığım için kalori ihtiyacım değişken. Günlük 3 litre su içiyorum, bu yeterli mi?
- **Yemek Düzeni:**
Sabahları iştahım olmuyor, öğlene doğru acıkıyorum ama akşamları iştahım azalıyor. Bu düzeni nasıl iyileştirebilirim?

Danışmanlık ve Program:

- Danışmanlık: Hulk ve Furkan gibi kişilerden danışmanlık almak mantıklı mı? Sizden bu konuda öneriler bekliyorum.
- Program: Şu an belirli bir programım yok. Temel olarak neleri öğrenmem ve uygulamam lazım?

Maddi Tartışmalar:

- Gıda ve Beslenme:
Protein kaynaklarına yatırım yapıyorum. Günlük kalori ihtiyacımı karşılamak ve sağlıklı beslenmek için bütçemi nasıl daha etkili kullanabilirim?
- Su ve Diğer İhtiyaçlar:
Günde 3 litre su içiyorum, ancak bu maliyetler göz önünde bulundurulduğunda, diğer ihtiyaçlara nasıl bütçe ayırabilirim?
- Genel Harcamalar:
Tüm bütçemi spora harcamak istemiyorum. Bu dengeyi nasıl kurabilirim?

Sizlerin dostane uyarılarınızı, tecrübelerinizi ve tavsiyelerinizi bekliyorum. Bu süreçte bana yardımcı olabilecek her türlü bilgiye açığım.

Şimdiden teşekkür ederim!

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
939,899
Üyeler
147,793
Son üye
Makkus
Top Bottom