Neler Yeni

Nasıl SAĞLIKLI Kilo alınır?

Hudzell

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,291
İsim
Hakan
İlgilendiği Kategoriler
Mining, Trading, Kripto, Crack
Hocam pek anlamadım ben 65 kiloyum 80 olmam lazım, hangi programı uygulayacağım. Ve aynı yazan kısımları da çözemedim.
Sabah nereden baksan 5-6 yumurta ye diyor, ben haşlanmış yumurta sevmiyorum ki... program en azından benim için tuzlu en fazla ne kadar sürdürebilirim bilemiyorum maalesef.

Ensar Bey

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,381
İsim
Ensar Bey
Hocam pek anlamadım ben 65 kiloyum 80 olmam lazım, hangi programı uygulayacağım. Ve aynı yazan kısımları da çözemedim.
Sabah nereden baksan 5-6 yumurta ye diyor, ben haşlanmış yumurta sevmiyorum ki... program en azından benim için tuzlu en fazla ne kadar sürdürebilirim bilemiyorum maalesef.
Hocam bana özelden tam bütçenizi söylesenize ben ona göre size bir program hazırlayayım
Ayriyeten ev de spor da yapacaktın halledelim senin işi.

Dušan Tadić

80+ Silver
Önceden kahvaltıda 3 poğaça yer doymazdım şimdi 1 poğaça yiyince tıkanıyorum ama kilo hala aynı.
173 cm 60kg nasıl sizce?

Ensar Bey

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,381
İsim
Ensar Bey
Önceden kahvaltıda 3 poğaça yer doymazdım şimdi 1 poğaça yiyince tıkanıyorum ama kilo hala aynı.
173 cm 60kg nasıl sizce?
Hocam, Minimum olmanız gereken kilo 57 maksimum 76 belki 78 normal olmanız gereken kilo da 69

Dahası  
Reaksiyon skoru
94
İsim
ATIF SARAÇOĞLU
Kısa ve net.

Merhaba, bu rehberimiz de minimum yağ ile nasıl kilo alabileceğimizi anlatacağım.
Öncelikle burada ki bilgiler Savaş Cebeci, Bir kaç yabancı kanal, bir kaç Türk ve iyi vücutçulardan bilgilenerek derlenmiştir.

Beğenilirse zayıflama, evde ekipmanlı-ekipmansız deltoid, biceps, triceps, pectoralis major ve benzeri kasların gelişimi hakkında programlar yayınlayacağım.

Rehber İçeriği:
A- Sağlıklı kilo nedir?
B- Sağlıklı kilo nasıl alınır?

A- Sağlıklı kilo nedir?

Kilo almayı 3 ayrı bölüme ayıralım:
1- Yağlanma
2- Kaslanma
3- Minumum yağ ile büyüme

İçlerinden en sağlıklısı ve en zor olanı kaslanmadır, bu hem fiziğinizi güzelleştirir hem de çok kısa süre de obezler nasıl kilo veriyorsa zayıf kişilere de o kadar kilo aldırır. Bizim konu da en teferruatlı değineceğimiz 3. olandır.

B- Sağlıklı Kilo nasıl alınır?

Protein miktarı için; kilonuz . 1,5-2 (Katları siz belirleyin, bütçenize göre olsun ama bu aralıkta olsun.) 111x2=222 gram Protein, ben günlük 250 gram civarı tüketiyorum.
1- Mutlaka kahvaltı yapın.
Kahvaltı da protein ağırlıklı beslenin. (Yumurta, peynir gibi)
2- Öğünleri atlamayın.
Bu işte sabırlı ve düzenli olmalısınız, neredeyse kimsenin ergenliğe girdiği gibi sakalı bıyığı çıkmaz. (Genetiğe bağlı genetiğin önemi için böyle bir örnek verdim, genetiğiniz iyiyse atlamadığınız sürece normal insanlardan çok daha hızlı kilo alabilirsiniz.)
3- Her gün karbonhidrat ve proteininizi alın.
Aşırı yağlı besinler yemeyin ama yağ kullanın.
Dipnot: Karbonhidrat ve Proteinler ile günlük kalori ihtiyacınızın 500-1000 kalori üzerine çıkın. (500 hafta da 0.5 kilo 1000 hafta da 1 kilo)
Kalori ihtiyacınızı buradan hesaplayabilirsiniz; https://gunluk-kalori-ihtiyaci.hesaplama.net/
4- Kalorisi ve besin değeri yüksek yemekler tüketin.
5- Fıstık ezmesi (isterseniz fındık da olur) tüketin.
6- Her gün 2 bardak süt için veya süt ürünleri tüketin. (Süt ucuz yollu proteindir.)
7- Uyku düzeninize dikkat edin.
8- Yeterli miktar da su tüketin.

Eğer ki çok hızlı ve kaslanarak kilo almak istiyorsanız, bunlara uymakla beraber şunları da yapacaksınız.
1- Spora başlayın ve sert idmanlar yapın.
Yok efendim ilk 2 hafta full body çalışayım vücudum alışsın, bunları geçin boş şeyler.
2- Bol bol yemeğinizi yiyin acımayın. (Özellikle protein)
Gün de 6 öğün ye o kadar süren yoksa 3 öğün ye, ama 6 öğün yemiş gibi ye, bunun yanında da karbonhidrat tüket. Aşırı sağlıksız besinler tüketmediğiniz sürece hiç bir zararı olmaz merak etmeyin.

Cüsseli Savaş Hoca'nın paylaştığı bulking beslenme programı:

Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle
Paylaştığı video:

55 Kiloysanız 65 kilo da verildiğinin biraz azını tüketin, örnek olarak 75 GR yulaf yerine 70 GR yiyin 210 GR tavuk yerine 190 GR yiyin.

Bu kadar bütçeniz yoksa şu besinlerden kendinize uygun bir program hazırlayın.

Kuruyemiş
Badem
Ceviz
Fındık
Fıstık

Kuru Meyveler
Üzüm
Hurma
Kuru kayısı

Süt Ürünleri
Peynir
Yoğurt
Süt

Yağlar
Doğal süzme zeytinyağı

Etler
Dana
Kuzu
Tavuk etleri

Abur cubur
Fıstık ezmesi
Fındık ezmesi
Mesaj otomatik birleştirildi:

@Metshi @Hudzell @Ahmet Öztürk Bekliyordunuz ağam
Hocam öncelikle çok faydalı konu elinize sağlık.
Bende kilo almak isteyen bireylerden bir tanesiyim boyum 1.86 kilom 60 civarı hangi kilo ya kadar çıkarsam benim daha sağlıklı düzgün gözüken bir vücudum olur sizce ?

Ensar Bey

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,381
İsim
Ensar Bey
Hocam öncelikle çok faydalı konu elinize sağlık.
Bende kilo almak isteyen bireylerden bir tanesiyim boyum 1.86 kilom 60 civarı hangi kilo ya kadar çıkarsam benim daha sağlıklı düzgün gözüken bir vücudum olur sizce ?
Hocam 77 kilo size kafi eğer kas yapacaksanız 85-90 arası bile düşük yağ oranında güzel gözükür.

Ensar Bey

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,381
İsim
Ensar Bey
Yakın zaman da kilo vermek ile ilgili bir şeyler de paylaşacağım.

şahin doğan

80+ Platinum
Teşekkür ederim.
Anlatmak istediğim şey; günlük almanız gereken kalori miktarından 500 gr fazla alırsanız hafta da yarım kilo 1000 gr fazla alırsanız hafta da 1 kilo alırsınız.
1 Kilo=7000 Kalori
1 kg 7000 kalori diye bir şey yok tamamen yalan

Jony Case

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,342
İsim
İsmet
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar konsollar oyunlar ekipmanlar
Tavuklu pilav yiyin...