Neler Yeni

Ailem Eşit Ağırlık Okumamı İstemiyor Ne Yapmalıyım?

Samet38

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,033
İsim
Samet Samet
Eğer farklı dillere ilgin varsa dil bölümünü seçebilirsin.

Tarık06

80+
Boş konuşmuş.

Doktorların tam olark doktor olması ile okuldan sonra kafadan 12-15 sene sürüyor. Onun dahası da var.
O yapmış sen mi yapamayacaksın lafı çok saçma.
Evet hep bana diyorlar sen milletin çocuklarına kurban ol onlar okudu sen okuyamadın diyorlar bana
Mesaj otomatik birleştirildi:

Eğer farklı dillere ilgin varsa dil bölümünü seçebilirsin.
Bakacağım dile ilgim var

Dinleme kimseyi aynı hatayı yaptım 2 senem çöpe gitti pandemisiydi vs derken sınavları da bok gibi yaptılar umutsuz bir şekilde sonuçları bekliyorum son şansım yazıp gitmek zorundayım. 12 deyken kendi bildiğimi yapıp eşit ağırlık devam etseydim şu an üniversitenin 2.yılı bitmişti ama olur mu boomer Türkler sanıyor ki sayısal dışı kimse üniversite kazanamaz

Aklın varsa yatkın olduğun istediğin alanda ilerlersin kimsenin karışmaya hakkı yok gerekirse dinleme bile
Evet bizimkiler sayısalları daha zeki sanıyorlar

Tarık06

80+
Hocam bence okula gidip hocalarla konuşun yoksa bitmez bu, gidince hocaya diyin ki hocam bunlara iyi bir şekilde kızın anca akılları başlarına gelir
Zaten bu yıl okulun rehberlik servisine söyledim babamla konuştular babam yalandan dedi tamam karışmıyorum öğretmenimle konuştuktan sonra bana kızdı hala babam ile abim sayısal baskısı yapıyor bana sizce ne yapmalıyım?

Bana yardımcı olurmusunuz?

Dinleme kimseyi aynı hatayı yaptım 2 senem çöpe gitti pandemisiydi vs derken sınavları da bok gibi yaptılar umutsuz bir şekilde sonuçları bekliyorum son şansım yazıp gitmek zorundayım. 12 deyken kendi bildiğimi yapıp eşit ağırlık devam etseydim şu an üniversitenin 2.yılı bitmişti ama olur mu boomer Türkler sanıyor ki sayısal dışı kimse üniversite kazanamaz

Aklın varsa yatkın olduğun istediğin alanda ilerlersin kimsenin karışmaya hakkı yok gerekirse dinleme bile
hep bana diyorlar sen milletin çocuklarına kurban ol onlar okudu sen okuyamadın diyorlar bana

Birde hep beni diğer çocuklarla kıyaslıyorlar

Tarık06

80+
Tıp genel olarak en zor alanlardan biri gerek aile yakınları ile olan ilişki gerek karşında bir insanın sağlığını bitirme veya devam ettirme gibi seçenekleri olsun. Eğer hayatının önemli kısmını bu sorumluluğu üstlenecek ve gereken hizmeti veremeyeceğini düşünüyorsan (ki gayet normal bir şey insanın doğuştan sevmesi gereken konulardan biri) ekonomi okuman ve aynı doğrultuda EA seçmen daha mantıklı olacaktır. Bu ülkenin zordam meslek seçene değil de seçtiği mesleği kaliteli yapan insanlara ihtiyacı var. Bunları babana ve abine anlat.
Babam ile abime anlatıyorum ama beni dinlemiyorlar iktisat (ekonomi) çok güzel bir bölüm ilgimde var iktisata bencede eşit ağırlık seçmem daha mantıklı olur ama abimle babam ea seçmemi istemiyor ne yapacağım?

Berk Atmaca

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,224
İsim
Berk Atmaca
Dostum sayısal okumak zorunda değilsin. Ailene ben eşit ağırlık okucam dersen sana "sayısal oku mühendis ol doktor ol cart curt" diyip moralini bozucan. Sen eşit ağırlık okumak istiyorsan ve İSTEDİĞİN BÖLÜM eşit ağırlıkta ise kağıdı ilk imzalat sonra istediğin bölümü yaz (kağıtta bölümü yazıyorsak unuttum bende). He şöyle düşünüyorsan sayısal da matematik var zordur hmm okunmaz ve hedefin yoksa çok ciddi söylüyorum belki bana alınabilirsin meslek lisesine nakil ver. Rehber öğretmenine danışma gibi bir düşüncen varsa yapma. Boş boş konuşucak hiçbir etkisi olmayacak tek etkisi ailenle konuşursa olur. Umarım istediğin bölüme gider, sevdiğin bir meslek ile uğraşırsın. Yolun açık olsun iyi forumlar.

White Ravens

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Arkadaşlar 10.sınıfa geçtim ve bu yılın sonunda bölüm seçimi yapacağız ben eşit ağırlık seçmek istiyorum çünkü iktisat (ekonomi) okumak istiyorum ama babam ile abim ittifak yapmışlar illaha bana sayısal oku diye diye kafamı yiyorlar annemde bana diyor ne istiyorsan onu oku ama babam ile abim sayısal okumamı istiyor benimde sayısal da matematik geometri ve fizik dersim iyi değil bu yıl matematik 50 geometri 50 ve fizik dersi 45 ti karne notlarım bu yüzden eşit ağırlık seçmek istiyorum ama abim ile babam bana diyor illaha tıp okuyacaksın doktor olacaksın diyorlar aranızda eşit ağırlık okuyan var mı bana yardımcı olur musunuz ailemi nasıl ikna edeceğim eşit ağırlık okumaya lütfen yardımcı olun kararsız kaldım?
Sayısal okuyacak gibi yapıp tercihlerde Eşit Ağırlık seçeceksin.
Olmuş ile ölmüşe çare yok. İstediğin bölümü okursun.

Laxerian

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,286
İsim
Çağan Şen
Babamla abime söylüyoruz ama hep sayısal oku diyorlar inat etmişler bizde ne yapacağımızı şaşırdık

Babama söylüyorum ama kabul etmiyor illaha diyor doktor olacaksın diyor diyorum baba niye kendi istediğim mesleği olmuyorum bana diyor doktorların maaşı yüksektir iyidir ayda 60-80 bin TL alıyorlar diyor bana ne yapacağım?

Abim ile babama Söylüyorum ama kabul etmiyorlar diyorlar doktorluk kolaydır sen kazanırsın diyorlar bana birde bana sürekli çevremdeki kişileri örnek gösteriyorlar diyorlar sen buna kurban ol bak bu doktor oldu sen olamadın diyorlar bana ne yapacağım?
Baban doktorların maaşına bakmadan bile git bölümü benim dediğimi oku mesleğide doktorluk seç diyorsa çok fena bilgi erişim sıkıntısı var internet falan yok mu sizin evde, ne yapmak ne seçmek ne olmak istiyorsan ol

AtiIIa

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
19,629
İsim
Atilla
İlgilendiği Kategoriler
Oyun
Benim de ailem sayısal seçmemi söylüyordu bir kaç hafta sürekli EA seçip hukuk okumak istediğimden bahsettim ikna olmadılar, okul rehberliğine gittik. Onlarda sayısal seç en kötü 12.sınıfta geçersin demişlerdi ve sayısal seçtik. Ama 1-2 hafta sonra annemi ikna ettim EA geçtim. Senin de babanı ikna etmen lazım. Okuldaki tm derslerine giren öğretmenlerle konuşursa öğretmenler ikna edebilir veya sayısal hocalarınla konuşursa hocalar da notlarına bakarak EA seçmesi daha iyi olur deyip ikna edebilirler.

Tarık06

80+
Dostum sayısal okumak zorunda değilsin. Ailene ben eşit ağırlık okucam dersen sana "sayısal oku mühendis ol doktor ol cart curt" diyip moralini bozucan. Sen eşit ağırlık okumak istiyorsan ve İSTEDİĞİN BÖLÜM eşit ağırlıkta ise kağıdı ilk imzalat sonra istediğin bölümü yaz (kağıtta bölümü yazıyorsak unuttum bende). He şöyle düşünüyorsan sayısal da matematik var zordur hmm okunmaz ve hedefin yoksa çok ciddi söylüyorum belki bana alınabilirsin meslek lisesine nakil ver. Rehber öğretmenine danışma gibi bir düşüncen varsa yapma. Boş boş konuşucak hiçbir etkisi olmayacak tek etkisi ailenle konuşursa olur. Umarım istediğin bölüme gider, sevdiğin bir meslek ile uğraşırsın. Yolun açık olsun iyi forumlar.
zaten meslek lisesine gidiyorum bölümüm radyo ve televizyon programcılığı eşit ağırlık okumak istiyorum çünkü istediğim meslekte eşit ağırlıkta var iktisat ekonomi okumak istiyorum sayısalım iyi değil zaten sayısalda matematik geometri ve fizik dersim iyi değil bu yüzden eşit ağırlık seçmek istiyorum

Sayısal okuyacak gibi yapıp tercihlerde Eşit Ağırlık seçeceksin.
Olmuş ile ölmüşe çare yok. İstediğin bölümü okursun.
o nasıl olacak peki?

Baban doktorların maaşına bakmadan bile git bölümü benim dediğimi oku mesleğide doktorluk seç diyorsa çok fena bilgi erişim sıkıntısı var internet falan yok mu sizin evde, ne yapmak ne seçmek ne olmak istiyorsan ol
babam zaten yüksek maaşı olduğu için bana doktorluk oku diyor birde babam sürekli çevremdeki insanlardan örnek veriyor diyor bak milletin çocukları okudu doktor oldu kendini kurtardı yüksek maaş aldı sende okumadın diyor bana ayrıca evimizde internet var sizce ne yapmalıyım?

Benim de ailem sayısal seçmemi söylüyordu bir kaç hafta sürekli EA seçip hukuk okumak istediğimden bahsettim ikna olmadılar, okul rehberliğine gittik. Onlarda sayısal seç en kötü 12.sınıfta geçersin demişlerdi ve sayısal seçtik. Ama 1-2 hafta sonra annemi ikna ettim EA geçtim. Senin de babanı ikna etmen lazım. Okuldaki tm derslerine giren öğretmenlerle konuşursa öğretmenler ikna edebilir veya sayısal hocalarınla konuşursa hocalar da notlarına bakarak EA seçmesi daha iyi olur deyip ikna edebilirler.
bu yıl okulun rehberlik servisine söyledim rehber hocamız babamı benim yanımda aradı babamla konuştu babam hocama yalandan dedi ben karışmıyorum istediğini seçsin dedi hoca telefonu kapattıktan sonra ise yine bana sayısal seç dedi bugüne kkadar diyor hala

Son düzenleme:

Laxerian

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,286
İsim
Çağan Şen
zaten meslek lisesine gidiyorum bölümüm radyo ve televizyon programcılığı eşit ağırlık okumak istiyorum çünkü istediğim meslekte eşit ağırlıkta var iktisat ekonomi okumak istiyorum sayısalım iyi değil zaten sayısalda matematik geometri ve fizik dersim iyi değil bu yüzden eşit ağırlık seçmek istiyorum

o nasıl olacak peki?

babam zaten yüksek maaşı olduğu için bana doktorluk oku diyor birde babam sürekli çevremdeki insanlardan örnek veriyor diyor bak milletin çocukları okudu doktor oldu kendini kurtardı yüksek maaş aldı sende okumadın diyor bana ayrıca evimizde internet var sizce ne yapmalıyım?

bu yıl okulun rehberlik servisine söyledim rehber hocamız babamı benim yanımda aradı babamla konuştu babam hocama yalandan dedi ben karışmıyorum istediğini seçsin dedi hoca telefonu kapattıktan sonra ise yine bana sayısal seç dedi bugüne kkadar diyor hala
Ne yapmak istiyorsan onu yap çok istiyorsa gitsin liseye kendisi okusun sayısalı kusura bakmasın

pickpocket

Ventus☪
Moderatör
En İyi Cevap
27
Dahası  
Reaksiyon skoru
11,839
İsim
Ventus
İlgilendiği Kategoriler
Teknik Sorunlar
Instagram
www.instagram.com/serhatcanavci
Steam
www.steamcommunity.com/id/serhatcanavcii
Facebook
serhatcanavci
Twitter
AvciSerhatCan
Discord
Ventus#1033
Reddit
VentusTR
Ciddi bir konu biliyorum ama atmadan duramicam lütfen kusura bakmayınız. :)

Top Bottom