Neler Yeni

Ailem Eşit Ağırlık Okumamı İstemiyor Ne Yapmalıyım?

DOGANALPASLAN

80+ Gold
En İyi Cevap
10

Squex

80+ Silver
Fen lisesinde misin? Ben de seçmedim
Ayn Bagcilar Necmettin Erbakan dayım. Herhangi bir sayısal seçimi falan yapmadım hocalar da bir şey demedi zaten 1 dönem okula gittim sonra bir baktım 11 olmuşum. Ha fen lisesinde online eğitim görmüşüm ha anadalo lisesinde online eğitim görmüşüm.

mortah

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
975
İsim
Yakup Efe Sarıkaya
Ayn Bagcilar Necmettin Erbakan dayım. Herhangi bir sayısal seçimi falan yapmadım hocalar da bir şey demedi zaten 1 dönem okula gittim sonra bir baktım 11 olmuşum. Ha fen lisesinde online eğitim görmüşüm ha anadalo lisesinde online eğitim görmüşüm.
Fen liseleri zorunlu sayısal diye biliyorum çok nadir 1 tane EA sınıfı açılıyor

DOGANALPASLAN

80+ Gold
En İyi Cevap
10
Fen liseleri zorunlu sayısal diye biliyorum çok nadir 1 tane EA sınıfı açılıyor
Eğer yeterince öğrenci çıkarsa ea sınıfı açılıyor. Bizim okulda 2 tane tek ea olduğu için sınıf açmamışlardıç
Mesaj otomatik birleştirildi:

Galiba bizim hocalar 9un başında buraya gelseniz bile hukuk da okuyabilirsiniz falan demişti
Doğru demiş, arkadaşım İstanbul Hukuk kazandı.

mortah

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
975
İsim
Yakup Efe Sarıkaya
Galiba bizim hocalar 9un başında buraya gelseniz bile hukuk da okuyabilirsiniz falan demişti
10 öğrenciden fazla kişinin imzası ile özel dilekçe ile EA sınıfı açılıyor sözel hocalarınız daha önce anadolu lisesinde görev yapmış ve 11-12.sınıf müfredatına hakimse tabi ki de okunabilir.

songokutr

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,159
İsim
haro
Arkadaşlar 10.sınıfa geçtim ve bu yılın sonunda bölüm seçimi yapacağız ben eşit ağırlık seçmek istiyorum çünkü iktisat (ekonomi) okumak istiyorum ama babam ile abim ittifak yapmışlar illaha bana sayısal oku diye diye kafamı yiyorlar annemde bana diyor ne istiyorsan onu oku ama babam ile abim sayısal okumamı istiyor benimde sayısal da matematik geometri ve fizik dersim iyi değil bu yıl matematik 50 geometri 50 ve fizik dersi 45 ti karne notlarım bu yüzden eşit ağırlık seçmek istiyorum ama abim ile babam bana diyor illaha tıp okuyacaksın doktor olacaksın diyorlar aranızda eşit ağırlık okuyan var mı bana yardımcı olur musunuz ailemi nasıl ikna edeceğim eşit ağırlık okumaya lütfen yardımcı olun kararsız kaldım?

Sayısal en zoru altından kalkmak kolay degil ve Türkçe soru sınavda dogru yapsan bile 4 puan falan alıyorsun sayısal oldugun için ama eşit agırlık olsaydın 5 puan alırdın diye biliyorum. Sayısal zor oldugu için altından kalkmak çok zor bu sebeple eşit agırlık en dogru tercih. Ama sayısalı yaparım dersen istersen seç. Yapamam dersen eşit agırlık seç kafan rahat olur.

OnTheRoonKilled

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,851
İsim
Paylaşmak İstemiyorum
Abim ile babama Söylüyorum ama kabul etmiyorlar diyorlar doktorluk kolaydır sen kazanırsın diyorlar bana birde bana sürekli çevremdeki kişileri örnek gösteriyorlar diyorlar sen buna kurban ol bak bu doktor oldu sen olamadın diyorlar bana ne yapacağım?
Boş konuşmuş.

Doktorların tam olark doktor olması ile okuldan sonra kafadan 12-15 sene sürüyor. Onun dahası da var.
O yapmış sen mi yapamayacaksın lafı çok saçma.

stizzy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,309
İsim
stizzy
Hocam bence okula gidip hocalarla konuşun yoksa bitmez bu, gidince hocaya diyin ki hocam bunlara iyi bir şekilde kızın anca akılları başlarına gelir

Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
deniz can
Arkadaşlar 10.sınıfa geçtim ve bu yılın sonunda bölüm seçimi yapacağız ben eşit ağırlık seçmek istiyorum çünkü iktisat (ekonomi) okumak istiyorum ama babam ile abim ittifak yapmışlar illaha bana sayısal oku diye diye kafamı yiyorlar annemde bana diyor ne istiyorsan onu oku ama babam ile abim sayısal okumamı istiyor benimde sayısal da matematik geometri ve fizik dersim iyi değil bu yıl matematik 50 geometri 50 ve fizik dersi 45 ti karne notlarım bu yüzden eşit ağırlık seçmek istiyorum ama abim ile babam bana diyor illaha tıp okuyacaksın doktor olacaksın diyorlar aranızda eşit ağırlık okuyan var mı bana yardımcı olur musunuz ailemi nasıl ikna edeceğim eşit ağırlık okumaya lütfen yardımcı olun kararsız kaldım?
Dinleme kimseyi aynı hatayı yaptım 2 senem çöpe gitti pandemisiydi vs derken sınavları da kötü yaptılar umutsuz bir şekilde sonuçları bekliyorum son şansım yazıp gitmek zorundayım. 12 deyken kendi bildiğimi yapıp eşit ağırlık devam etseydim şu an üniversitenin 2.yılı bitmişti ama olur mu boomer Türkler sanıyor ki sayısal dışı kimse üniversite kazanamaz
Mesaj otomatik birleştirildi:

Aklın varsa yatkın olduğun istediğin alanda ilerlersin kimsenin karışmaya hakkı yok gerekirse dinleme bile

En son bir moderatör tarafından düzenlendi:

Tarık06

80+
Sayısal en zoru altından kalkmak kolay degil ve Türkçe soru sınavda dogru yapsan bile 4 puan falan alıyorsun sayısal oldugun için ama eşit agırlık olsaydın 5 puan alırdın diye biliyorum. Sayısal zor oldugu için altından kalkmak çok zor bu sebeple eşit agırlık en dogru tercih. Ama sayısalı yaparım dersen istersen seç. Yapamam dersen eşit agırlık seç kafan rahat olur.
Zaten eşit ağırlık seçeceğim

Top Bottom