Neler Yeni

Ailem hayallerimin peşinden gitmeme olanak tanımıyor :(

Furkyyy

80+ Platinum
En İyi Cevap
9
benim ailem de böyle
her şeye bir kısıtlama, her şeye bir laf
en sonunda dedim ben liseden sonra okumuyorum diye. bir sey demediler
kardeşlerim okusun benim yerime

Maryo

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Öncelikle herkese da forum üyeleri. bilen bilir. ben 15 yaşındayım aslen ve doğma büyüme Şanlıurfalı'yım ve şu anda Mardinde lüks/güzel bir yerde oturuyoruz. derslerle hiç aram yoktur. yani mesela bu yılki ortalamam 76. 20 getirmesemde hep 90 lar 100 ler bekliyorlar sınavda. Tüm ailem eski kafalı bir insan "oku oğlum okuda devlet kapısında bir iş sahibi ol" diyor.onlara malum ülkenin durumunu anlatıncada "napalım bak abin ( üsteğmen deniz subayı ) bak o eşşek gibi çalıştı çabaladı emek verdi mezun oldu. ailesinden rütbeli asker olanlar bilir eğitimi işkence gibi yetiştiriyorlar. uzun lafın kısası benimde hayalim hep oyun videoları çekmek/yorumlamak orhun kayaalp tunca arslan ve enis kirazoğlu gibi bir ortamım olup insanların beni sevip sayıp bu işten para kazanmaktı. bu imkanım olmasa kendimin gerçekten iyi bir oyun oynayan bir insan olup ömrünü lol csgo valoranta çürüten insanlar gibi değilim her türden ps özel oyunlarını oynayıp bağımsız XXX oyunlar filan hep oynarım. valorantta ( ..unu çıkartmıyorum valoyu az önce dediğimle yanlış anlaşılmasın) diğer oyunlarda yayın açayım dedim. metnin başında mardinde güzel bir yerde oturuyorum demiştim. "ne alaka" diyenler için 100/8 internetimiz var ve ben rahatlıkla yayın açabiliyorum.yani elimde hem maddi hemde ekipman olarak her şey var. ablam dün gece oturttu bana şunları dedi-

"ömer bak yeteeer :( bak senin hayalin e sporcu böle oyun videoları çekmek değil mi ? hah sen bu evde onu Y A P A M A Z S I N anla buu ya ! hayallerin bu olsa bile izin vermiyoruz git benim gibi bi öğretmen bi olacaksın asker polis fln mı olacaksın ? ol ama sen burda o isteğini yapamazsın !" dedi

bunları konuştuktan sonra içim çok acıdı gözyaşlarımı tutamadım. sadece kuzenim ablamla yaşıt bir ablam var. o beni anlıyor,empati kuruyor. şimdi bak yine gözyaşlarımı tutamıyorum... herneyse ama o konyada yaşıyor tatile geldi ama o gittikten sonra ( şaka yapmıyorum) kendimi3 zencinin arkasında duran sarışın gibi kendimi çok çaresiz hissediyorum.siz belki buna ergenlik hevesi diyebilirsiniz ama benim ilk öğrendiğim harf "O"
oyunskora girip kendi başıma ateş ve su oynamak için 5 YAŞIND googleye kendim girip o yazıp siteye giriyordum. doğuştan olan bir istek ve ben bunun için tüm riskleri alabilecek potansiyelim var. sonucu ne olursa olsun. bazı arkadaşlar şimdi gerçekten kendilerince haklı olup diyecekler ki
"ömer sende onların dediğini yap ! bi polis fln ola büyü ondan sonra sen zaten kendi ayakların üzerinde durursun" dicekler. aga ben zaten mesleği elime alana kadar ortalama 24 yaşında olacam zaten ben gençliğimi içimde bi buruklukla geçirmek istemiyorum :(

babam ise gerçekten sinirli olduğu zaman beni sakat bırakacakbir sinire sahip. pisi gerçekten çok pis. asi bir çocukta değilim içimde o asilik yok. mutluyumda olmamasına ama sesimi çıkarsamda direk bastıracakları için. hayallerimim yapamadığım için çok üzülüyorum. ağlayarak uyudum ve sabah kalkıp sizlere sorayım dedim. çok farklı yorumlar gelecek ama içimi dökmek istedim. zaten forumu bırakmıştım. yine aileme ne yapmak istediğimi söylediğim için bana herşeyi yasak ettiler o yüzden bırakma gereği duymuştum :(

yani gerçekten bir öneriniz varsa tümcevaplara önerilere açığım. yeterki hayallerimi gerçekleştireyim.
Yani hayaliniz direkt youtuber twitch yayıncısı olmak ise sadece evet bu boş.
Görüyorsan bu insanlar ilk önce bir bölüm okuyor veya bir konuda geliştiriyor.
Kısacana kuru kuru oyun videosu çekiceksen yapma ileride bunun garantisi yok.
Kendini sağlama almak zorundasın ve bu arada O işkence eğitim sonucunda baya iyi imkanlar veriyorlar ne derler bilirsin.
Gülü seven dikenine katlanır.
Mesaj otomatik birleştirildi:

benım ailem de biraz böyle ailem beni robot zannediyor. 9. sınıftan 10. sınıfa geçicem ama diyor yarın yks ye gircen boyle mı diye .zaten oyun oynarsam bu donemde oynuyacagım 11 de ayt falan filan çalısmam lazım.evde kavga çıkması için pc nın tusuna basmam yetiyor.ve zaten pc de eba canavarı.baba konusunda benımki de aynı baya sinirli bir adam.oyun için de konsolum var ondan oynuyorum
bence ortalama bir işin olsun ondan sonra hayalin için çalış.hem ailen laf yapmayı keser hemde sen hayalini rahatça gerçekleştirmek için ortamın olur
Hocam inan bana o TYT bitmez 2 yıldı AYT ile.

HİT_GOOSE

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,099
İsim
GRKM
İlgilendiği Kategoriler
Oyunlar, Konu dışı,Futbol
Yani hayaliniz direkt youtuber twitch yayıncısı olmak ise sadece evet bu boş.
Görüyorsan bu insanlar ilk önce bir bölüm okuyor veya bir konuda geliştiriyor.
Kısacana kuru kuru oyun videosu çekiceksen yapma ileride bunun garantisi yok.
Kendini sağlama almak zorundasın ve bu arada O işkence eğitim sonucunda baya iyi imkanlar veriyorlar ne derler bilirsin.
Gülü seven dikenine katlanır.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam inan bana o TYT bitmez 2 yıldı AYT ile.
Zaten Tüm hayatını sosyal medyaya bağlamamalı. Bir ana işi olmalı Sosyal medyayı ek gelir olarak kullanması daha mantıklı olur.

Maryo

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Zaten Tüm hayatını sosyal medyaya bağlamamalı. Bir ana işi olmalı Sosyal medyayı ek gelir olarak kullanması daha mantıklı olur.
Yani arkadaş iş olarak yapmak istiyor anladığım kadarı ile ve ailesine hak veriyorum bu konuda.

HİT_GOOSE

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,099
İsim
GRKM
İlgilendiği Kategoriler
Oyunlar, Konu dışı,Futbol
Yani arkadaş iş olarak yapmak istiyor anladığım kadarı ile ve ailesine hak veriyorum bu konuda.
Yan iş olarak yapılabilir. Ana iş olarak En azından 4000 tl kazandıran bir iş yapsın.

Maryo

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Öncelikle herkese da forum üyeleri. bilen bilir. ben 15 yaşındayım aslen ve doğma büyüme Şanlıurfalı'yım ve şu anda Mardinde lüks/güzel bir yerde oturuyoruz. derslerle hiç aram yoktur. yani mesela bu yılki ortalamam 76. 20 getirmesemde hep 90 lar 100 ler bekliyorlar sınavda. Tüm ailem eski kafalı bir insan "oku oğlum okuda devlet kapısında bir iş sahibi ol" diyor.onlara malum ülkenin durumunu anlatıncada "napalım bak abin ( üsteğmen deniz subayı ) bak o eşşek gibi çalıştı çabaladı emek verdi mezun oldu. ailesinden rütbeli asker olanlar bilir eğitimi işkence gibi yetiştiriyorlar. uzun lafın kısası benimde hayalim hep oyun videoları çekmek/yorumlamak orhun kayaalp tunca arslan ve enis kirazoğlu gibi bir ortamım olup insanların beni sevip sayıp bu işten para kazanmaktı. bu imkanım olmasa kendimin gerçekten iyi bir oyun oynayan bir insan olup ömrünü lol csgo valoranta çürüten insanlar gibi değilim her türden ps özel oyunlarını oynayıp bağımsız XXX oyunlar filan hep oynarım. valorantta ( ..unu çıkartmıyorum valoyu az önce dediğimle yanlış anlaşılmasın) diğer oyunlarda yayın açayım dedim. metnin başında mardinde güzel bir yerde oturuyorum demiştim. "ne alaka" diyenler için 100/8 internetimiz var ve ben rahatlıkla yayın açabiliyorum.yani elimde hem maddi hemde ekipman olarak her şey var. ablam dün gece oturttu bana şunları dedi-

"ömer bak yeteeer :( bak senin hayalin e sporcu böle oyun videoları çekmek değil mi ? hah sen bu evde onu Y A P A M A Z S I N anla buu ya ! hayallerin bu olsa bile izin vermiyoruz git benim gibi bi öğretmen bi olacaksın asker polis fln mı olacaksın ? ol ama sen burda o isteğini yapamazsın !" dedi

bunları konuştuktan sonra içim çok acıdı gözyaşlarımı tutamadım. sadece kuzenim ablamla yaşıt bir ablam var. o beni anlıyor,empati kuruyor. şimdi bak yine gözyaşlarımı tutamıyorum... herneyse ama o konyada yaşıyor tatile geldi ama o gittikten sonra ( şaka yapmıyorum) kendimi3 zencinin arkasında duran sarışın gibi kendimi çok çaresiz hissediyorum.siz belki buna ergenlik hevesi diyebilirsiniz ama benim ilk öğrendiğim harf "O"
oyunskora girip kendi başıma ateş ve su oynamak için 5 YAŞIND googleye kendim girip o yazıp siteye giriyordum. doğuştan olan bir istek ve ben bunun için tüm riskleri alabilecek potansiyelim var. sonucu ne olursa olsun. bazı arkadaşlar şimdi gerçekten kendilerince haklı olup diyecekler ki
"ömer sende onların dediğini yap ! bi polis fln ola büyü ondan sonra sen zaten kendi ayakların üzerinde durursun" dicekler. aga ben zaten mesleği elime alana kadar ortalama 24 yaşında olacam zaten ben gençliğimi içimde bi buruklukla geçirmek istemiyorum :(

babam ise gerçekten sinirli olduğu zaman beni sakat bırakacakbir sinire sahip. pisi gerçekten çok pis. asi bir çocukta değilim içimde o asilik yok. mutluyumda olmamasına ama sesimi çıkarsamda direk bastıracakları için. hayallerimim yapamadığım için çok üzülüyorum. ağlayarak uyudum ve sabah kalkıp sizlere sorayım dedim. çok farklı yorumlar gelecek ama içimi dökmek istedim. zaten forumu bırakmıştım. yine aileme ne yapmak istediğimi söylediğim için bana herşeyi yasak ettiler o yüzden bırakma gereği duymuştum :(

yani gerçekten bir öneriniz varsa tümcevaplara önerilere açığım. yeterki hayallerimi gerçekleştireyim.
Dostum bunu anla.
O e-sporcular arkalarını sağlama almış insanlar mesela irgün bu piyasa biterse bile adamın bir planı var .
O insanların hiç biri birden ünlü olmadı ve hepsi de bir işten ayrılıp bu işe gelmiş insanlar.
Ben görmedim işsiz vasıfsız birinin E-Spocu olduğunu.
Mesela iş olarak belli ki oyunlara ilgin var yazılım okuyup oyun geliştiriciliği üstüne gidebilirsin veya başka yerlere veya neye ilgin var ise kendini onda yer ettir yani bir gün iş başvurusunda o kabiliyetin olsun sonre ne oluyorsan ol zaten ailen karışmaz çünkü kendini sağlama almışsındır.

BIGGZ

80+ Bronze
- Bir elim yağ da, bir elim bal da yaşıyorum ama bir derdim var.

+ Nedir?

- Ailem geri kafalı ve benim iyiliğimi düşünüyorlar. Okuyup sağlam bir meslek sahibi olmamı, garantici ve aç kalmayacak bir hayat yaşamamı istiyorlar.

//
Hayatı oyun sanıyorsun, çık o hayal dünyasından ve biraz etrafa bak.

Çalışana her zaman iş ve ekmek vardır ama gram çalışmayıp, "Malum ülke koşulları" diye kendini avutmaya devam edeceksen aç kalmaktan başka bir halt edemezsin.

Bir de "Abin çalıştı, adam oldu; sen de çalış, adam ol" diyen ve iyiliğini düşünen ana babana gerici, ***** muamelesi yapıyorsun.
Insan bunları yazarken utanır birazcık.

priwchu

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
788
İsim
ozan canbaşal
o zaman şimdiden youtube kanalı aç ve bu işe başla.kanal büyükdükçe destek çıkarlar bence.

majorw0w

80+ Silver
Ailen net haklı bir meslek sahibi ol video işini de hobi olarak yap. Dimdizlak kalma ortada.

SefaBaba

80+ Silver
En İyi Cevap
6
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,032
İsim
Safa Uyğun

grimlex

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,032
İsim
eren tezer

Yapmak istediğin şe güzel fakat elinde garanti bir işin mesleğin olmadıktan sonra direkt buna fokus olup sonrada tutmadığında açıkta kalmakta bir yol.Neredeyse her yayıncı youtuber bir bölüm okumuş.Mesleğini yapmış ve yapmaya devam edenler var.Bu en başkta bir hobi olmalı çünkü sen şak diye paralar kazanmıyacaksın.Bir hobi olarak başlamalı ve zamanın yettiği kadar bir şeyler yapmalısın.Doğuşan istek falan onlarla kendini kandırma o neredese herkeste vardır küçükken bilgisayarı olmuş bana bakarsan 3.5 yaşında bende tek başıma oynuyordum hevesimde vardı bende başktan senin gibiydim her çocuğun olduğu gibi ama hayatın gerçekleri bu düşünsene bu işe girip başarılı olamadığını elinde mesleğin ok 25 yaşında babandan para mı istiyeceksin olmaz kesinlikle bak burda herkes aynı şeyi söylüyor elinde garanti bir meslek olmadan böyle işlere kalkışma hiç okumak istemiosan git meslek lisesine bari elinde bir diploma olur sanayide iş bulursun

KirliKill

80+ Silver
- Bir elim yağ da, bir elim bal da yaşıyorum ama bir derdim var.

+ Nedir?

- Ailem geri kafalı ve benim iyiliğimi düşünüyorlar. Okuyup sağlam bir meslek sahibi olmamı, garantici ve aç kalmayacak bir hayat yaşamamı istiyorlar.

//
Hayatı oyun sanıyorsun, çık o hayal dünyasından ve biraz etrafa bak.

Çalışana her zaman iş ve ekmek vardır ama gram çalışmayıp, "Malum ülke koşulları" diye kendini avutmaya devam edeceksen aç kalmaktan başka bir halt edemezsin.

Bir de "Abin çalıştı, adam oldu; sen de çalış, adam ol" diyen ve iyiliğini düşünen ana babana gerici, ***** muamelesi yapıyorsun.
Insan bunları yazarken utanır birazcık.
bikaç paragraf metin yazdım diye tüm hayatımımı biliyosun ? bence tanımadığın insanların hayatları hakkında jahrein gibi yorum yapmayı kes

BIGGZ

80+ Bronze
bikaç paragraf metin yazdım diye tüm hayatımımı biliyosun ? bence tanımadığın insanların hayatları hakkında jahrein gibi yorum yapmayı kes
Bu cümlelerinden bile ne kadar şımarık bi bebe olduğun belli, hayat hakkında gram fikrin yok.
Internetten gördüğün yapmacık hayatları gerçek mutluluk zannediyorsun bariz.
Yaşına, ergenliğine veriyorum bu hallerini.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
975,027
Üyeler
154,169
Son üye
Rafa Silva
Top Bottom