Neler Yeni

Ailem hayallerimin peşinden gitmeme olanak tanımıyor :(

asdkle

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,444
İsim
asdk
Yurtdışı falan diyenler hayatı oyun sanıyor herhalde. Şu an ne para kazanacak ne de kendi başına yaşayabilecek yaştasın. Ailen izin vermiyorsa üniversiteye geçtiğinde yaparsın. Üniversiteye gidebilmen için de ders çalışman gerekiyor.

Dolar Bey

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,218
İsim
Mehmet Alp Uzun
İlgilendiği Kategoriler
Dizüstü Bilgisayar
Discord
Dolar#9411
Ailenin senin en iyi omanı istemesi gayet doğal ve normal bir şey geri kafalılık falan değil.
Ve video çekip veya yayın yaparak para kazanmak bana çok yanlış geliyor (Zaten kolay para bana çok yanlış gibi geliyor.)herkes ne kadar ikna ederse etsin ne kadar seviyosak sevelim hayatımıza bazı videolar dışında bu tarz şeylerin hiç bir faydası yok.
Bence en iyi iş freelancer çalışmaktır.
Ama tabi senin fikrine kalmış bir durum.

VitoScaletta

80+ Gold
şuanki hayalin bu ama bu hayalin %99 değişecektir her yıl insanların düşüncesi hayalleri tamamen değişiyor diyelim ki oyun videosu inceleme videosu çektin youtube da böyle yüz binlerce kanal var neden seni izlesinler ve nasıl ünlü olucaksın örnek verdiğin adamların hepsi üniversite okumuş diplomalarını eline almış ve çoğu televizyon kanallarında ve etkinliklerde yer almış ve bi şirkette çalışıyolar onun üstüne youtube ile uğraşıyorlar kusura bakma ama hayalin boş ve ileride çok farklı hayallerin olucak ha illaki bu işi yapmak istiyorum diyosan ilk önce temel ihtiyaçlarını karşılayabilecek bi iş bulmak zorundasın evin kira parası elektrik su doğalgaz parası mutfak masrafları dışarı çıkacaksın orda da para harcıycaksın bu temel ihtiyaçların için para sana gökten verilmiycek para kazanacak bi iş bulmak zorundasın

Chrollo04

80+ Bronze
kusura bakma da oyun oynamak meslek değil bir gün youtube twitch kapansa parasız kalacaksın ki kazandığın para da bağış reklam parası benim hoşuma gitmez açıkçası böyle bir hayat yaşamak illa ilgi alanın vardır oyun oynamayı sevmeyen mi var

Impe

80+ Silver
Öncelikle herkese da forum üyeleri. bilen bilir. ben 15 yaşındayım aslen ve doğma büyüme Şanlıurfalı'yım ve şu anda Mardinde lüks/güzel bir yerde oturuyoruz. derslerle hiç aram yoktur. yani mesela bu yılki ortalamam 76. 20 getirmesemde hep 90 lar 100 ler bekliyorlar sınavda. Tüm ailem eski kafalı bir insan "oku oğlum okuda devlet kapısında bir iş sahibi ol" diyor.onlara malum ülkenin durumunu anlatıncada "napalım bak abin ( üsteğmen deniz subayı ) bak o eşşek gibi çalıştı çabaladı emek verdi mezun oldu. ailesinden rütbeli asker olanlar bilir eğitimi işkence gibi yetiştiriyorlar. uzun lafın kısası benimde hayalim hep oyun videoları çekmek/yorumlamak orhun kayaalp tunca arslan ve enis kirazoğlu gibi bir ortamım olup insanların beni sevip sayıp bu işten para kazanmaktı. bu imkanım olmasa kendimin gerçekten iyi bir oyun oynayan bir insan olup ömrünü lol csgo valoranta çürüten insanlar gibi değilim her türden ps özel oyunlarını oynayıp bağımsız XXX oyunlar filan hep oynarım. valorantta ( ..unu çıkartmıyorum valoyu az önce dediğimle yanlış anlaşılmasın) diğer oyunlarda yayın açayım dedim. metnin başında mardinde güzel bir yerde oturuyorum demiştim. "ne alaka" diyenler için 100/8 internetimiz var ve ben rahatlıkla yayın açabiliyorum.yani elimde hem maddi hemde ekipman olarak her şey var. ablam dün gece oturttu bana şunları dedi-

"ömer bak yeteeer :( bak senin hayalin e sporcu böle oyun videoları çekmek değil mi ? hah sen bu evde onu Y A P A M A Z S I N anla buu ya ! hayallerin bu olsa bile izin vermiyoruz git benim gibi bi öğretmen bi olacaksın asker polis fln mı olacaksın ? ol ama sen burda o isteğini yapamazsın !" dedi

bunları konuştuktan sonra içim çok acıdı gözyaşlarımı tutamadım. sadece kuzenim ablamla yaşıt bir ablam var. o beni anlıyor,empati kuruyor. şimdi bak yine gözyaşlarımı tutamıyorum... herneyse ama o konyada yaşıyor tatile geldi ama o gittikten sonra ( şaka yapmıyorum) kendimi3 zencinin arkasında duran sarışın gibi kendimi çok çaresiz hissediyorum.siz belki buna ergenlik hevesi diyebilirsiniz ama benim ilk öğrendiğim harf "O"
oyunskora girip kendi başıma ateş ve su oynamak için 5 YAŞIND googleye kendim girip o yazıp siteye giriyordum. doğuştan olan bir istek ve ben bunun için tüm riskleri alabilecek potansiyelim var. sonucu ne olursa olsun. bazı arkadaşlar şimdi gerçekten kendilerince haklı olup diyecekler ki
"ömer sende onların dediğini yap ! bi polis fln ola büyü ondan sonra sen zaten kendi ayakların üzerinde durursun" dicekler. aga ben zaten mesleği elime alana kadar ortalama 24 yaşında olacam zaten ben gençliğimi içimde bi buruklukla geçirmek istemiyorum :(

babam ise gerçekten sinirli olduğu zaman beni sakat bırakacakbir sinire sahip. pisi gerçekten çok pis. asi bir çocukta değilim içimde o asilik yok. mutluyumda olmamasına ama sesimi çıkarsamda direk bastıracakları için. hayallerimim yapamadığım için çok üzülüyorum. ağlayarak uyudum ve sabah kalkıp sizlere sorayım dedim. çok farklı yorumlar gelecek ama içimi dökmek istedim. zaten forumu bırakmıştım. yine aileme ne yapmak istediğimi söylediğim için bana herşeyi yasak ettiler o yüzden bırakma gereği duymuştum :(

yani gerçekten bir öneriniz varsa tümcevaplara önerilere açığım. yeterki hayallerimi gerçekleştireyim.
ben dijital oyun tasarımı okumak istiyom bana 2 üniversite okursun bir gelir kaynağın olur hobi olarak öğrenirsin diyorlar bence sende böyle bir şeye ikna et

Cirilla

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Bak Amerikadasın Gidiyorsun Başardın Uçağın Kalkıyor.

Top Bottom