Neler Yeni

Aişe 9 yaşındaydı. 6 yaşında da evlenmiştir.

Status
Bu konu kilitlenmiştir.

Starlex

80+ Silver
Kızların 5000 yıldır yakın yaşlarda ergenliğe girdiği rivayet edilir, yani 1400 yıl önce kızlar daha erken olgunlaşmıyorlardı. Aişe 9 yaşında ergenliğe girmiştir ve peygamberle bu yaşta cinsel ilişkiye girmiştir. 6 yaşında da nikahlamıştır. Ergenlikten sonra yaş sayılması da bir uydurmadır, tarihin hiçbir döneminde böyle bir şey görülmemiştir. Kaldı ki sahih hadislerde Aişe'nin salıncakta oynarken gerdeğe götürüldüğü söylenir. Hatta Kur'an'da da ergenliğe girmiş kızlar aklı da yetiyorsa evlenebileceği şeklinde ayet vardır.

Buyrun sahih hadis;

Alıntıyı görüntüle
İlgi görmek için pickme kız gibi davranıyorsun valla 🤣

Splixson

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,156
İsim
Furkan ŞENGÜL
Tamam şimdi git ve psikoloji haplarını iç

Son düzenleme:
  • Beğen
Reaksiyonlar: Che_

TinerciAlper

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,499
İsim
Alper Burak Sarı
Instagram
alperburaks
Steam
https://steamcommunity.com/profiles/76561198343077776
Discord
Alperburaks
Kur'an'ın dünyaya düz dediğini ispatlarsam dinden çıkacak mısın hocam? Yarım saat uğraşıp ayet ayet ispatlayacağım çünkü.
ben merak ettim vaktin varsa ispatlayabilirimisin

TinerciAlper

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,499
İsim
Alper Burak Sarı
Instagram
alperburaks
Steam
https://steamcommunity.com/profiles/76561198343077776
Discord
Alperburaks
maalesef ispatlayamaz çünkü diğer konudaki kanıtları daha ispatlayamıyor
kimsenin dini kimseyi alakadar etmez arabistanda yaşamıyoruz arkadaşı banlanmasını vs istemişler doğru bulmuyorum eğer iftira atmıyorsa kanıtlaması lazım zaten

Leilike JR

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
280
İsim
Ahmet
6 da evlendi,asıl şey 9da oldu,peygamber efendimiz o 18 yaşındayken öldü

ben merak ettim vaktin varsa ispatlayabilirimisin
Hocam öyle ki Kur'an'da bir ayette (Enbiya 30) "Yerler ve gökler bitişikken biz onları ayırdık" der. Bu ayet düz dünya ayetlerinin en önemlisi olmasa da önemlidir. Geoit yapıda bir gezegende gök ve yerin ayrılması gibi bir şey söz konusu olamaz. Burada dünyaya düz varsayımı yapıldığı açıktır, zaten Muhammed'in beyni de bu şekilde çalışmaktadır. Atmosfer gezegen oluştuktan çok sonra oluşmuştur ve bitişikliği gibi bir olay söz konusu değildir. Ayrıca Kur'an'da gök evrendir, yani Fussilet suresinde evren 2 günde, yer 4 günde oluşmuştur (Evre değil, bildiğin gündür) ve evren yerden sonra oluşmuştur. Kur'an bir safsata kitabıdır.

Kehf suresine göre (Mesela 86. ayet) doğu ve batı sabit yerlerdedir, oysa ki doğu ve batı kavramını insan uydurmuştur, gezegen geoit şeklindedir. Doğu ve batının sabit olması Kehf suresini en önemli düz dünya suresi yapar.

Size kafa kesme ayetini de açıklamak isterim, kol koparma, bacak koparma ayetlerini de. Spermin kaburgada oluşmasını da Kur'an'da yazdığı şeklinde ispatlamak isterim vaktiniz varsa.

Dave Mustaine

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Hakim din İslam olduğu için inanıyorsunuz ama sahiden Allah diye bir şey yok hocam. Muhammed paranoid şizofreni hastasıydı. Tek açıklaması bu. Biliyorum beyniniz İslam ile yıkanmış ama bundan 20 yıl sonra İslam inancı zayıf bir din olacak bu ülkede.
ayip degil mi kardesim devrim boyle yapilir

eneskaya6

80+ Silver
forumda ne zamandır meczuplar konu acar oldu?

• Beğen
Reaksiyonlar: Che_
+1 cahillik puanı. Cahiliye döneminde ve hemen sonrasında özellikle kız çocukları öldürüldüğünden ergenliğe girenlerinin yaşları 1 sayıldığından 6 veya 9 yazıyor. Kaldı ki bu bu saçma konu ve türevleri azıcık Hz. Muhammed'in(s.a.v.) hayatını bilse böyle bir şey olmayacağını tahmin eder. Ülkede koyun çok olduğundan araştırmadan etmeden "peygamber 6 yaşında çocukla evlenmiş hemen ataist olup hawli olayim" derdinde.
o zaman erkeklerde sayılmalı boşuna çırpınmaya gerek yok aga arap kültürü böyle ufak kızlarla hala evlenirler hoş değil de geçin artık

grasdiyas

80+ Silver
Cennete gidersem cehenneme girip zebaniler seni mızraklayıp yakarken yardım etmek için zebanilerden rica edicem

ateistlerin %70'nin ıq seviyesi ayakkabı numarasını geçmiyor nedense zeki adamlar sanıyordum

Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Top Bottom