Neler Yeni

Aişe 9 yaşındaydı. 6 yaşında da evlenmiştir.

Status
Bu konu kilitlenmiştir.

Lgoyü

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
688
İsim
Enes
Beyler kim neye inanmak istiyorsa inanır sizene? Kimseye deli muâmeleside yapamazsınız. Adam inanmıyor ve aklına takılan, hatalı bulduğu bir şeyi paylaşmış. Eğer hatalı olduğunu düşünüyorsanız seviyeli şekilde konu hakkında tartışabilirsiniz ki bu en normal şey. Müslümansınız ve dininize karşı hamle yapıldı diye adama karşı böyle konuşma hakkınız yok. Kim neye inanıyorsa inanır. Sizene, bizene.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bırakın insan kendi doğru bulduğuna inansın ve bunun üzerinden tartışmalar yapsınki her taraf bilgilensin, hatalı olanlar doğruyu öğrensin, doğruyu bilenler hatalılara doğruyu göstersin. Ne uzatmışsınız.

Che_

80+ Platinum
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,532
İsim
MehmedVII

Splixson

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,156
İsim
Furkan ŞENGÜL
Beyler kim neye inanmak istiyorsa inanır sizene? Kimseye deli muâmeleside yapamazsınız. Adam inanmıyor ve aklına takılan, hatalı bulduğu bir şeyi paylaşmış. Eğer hatalı olduğunu düşünüyorsanız seviyeli şekilde konu hakkında tartışabilirsiniz ki bu en normal şey. Müslümansınız ve dininize karşı hamle yapıldı diye adama karşı böyle konuşma hakkınız yok. Kim neye inanıyorsa inanır. Sizene, bizene.

Bırakın insan kendi doğru bulduğuna inansın ve bunun üzerinden tartışmalar yapsınki her taraf bilgilensin, hatalı olanlar doğruyu öğrensin, doğruyu bilenler hatalılara doğruyu göstersin. Ne uzatmışsınız.
kanka olay o değil zaten, adam her gün 5 tane değişik değişik konular açıyor okursan çıldırırsın resmen.

• Beğen
Reaksiyonlar: Che_

BenRoboTdeğilİm

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,314
İsim
BenRoboTdeğilİm
İlgilendiği Kategoriler
Bisiklet, Kitaplar Ets2
Uygunsuz davranış
Hocam öyle ki Kur'an'da bir ayette (Enbiya 30) "Yerler ve gökler bitişikken biz onları ayırdık" der. Bu ayet düz dünya ayetlerinin en önemlisi olmasa da önemlidir. Geoit yapıda bir gezegende gök ve yerin ayrılması gibi bir şey söz konusu olamaz. Burada dünyaya düz varsayımı yapıldığı açıktır, zaten Muhammed'in beyni de bu şekilde çalışmaktadır. Atmosfer gezegen oluştuktan çok sonra oluşmuştur ve bitişikliği gibi bir olay söz konusu değildir. Ayrıca Kur'an'da gök evrendir, yani Fussilet suresinde evren 2 günde, yer 4 günde oluşmuştur (Evre değil, bildiğin gündür) ve evren yerden sonra oluşmuştur. Kur'an bir safsata kitabıdır.

Kehf suresine göre (Mesela 86. ayet) doğu ve batı sabit yerlerdedir, oysa ki doğu ve batı kavramını insan uydurmuştur, gezegen geoit şeklindedir. Doğu ve batının sabit olması Kehf suresini en önemli düz dünya suresi yapar.

Size kafa kesme ayetini de açıklamak isterim, kol koparma, bacak koparma ayetlerini de. Spermin kaburgada oluşmasını da Kur'an'da yazdığı şeklinde ispatlamak isterim vaktiniz varsa.
Yav sen ne zeki şeysin 35iq, otistik, şempanzeden hallice beynin ile kuran ayetlerini çürütüyorsun

Splixson

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,156
İsim
Furkan ŞENGÜL
Yav sen ne zeki şeysin 35iq, otistik, şempanzeden hallice beynin ile kuran ayetlerini çürütüyorsun
kanka zaten 1400 yıldır çürütemediler, forumda psikoloji hapı yüzünden ölüyodum diyen bi adam teknoloji forumunda açtığı konu ile bitirdi

BenRoboTdeğilİm

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,314
İsim
BenRoboTdeğilİm
İlgilendiği Kategoriler
Bisiklet, Kitaplar Ets2
kanka zaten 1400 yıldır çürütemediler, forumda psikoloji hapı yüzünden ölüyodum diyen bi adam teknoloji forumunda açtığı konu ile bitirdi
peygamberimizin hz aişe ile olan evliliğinde yanlış bir şey olsa bu dinsizlerden önce döneminde yaşayan müşrikler itiraz ederdi onlar bile kabul etmişken bunlar ne yapmaya çalışıyor anlamıyorum meal okuyup nereye varmaya çalışıyorlar

• Beğen
Hocam benim dini inancım E-Devlet'te İslam gözüküyor. İstatistiklerde Müslümanım. Sence ben Müslüman mıyım? Türkiye'de gerçek dinsiz dindar oranı neredeyse %50/%50 hocam. İnanan kalmayacak 20 yıl sonra.

Splixson

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,156
İsim
Furkan ŞENGÜL
peygamberimizin hz aişe ile olan evliliğinde yanlış bir şey olsa bu dinsizlerden önce döneminde yaşayan müşrikler itiraz ederdi onlar bile kabul etmişken bunlar ne yapmaya çalışıyor anlamıyorum meal okuyup nereye varmaya çalışıyorlar
Allah buna tüm imkanları vermiş ama başarısız olunca böyle düşünmeye başlamış heralde

Hocam benim dini inancım E-Devlet'te İslam gözüküyor. İstatistiklerde Müslümanım. Sence ben Müslüman mıyım? Türkiye'de gerçek dinsiz dindar oranı neredeyse %50/%50 hocam. İnanan kalmayacak 20 yıl sonra.
Ne alaka?

BenRoboTdeğilİm

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,314
İsim
BenRoboTdeğilİm
İlgilendiği Kategoriler
Bisiklet, Kitaplar Ets2
dinsiz ve dindar diye iki küme çizersen bu kümelerin dışında yaklaşık 50 milyon kişi kalır

PokemonTR

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
565
İsim
Salih ÇARDAK
Her gün saçma sapan konular açıyor. Konu dışına ne zaman girsen görürsün
Ben yeni fark ettim, hasta imiş meğer. Toplum içerisinde gerek görüş gerek iddia gerekse düşüncelerinin herhangi bir hükmü olmayan birisi, o sebepten kınamak yerine şifa diliyorum. İyi geceler herkese...

Ben yeni fark ettim, hasta imiş meğer. Toplum içerisinde gerek görüş gerek iddia gerekse düşüncelerinin herhangi bir hükmü olmayan birisi, o sebepten kınamak yerine şifa diliyorum. İyi geceler herkese...
Muhammed Norodol 20 mg kullansa ilahla konuştuğunu iddia eder miydi hocam? Cinlerle meleklerle konuştuğunu iddia eder miydi? O zamanlar psikiyatri yoktu.

• Hahaha

Loading...

80+ Silver
En İyi Cevap
1
O zamanlar erken evlilik yaygındı.İtiraz etseler yerel halkın tepkisini çekerlerdi..

Hocam yanlış anlama soruyorum sadece ama Meal okusa Allah'ı anlamıyor mu ?
Kelimeler aynı olmasa bile aynı manaya gelen bir kelime kullanılamıyorsa orda İletişim olarak sıkıntı vardır.
Koca bir evreni yaratan yaratıcının gönderdiği ayetleri her dile çevrilmesi lazım mantık olarak ,hepsi Arap olamaz çünkü.kullarını o kitap üzerinde sorumlu tutmuş zaten.

Son düzenleme:
O zamanlar erken evlilik yaygındı.İtiraz etseler yerel halkın tepkisini çekerlerdi..

Hocam yanlış anlama soruyorum sadece ama Meal okusa Allah'ı anlamıyor mu ?
Kelimeler aynı olmasa bile aynı manaya gelen bir kelime kullanılamıyorsa orda İletişim olarak sıkıntı vardır.
Koca bir evreni yaratan yaratıcının gönderdiği ayetleri her dile çevrilmesi lazım mantık olarak ,hepsi Arap olamaz çünkü.kullarını o kitap üzerinde sorumlu tutmuş zaten.
Hocam arkadaşlar bana hakaretler yağdırmış ama ben Kur'an meali ve tefsiri okuyana kadar namazlarımı kılıyordum gayet de. Sadece kitaba bağlı kalacaksak şu saatten sonra inanmam mümkün değil ama paranormal varlıkların var olduğuna inanmam ve büyü gibi olayların gerçekliğine ihtimal vermem nedeniyle İslam'dan o kadar da uzaklaşamıyorum. Yine de paranormal varlıklara inansam da büyünün dinlerle alakası olmayabileceği gerçeğine de daha yakınım. Bir yaratıcıya inanıyorum ve enerjisinin kullanılabileceğini de düşünüyorum. Ben panendeistim, üst boyuttan varlıkları da kabul ederim, buna paranormal varlıklar da dahil, sadece cin demiyorum. Bakalım, bana Kur'an'da neden kafa kesme olduğunu, kol bacak kesme olduğunu açıklayan olursa söz veriyorum inanacağım. Ya da yerin birkaç günde oluşması, göğün 2 günde oluşması meselesini.

Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Top Bottom