Neler Yeni

İnceleme 🔥🔥 Ajazz AJ199 Oyuncu Faresi İnceleme 🔥🔥

Eren Güven

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,754
İsim
Eren Güven
reis videodan anlayamadım mouse rgb destekliyor mu desteklemiyor mu?
benim anladığım sadece tek renk oluyo, farklı dpi ayarlarına göre renk atayabiliyosun

Mr.Cerrah

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
166
İsim
Burak
beni de şekli korkutuyor açıkçası

Mr.Cerrah

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
166
İsim
Burak
Almak isteyenler için 70 tl indirim var amazonda

ANYA

80+ Bronze
1684552418871.png

2 gün önce Ajazz yeni mouse tanıtıldı gpx benzer şekili var ön sipariş 189 yuan normal fiyatı 250 yuan olcak aj199 aynı fiyatla satılıyor.

Son düzenleme:

Eren Güven

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,754
İsim
Eren Güven
  • Hahaha
Reaksiyonlar: ANYA

Phoenixxx

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
455
İsim
Erdem çay
Merhaba arkadaşlar.
Benim mouse geldi ilk kullanımda wireless bağlantı problemi yaşamamıştım biraz kullandım sonra uzun süreli kullanımda mouse bazen hiç sorunsuz çalışırken bazen sapıtıyor. Lag varmış gibi tam daire tur attırırken dairenin yarısını boş geçiyor atlıyor. Uyku modundan çıktıktan sonra sanki daha çok oluyor. Sorunun ana sebebini bilmediğimden çözümde bulamıyorum malesef

İnternetteki bazı çözümleri denedim usb driver güncellemesi, usb gücünün kapatılma seçeneği tikini kaldırmak tüm usb protlarını denemek vs bulduklarımı denedim kasa ön panelinde 2 saat civarı sorunsuz kullandım sonra tekrar olmaya başladı. Diğer portlar anakart usb protlarının tamamı daha kötü performans verdi ön panel şuan için en uzun süreli sorunsuz kullanımı verdi.

Kablosuz joystick logitech f710 vardı önü söktüm corsair hs70 wireless onu söktüm belki wireless çakışması vardır diye çözüm olmadı

Aklıma gelen usb kablo uzatıcı ile dongelı mouse çok yakın konumlandırmak. Çözüm olurmu bilmiyorum.
Modem wireless kanalını değiştirmek
En son iade yapmayı düşünüyorum çünkü oyunun en önemli yerinde lag girdiğinde saatlik çabalar boşa gidiyor

Ekler

• IMG20230520130118.jpg
    IMG20230520130118.jpg
    1.7 MB · Hit: 74

Eren Güven

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,754
İsim
Eren Güven
Merhaba arkadaşlar.
Benim mouse geldi ilk kullanımda wireless bağlantı problemi yaşamamıştım biraz kullandım sonra uzun süreli kullanımda mouse bazen hiç sorunsuz çalışırken bazen sapıtıyor. Lag varmış gibi tam daire tur attırırken dairenin yarısını boş geçiyor atlıyor. Uyku modundan çıktıktan sonra sanki daha çok oluyor. Sorunun ana sebebini bilmediğimden çözümde bulamıyorum malesef

İnternetteki bazı çözümleri denedim usb driver güncellemesi, usb gücünün kapatılma seçeneği tikini kaldırmak tüm usb protlarını denemek vs bulduklarımı denedim kasa ön panelinde 2 saat civarı sorunsuz kullandım sonra tekrar olmaya başladı. Diğer portlar anakart usb protlarının tamamı daha kötü performans verdi ön panel şuan için en uzun süreli sorunsuz kullanımı verdi.

Kablosuz joystick logitech f710 vardı önü söktüm corsair hs70 wireless onu söktüm belki wireless çakışması vardır diye çözüm olmadı

Aklıma gelen usb kablo uzatıcı ile dongelı mouse çok yakın konumlandırmak. Çözüm olurmu bilmiyorum.
En son iade yapmayı düşünüyorum çünkü oyunun en önemli yerinde lag girdiğinde saatlik çabalar boşa gidiyor
direk iade et, ben dongle kasanın arkasında olduğu halde hiç sıkıntı yaşamamıştım, 3 gün kullandım

Harn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
379
İsim
yo
Merhaba arkadaşlar.

iade et

ridvan k

80+ Bronze
Arkadaşlar siparişi vermemin üzerinden iki hafta geçti ve nihayet bugün ürünü teslim alıp inceleme fırsatım oldu. Aşağıya ürünü kendi gözlerinizle görebilmeniz için kısa bir inceleme videosu ekliyorum.
@MuratTheFounderOfGariban @M.A.Y. @Greewe

ÜRÜN LİNKİ:
ÖZET:
1.
AJ199'un performansı gayet tatmin edici arkadaşlar bu konuda içiniz rahat olsun. Zaten kağıt üzerindeki verileri çok iyiydi ve kötü bir mouse beklemiyordum. Polling rate testi esnasında 1040 hz leri gördüm ancak video çekerken yaptığım testlerde sanırım 1000hz in üzerine çıkmadı 950hz i çok rahat verebiliyor diyebilirim, ki bu veri gladius III aimpointinkiyle aynı. CS Go da iki rekabetçi maç attım ve "ulan VAC yemezsem iyi" dedirtti, gerçekten bazı vuruşlarıma kendim bile inanamadım. Belki yeni mousenin şansına öyle denk gelmiştir ancak o kadar iyi bir CS oyuncusu değilim.
2. Mousenin malzeme kalitesi kesinlikle dandik falan değil arkadaşlar, fiyatını ve özelliklerini düşünecek olursak beni tatmin etti.
3. Her ne kadar genel plastik kalitesi konusunda sınıfı geçse de skatezleri gerçekten çok kötü görünüyor. Şimdilik sıkıntı çıkarmıyor ancak ileride zortlama ihtimali yüksek, yani uzun süre kullanacak kişiler güzel bir skatez alıp yoluna devam edebilir.
4. Kutudan grip tape çıkmıyor, benim için sorun değil ancak grip tape le oynamaya alışkın olanlar illa ki vardır.
5. Kutu içeriğinde kablo ve petekli kapaktan hariç ekstra bir şey çıkmıyor.
6. Kablosu Gladius Aimpoint'in kablosuna göre biraz ağır ve kalitesiz geldi. (Kabloyla hiç bağlamadım bu arada, oyunlarda kablolu kullanmak sorun olur mu bilmiyorum, ileride güncelleyebilirim.)
7. 79gr ağırlığındaki Gladius'tan 64gr lik Aj199 a geçmek güzel hissettirdi, kullanımı ve elde tutması genel olarak hoş.
8. Ergonomik olarak elime güzel uyduğunu söyleyebilirim, elim küçük mouse da küçük ancak Gladius un asimetrik yapısı bana daha iyi uyuyor. AJ199'u kullanırken avuç içi tutuşta yüzük ve serçe parmaklarımın mousepade temas ettiğini farkettim ki gladius ta böyle bir şey olmuyordu, çok sorun değil tabi ergonomi kişiden kişiye değişir.
9. Kutu içerisinde gelen petekli kapağın gereksiz bir detay olduğunu düşünüyorum. Seveni vardır orası ayrı ancak ağırlığa yalnızca 1 gr faydası oluyor.
10. Huano switchleri gayet güzel bir basma hissiyatına sahip. Tuşlarda veya mouse nin herhangi bir yerinde oynama, gıcırdama yok.
11. Aj199 ile drag click yapmayı denedim ancak sanırım bu mouse drag click desteklemiyor (becerememiş de olabilirim ancak bana desteklemiyor gibi geldi.)
12. CPS Testinde 1 saniyede 8 bazen 9 click yapmayı başardım.

MAGIC REFINER MK68 mekanik klavye incelemesini de merak edenler için iki üç güne kadar paylaşırım.

Video görüntü kalitesi telefondan çektiğim için biraz düşük arkadaşlar şimdiden kusura bakmayın, bir de yerlerde gezen edit kalitesine çok takılmazsanız sevinirim :ROFLMAO:

(videoyu yeni yüklediğim için henüz hd çözünürlük hazır değil arkadaşlar, daha fazla beklemeyelim diye erkenden paylaştım)

Konuyu actiğinz zaman fiyatlar ne kadardı hocam?

Eren Güven

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,754
İsim
Eren Güven

Eren Güven

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,754
İsim
Eren Güven
Nasıl mouse sence selteel series rival wirelless dusunuyodum 1000 TL ye
bunun sensörü falan çok daha iyi, bence fiyatına göre malzeme kalitesi de iyi. skatezler çok kaliteli durmuyo bir de bataryası biraz zayıf, şarjı bana 1 haftadan fazla dayanmaz, gladius aimpointin şarjı 2 haftadan fazla gidiyo mesela

ridvan k

80+ Bronze
bunun sensörü falan çok daha iyi, bence fiyatına göre malzeme kalitesi de iyi. skatezler çok kaliteli durmuyo bir de bataryası biraz zayıf, şarjı bana 1 haftadan fazla dayanmaz, gladius aimpointin şarjı 2 haftadan fazla gidiyo mesela
Gladius ne kadar fiyat acaba

Top Bottom