Neler Yeni

Ajazz AK871 KLAVYE 520 TL (15.75 DOLAR) ----> $26.99 yükseldi.

Marginale

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,085
İsim
Muhammed emin efe
500 TL için alınabilir fiyat vergi dahil. Ama 26 dolar fiyatı için alınmaz. İnsanlara dünyanın sonu gibi anlatma vergi olayını. 3 kişiye çıkmadı 13 kişiye çıktı falan. Hadi diyelim öyle ürün 500 TL dostum, çıkan vergi ile amazondakinden ucuz kalıyor yine.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Şans işi, bence 500 TL iken yakalayan varsa her türlü denenebilir bir fiyat.
Şu an tamamen boş yapıyorsun. Element uyduruyorsun. Seni düzelten insanlara da abartma diyorsun. 45 gün niye millet uğraşsın, niye postane postane gezip vergi itirazı yapsın, niye iade süreci ile uğraşsın. Güzelleme yapma. Ben uğraştım millete uğraştığım süreci anlatıyorum.

Ürünün kaç dolarlıktı ? duruma göre hak vericem dediğine.
Bak kardeşim sen anlamak istemiyorsun. Ürünüm 30 dolardı ama mevzu ürünün fiyati değil, gümrük memurları 25 dolarlık ürüne, 30 dolarlık ürüne, 35 dolarlık ürüne de 70 euro yazmış. Başka birisi 40 dolarlık ürün almıştı ona da 90 euro ürün bedeli çıkarıp ona göre vergi kesmişler. Adamların umrunda değil, memurlar oturup fiyat araştırması falan yapmıyor. Ürünün bedelini sallamasyon yazıyor. Vergide onların yazdığı bedele göre alınıyor. Senin ne kadara aldığın adamların umurunda değil. Anladın?

isra

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
157
İsim
Yücel İsra TEMİR
Şu an tamamen boş yapıyorsun. Element uyduruyorsun. Seni düzelten insanlara da abartma diyorsun. 45 gün niye millet uğraşsın, niye postane postane gezip vergi itirazı yapsın, niye iade süreci ile uğraşsın. Güzelleme yapma. Ben uğraştım millete uğraştığım süreci anlatıyorum.
Dostum senin vergi ödediğin ürün kaç dolardı ? Ne diyorum 500 TL lik ürüne diyelim ki geldi her türlü kardasın. Ama ürün şuan 26 dolar alınmaz. Riske girilmez. Neyi anlamıyorsun ? Seni inkar etmiyor ama 500 tl lik ürüne alınmaz, vergiden sürünürsün falan gerek yok abartmaya. Senin de aldığın ürün 500-600 tl civarındaysa tamam haklısın kabul ediyorum o zaman.

Marginale

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,085
İsim
Muhammed emin efe
buna da çıkar mı vergi? Çıktı diyelim kapıda iade edilebilir herhalde ben almıyorum diyerek.
İade edersin. Gelmesi örneğin 13 gün sürdü ise dönmesi 17 gün sürer. Eğer depoda ürün kaldı ise senden depo kirası alırlar. 1 ay paran öyle bedavadan yatar. Onun bilincinde olup alın. İhtimaldir en son süreçlerde çok az kişiye çıkmamıştı vergi. Çoğu kişiye çıkmıştı.

isra

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
157
İsim
Yücel İsra TEMİR

Bak kardeşim sen anlamak istemiyorsun. Ürünüm 30 dolardı ama mevzu ürünün fiyati değil, gümrük memurları 25 dolarlık ürüne, 30 dolarlık ürüne, 35 dolarlık ürüne de 70 euro yazmış. Başka birisi 40 dolarlık ürün almıştı ona da 90 euro ürün bedeli çıkarıp ona göre vergi kesmişler. Adamların umrunda değil, memurlar oturup fiyat araştırması falan yapmıyor. Ürünün bedelini sallamasyon yazıyor. Vergide onların yazdığı bedele göre alınıyor. Senin ne kadara aldığın adamların umurunda değil. Anladın?
Tamam bu konuda haklısın memurlar sıkıntılı ama diyorum ki 500 tl lik ürün için denenecek bir fiyat. Bu fikrim değişmesi için bu fiyatta ürün alıp sorun yaşayan olursa tamam derim.

~helloworld

80+ Bronze
İade edersin. Gelmesi örneğin 13 gün sürdü ise dönmesi 17 gün sürer. Eğer depoda ürün kaldı ise senden depo kirası alırlar. 1 ay paran öyle bedavadan yatar. Onun bilincinde olup alın. İhtimaldir en son süreçlerde çok az kişiye çıkmamıştı vergi. Çoğu kişiye çıkmıştı.
vergi çıktığında whatgeek e yazsam herhangi bir şekilde yardımcı olurlar mı acaba

Marginale

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,085
İsim
Muhammed emin efe
Dostum senin vergi ödediğin ürün kaç dolardı ? Ne diyorum 500 TL lik ürüne diyelim ki geldi her türlü kardasın. Ama ürün şuan 26 dolar alınmaz. Riske girilmez. Neyi anlamıyorsun ? Seni inkar etmiyor ama 500 TL lik ürüne alınmaz, vergiden sürünürsün falan gerek yok abartmaya. Senin de aldığın ürün 500-600 TL civarındaysa tamam haklısın kabul ediyorum o zaman.
Ben sana laf anlatmaya çalışmayacağım artık. Anlayana anlatayım o bana yeter. Ürünün fiyatının önemi yok diyorum adamlar kafalarına göre yazıyor. Vergi %30 alınıyor. Ama adamlar hee sen ürünü ucuza almışsın ürüne ucuz vergi çıkarayım demiyor. Ak820 indirimde idi o süreçte o ürüne de 900 lira vergi çıktı, daha ucuzunada aynı vergi çıktı.

vergi çıktığında whatgeek e yazsam herhangi bir şekilde yardımcı olurlar mı acaba
Benimle bildiğin dalga geçtiler. Bu bizim sorunumuz değil ama mağdur etmemek için 5 dolar iade edeceğiz dediler. E Allah razı olsun demekle kaldım napayim 😂

isra

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
157
İsim
Yücel İsra TEMİR
Ben sana laf anlatmaya çalışmayacağım artık. Anlayana anlatayım o bana yeter. Ürünün fiyatının önemi yok diyorum adamlar kafalarına göre yazıyor. Vergi %30 alınıyor. Ama adamlar hee sen ürünü ucuza almışsın ürüne ucuz vergi çıkarayım demiyor. Ak820 indirimde idi o süreçte o ürüne de 900 lira vergi çıktı, daha ucuzunada aynı vergi çıktı.

Benimle bildiğin dalga geçtiler. Bu bizim sorunumuz değil ama mağdur etmemek için 5 dolar iade edeceğiz dediler. E Allah razı olsun demekle kaldım napayim 😂
İkimiz de birbirimizi anlamıyoruz.
Alacak olanlar şuan almasın, 26 dolara girilecek risk değil.

Marginale

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,085
İsim
Muhammed emin efe
İkimiz de birbirimizi anlamıyoruz.
Alacak olanlar şuan almasın, 26 dolara girilecek risk değil.
Bak gözümün nuru kardeşim. Ben seni anlıyorum sen diyorsun ki ürün zaten ucuz ise kârda isen önemi yok. Ama bende diyorum ki adamların ne kadar vergi kesecegi belli değil. Ayrıca abartma diyorsun ama sen zenginsen tabii önemsiz gelir, ama bu forumda kimsenin 300-400 lirayı dert etmeyecek kadar zengin olduğunu düşünmüyorum. Kimse benim veya forumda olan diğer arkadaşlar gibi uğraşmasın diye açıklıyorum.

isra

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
157
İsim
Yücel İsra TEMİR
Bak gözümün nuru kardeşim. Ben seni anlıyorum sen diyorsun ki ürün zaten ucuz ise kârda isen önemi yok. Ama bende diyorum ki adamların ne kadar vergi kesecegi belli değil. Ayrıca abartma diyorsun ama sen zenginsen tabii önemsiz gelir, ama bu forumda kimsenin 300-400 lirayı dert etmeyecek kadar zengin olduğunu düşünmüyorum. Kimse benim veya forumda olan diğer arkadaşlar gibi uğraşmasın diye açıklıyorum.
Tamam dostum, uzatmayalım daha fazla. Senin derdini yaşayan var yaşamayan var o yüzden 500 TL için girilecek risk... Hala daha savunuyorum, sende alınmaz diyorsun. Orta nokta da buluşamadık. Kirlenmesin daha fazla konu, kirlendi kirleneceği kadar zaten.

Cavuskerem

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,349
İsim
Kerem Çavuş
Valla Vergi ödeyen yok demedim, ama ödemeyen de çoğunlukta. 500 TL verip, vergi çıkarsa 200 TL falan ödeyeceksin. En kötü 500 TL, yine amazonda kine göre 300 TL ucuz.
Sorun zaten o vergi düzgün uygulanmıyor 1200 tllik klavyeye 1000 tl vergi çıkıyordu , şanslıysan aras kargoya verilir vergi çıkmaz

Kanka o konuların sonrasını da okusaydın. Ben dahil 50-60 kişiye 800 lira kitlendi. Hepimize mokoko ettiler. Risk biraz yani. Önceden de takılmaz deniliyordu. Herkesin ürününün üstüne 14 dolar yazmış firma. Herkese 800-900 lira arası vergi kitlendi. Ürünü almayıp iade eden bile oldu.

Nerden bilsin ona kitlememiş ki Upkim 😂
Ah be abi 😂

Marginale

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,085
İsim
Muhammed emin efe
Tamam dostum, uzatmayalım daha fazla. Senin derdini yaşayan var yaşamayan var o yüzden 500 TL için girilecek risk... Hala daha savunuyorum, sende alınmaz diyorsun. Orta nokta da buluşamadık. Kirlenmesin daha fazla konu, kirlendi kirleneceği kadar zaten.
Ne kirlenmesi? Ben insanlara forumun yarısının yaşadığı sorunu yazdım. Dikkat eden eder. Çıkarsa başlarından geçecek durumları anlattım. Çıkmazsa da Hayrını görsünler ben niye millet ucuza ürün almasın ıstiyim.

Cavuskerem

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,349
İsim
Kerem Çavuş
Bu arada vergi çıkarsa iadeye yollama gibi bir hata yapmayın 2 ay uğraşırsınız vergisini ödediğini farzedip yine uyguna geliyorsa alın , vergi çıkmazsa zaten güle güle kullanırsınız

Marginale

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,085
İsim
Muhammed emin efe
Sorun zaten o vergi düzgün uygulanmıyor 1200 tllik klavyeye 1000 TL vergi çıkıyordu , şanslıysan aras kargoya verilir vergi çıkmaz

Ah be abi 😂
Kanka kadınlara laf anlatmaya çalışmak yerine nesli tükenmek üzere olan hayvanlar için 10 tl lik bağış yap. Boşver.

Bu arada vergi çıkarsa iadeye yollama gibi bir hata yapmayın 2 ay uğraşırsınız vergisini ödediğini farzedip yine uyguna geliyorsa alın , vergi çıkmazsa zaten güle güle kullanırsınız
Yok kanka biz abartıyormuşuz 2 ay deme...

Top Bottom