Neler Yeni

Aklınız varsa AMD ekran kartı almayın

_Zaur_

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,439
İsim
Zaur
İlgilendiği Kategoriler
Konu dışı
Gtx 1060 kullanıyorum. Driver 466.77 versiyonla sorunsuz çalışıyor.
Geçenlerde sürücüyü güncelledim.
Pc açıldıktan yarım saat sonra Komple Yeşil ekran, Turuncu ekran felan yiyordu ama sistem çalışır durumdaydı. Düğmeden normal kapatabiliyorum yani.

Yeni sürücüyü yapanlara baya sövdüm ve geçtim eski kullandığım sürüme. Şimdi sıfır sorunla keyfim yerinde.

Driver çakışması olması mühtemelen vardır. Ekrankartı kutusundan driver CD çıktıysa onu kullan. Umarım sorun çözülür.

TahinPekmez

80+ Silver
1 haftalık 6750 XT li sistem ile wattman hatası alıyorum, internetteki bütün çözümleri denedim çözülmedi. Ne kadar ucuz olursa olsun AMD ekran kartlı sistem almayın, iki üç gündür bilgisayardan soğudum açasım
hazir sistem mi aldiniz, toplami mi parçalar nedir

Newoid

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
91
İsim
Emre Özmen
1 haftalık 6750 XT li sistem ile wattman hatası alıyorum, internetteki bütün çözümleri denedim çözülmedi. Ne kadar ucuz olursa olsun AMD ekran kartlı sistem almayın, iki üç gündür bilgisayardan soğudum açasım gelmiyor.
Geçmiş olsun dostum bende Rx6500xt var xfx marka 2 senede 2 kere wattman yedım oda ayarlarıyla bızzat oynadıgım ıcın

xACa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
52
İsim
Alperen

TahinPekmez

80+ Silver
hazır sistem hocam
Mesaj otomatik birleştirildi:

o sürümü nasıl indirebilirim link atabilir misin
bizde aldık daha gelmedi bayramdan önce 6650xt asus. benide korkutun yani. intel olanı aldık. sen ne almıştın tam olarak

Saçmalık. Daha 2 gün önce 3050+500tl ile power color red devil rx6600xt'yi takasladım mis gibi kart. Bir kaç ayar yaptım FPS'im uçtu.

xACa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
52
İsim
Alperen
Saçmalık. Daha 2 gün önce 3050+500tl ile power color red devil rx6600xt'yi takasladım mis gibi kart. Bir kaç ayar yaptım FPS'im uçtu.
knkacım fps önemli değil istersen 1k fps alsın, ben 15 20 fps 3060 ti dan fazla alıyor diye aldım, birgün içinde 10 kere driver sil yükle yapınca anlıyorsun mevzuyu. Başına şuan gelmediği için anlayamıyorsun inş gelmez başına

bizde aldık daha gelmedi bayramdan önce 6650xt asus. benide korkutun yani. intel olanı aldık. sen ne almıştın tam olarak
benim sistem bu hocam

ApRâ

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Yazdığım şeyden AMD yi savunduğumu sanman garip.

Anlatmak istediğim AMD nin sorunlarına katlanmak istenmiyorsa kaliteli parçalara sahip olunmalı.

Her parçasını tier 1 alacak adamın zaten amd kartla işi olmaz.

Bu yeni nesilde yazdığını/okuduğunu anlamada büyük problem var.

Neys amd koca götünü kaldırıp verdiği sözleri yerine getirip rekabete girerse nvidia'ta pintiliği belki bırakır.

Diğer konularda dediğim gibi amd'nin rakibi ancak intel olabilir.

TahinPekmez

80+ Silver
knkacım fps önemli değil istersen 1k fps alsın, ben 15 20 fps 3060 ti dan fazla alıyor diye aldım, birgün içinde 10 kere driver sil yükle yapınca anlıyorsun mevzuyu. Başına şuan gelmediği için anlayamıyorsun inş gelmez başına

benim sistem bu hocam
bende de 6700xt var. uncharted oyununda yaşadım bunu. bunun için çıkan eski sürümü kurdum düzelmişti. sonra 3 sürücü sonra destek çıktı son sürüme güncelledim sorun kalmadı. belki eski sürücülerden kurman gerekebilir ama sürücüden olsa aynı karta sahip olanlarda da olur. anakartta statik olablir belki. sen kapat pc yi, fişten çek. ekrna kartını çıkar. bios pilini çıkar. 5 dk bekle. hepsini tak geri. sonra biosa gir xmp ram profilini seç. elinle manuel ayar yapma. ekran kartı sürücüsü hariç bütün güncelleştirmeleri anakart sitesinden yap. buradan sürücüleri indir chipset, lan ethernet, ses sürücü vs hepsini indir kur yapmadıysan bu şekilde. sonra pc yi yeniden başlat.
bios güncel değilse onu da güncelle
Ekran Alıntısı.PNG

Ekran Alıntısı1.PNG

ekran kartına sadece bu ayarı yap. yani oyun modunu seç. başka birşeye dokunma.

benim açtığım konu

Akut Yelmas

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
217
İsim
Eren Kozan
Wattman nedir? Aydınlatır mısınız benimde AMD GPU'm var.

LokmanBey

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,048
İsim
Lokman Açil
Yıllardır Nvidia ekran kartlarını kullanıyorum hiç böyle sorunlar yaşamadım hatta hiç sorun yaşamadım desem yeridir 1 kez mavi ekran vermişti başka hatırlamıyorum crash ya da çökme vesaireleri teknoloji şans işidir ama amd'nin sürücü sıkıntıları var hâla o yüzden ilk tercihim hep nvidiadan yanadır

xACa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
52
İsim
Alperen
bende de 6700xt var. uncharted oyununda yaşadım bunu. bunun için çıkan eski sürümü kurdum düzelmişti. sonra 3 sürücü sonra destek çıktı son sürüme güncelledim sorun kalmadı. belki eski sürücülerden kurman gerekebilir ama sürücüden olsa aynı karta sahip olanlarda da olur. anakartta statik olablir belki. sen kapat pc yi, fişten çek. ekrna kartını çıkar. bios pilini çıkar. 5 dk bekle. hepsini tak geri. sonra biosa gir xmp ram profilini seç. elinle manuel ayar yapma. ekran kartı sürücüsü hariç bütün güncelleştirmeleri anakart sitesinden yap. buradan sürücüleri indir chipset, lan ethernet, ses sürücü vs hepsini indir kur yapmadıysan bu şekilde. sonra pc yi yeniden başlat.
bios güncel değilse onu da güncelle
Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle

ekran kartına sadece bu ayarı yap. yani oyun modunu seç. başka birşeye dokunma.

benim açtığım konu
teşekkürler

Lory

80+
Bu yeni nesilde yazdığını/okuduğunu anlamada büyük problem var.
Katılıyorum size. Özellikle bu forumda var bu.
Her parçasını tier 1 alacak adamın zaten amd kartla işi olmaz.
Ben tier 1 alması gerek demedimki :D

Kaliteli demek en iyisi demek değil. Ben sana gidip Rog PSU, gskill ram al demiyorum gidipte frisby PSU, geil ram alma diyorum.

Top Bottom