Neler Yeni

Ali Baba Express nasıl kullanılır?

Dahası  
Reaksiyon skoru
72
İsim
Murat Kocabay
414.JPG
Arkadaşlar Ali Baba Express'i kullanmayı bilen arkadaşlar yardımcı olabilirmi.Ürünün yanında $518.00-$1,800.00 ne demek oluyor bu kesin fiyatı nereden öğrenebiliriz. Ve gümrükte ne kadar vergi kesiliyor vs. yardım edebilirmisiniz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

ARKADAŞLAR YARDIM

Son düzenleme:

tab_enter

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
361
İsim
Tab+Enter
Alıntıyı görüntüle Arkadaşlar Ali Baba Express'i kullanmayı bilen arkadaşlar yardımcı olabilirmi.Ürünün yanında $518.00-$1,800.00 ne demek oluyor bu kesin fiyatı nereden öğrenebiliriz. Ve gümrükte ne kadar vergi kesiliyor vs. yardım edebilirmisiniz.

ARKADAŞLAR YARDIM
Motorda nasıldır bilmem. Ama aldığın ürün 100 TL ise 120 TL veriyorsun. Yani ürünün üzerine ürünün 1/5 i kadar vergi ekleniyor. Tam emin değilim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Caner Atmaca
Alıntıyı görüntüle Arkadaşlar Ali Baba Express'i kullanmayı bilen arkadaşlar yardımcı olabilirmi.Ürünün yanında $518.00-$1,800.00 ne demek oluyor bu kesin fiyatı nereden öğrenebiliriz. Ve gümrükte ne kadar vergi kesiliyor vs. yardım edebilirmisiniz.

ARKADAŞLAR YARDIM

Aliexpress vergi hesaplama;

• Satın aldığınız her kargo tutarı için 2020 yılında zorunlu olarak 8 TL Gümrük Sunum Ücreti ödemeniz gerekmektedir.
  • Satın aldığınız her kargo tutarı için 2020 yılında zorunlu olarak 0,80 Damga Pulu Vergisi ödemeniz gerekmektedir.
  • Avrupa Birliği dışından gelen ülkeler için %20 gümrük vergisi ödemeniz gerekmektedir.
  • Satın aldığınız ürünlerin 30 kg ağırlığı geçmesi durumunda gümrük işlemleri ticari kanunlara tabi tutulmaktadır.
  • 4760 sayılı Özel Tüketim vergisi kanununa göre AliExpress üzerinden satın aldığınız bazı ürünlerde ÖTV (Özel Tüketim Vergisi) uygulanmaktadır.
  • AliExpress üzerinden yapacağınız alışveriş tutarının 1500 Euro'yu aşması durumunda KDV (Katma Değer Vergisi) + ÖTV (Özel Tüketim Vergisi) uygulanmaktadır.

Top Bottom