Neler Yeni

AliExpress Ülkelere Göre Farklı Fiyat Uygulamalarına Dikkat Edin!

SaygıZorDeğildir

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,227
İsim
Göksel Sert
Belki malum sitede Türkiye satışlarında Türkiye'deki bankalar ekstra para kesiyor olabilir. Bu da aradaki fiyat farkını açıklayabilir.
Oturduğumuz yerden fikir üretmek kolaydır. Arka planında yatan gerçek belki sizin düşündüğünüz gibi değildir.
Belki de bu bizim banka sistemlerimizin bir eseridir demek istiyorum. Yani site ayrımcılık yapmıyor olabilir.

Annawork

80+
Yani hocam düşününce kargo masrafının uzaklığa bağlı olarak arttığını düşünmekteyim ve bunun fiyata yansıdığını düşünüyorum. Rusya ve Türkiye arasındaki mesafe ve kargo ücretinin değişiklik gostermesi gibi bir durum bence. Ayrımcılık olduğunu düşünebilirsiniz, satın almaktan vazgeçip alternatif sitelerde aradığınız ürünlere bakabilirsiniz. Bu tür şeyleri 2-3 forum üyesi olarak tamamen aydınlatmak biraz mantıksız. Sadece fikir alış verişi yapabiliriz.

Bunun normal bir şey olduğunu konuda ve diğer bir kullanıcıya sunduğum mesajlarda belirttiğimi görebilirsiniz.
Asıl noktayı kaçırdığınız varsayımında bulunarak lütfen şu cevabı okuyunuz.
Ek açıklama için lütfen tıklayınız.
Belki malum sitede Türkiye satışlarında Türkiye'deki bankalar ekstra para kesiyor olabilir. Bu da aradaki fiyat farkını açıklayabilir.
Oturduğumuz yerden fikir üretmek kolaydır. Arka planında yatan gerçek belki sizin düşündüğünüz gibi değildir.
Belki de bu bizim banka sistemlerimizin bir eseridir demek istiyorum. Yani site ayrımcılık yapmıyor olabilir.
Banka ekstresinden bahsetmediğimizin farkındasınız değil mi?
Sitede yer alan fiyatların Türkiye bankalarının yurt dışı alışverişlerinden aldığı maksimum %3 oranındaki kambiyo vergilerinden kaynaklanmadığını bilmenizi isterim.
Direkt olarak sitenin ayrımcılık yaptığını söylemiyorum; sadece bazı satıcıların farklı fiyat politikaları izleyerek bir ayrımcılık yaptığını söylüyorum.

SaygıZorDeğildir

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,227
İsim
Göksel Sert
sadece bazı satıcıların farklı fiyat politikaları izleyerek bir ayrımcılık yaptığını söylüyorum.
İlginç bir tespit, konuya detaylı bakmadım ve sadece Türkiye'de olabilecek normal bir şey yazdım. Sebebi de yurtdışına göre pahalılık konusunda kendi ayağımıza her daim sıkışımız, bunu görüp bir mermi ile de yabancılar da destek olayım demiş olabilirler. Ne diyim bilemiyorum ki.

Yurtdışında dolar bazından bizden yüksek asgari ücret alan ülkelerde bizden dolar bazında daha ucuza satılan o kadar çok ürün var ki, suçlu biz değilsek kim olabilir? Hepsi bize düşman ağbey. :D

Annawork

80+
İlginç bir tespit, konuya detaylı bakmadım ve sadece Türkiye'de olabilecek normal bir şey yazdım. Sebebi de yurtdışına göre pahalılık konusunda kendi ayağımızı sıkışımız, bunu görüp bir mermi ile de yabancılar da destek olayım demiş olabilirler. Ne diyim bilemiyorum ki.

Yurtdışında dolar bazından bizden yüksek asgari ücret alan ülkelerde bizden dolar bazında daha ucuza satılan o kadar çok ürün var ki, suçlu biz değilsek kim olabilir? Hepsi bize düşman ağbey. :D
Bu konuda birkaç cevap sunabilirdim; ama bazı düşüncelerin hiçbir şekilde paylaşılmaması gerektiğine inandığım için söylemeyi tercih etmiyorum.
Sonuç olarak; dikkat etmemiz gereken konuların arttığı bir zaman diliminin içerisindeyiz.

Top Bottom