Neler Yeni

Alışveriş sitesi kurmak fikri

Status
Bu konu kilitlenmiştir.

muhammetdd

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
649
İsim
Muhammet
Ne mal adamsin la sen yönetici yok mu herif beni profil fotosu yapiyo JRLAHSLSHWLX
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kanka bakkaldan ekmek almiyosun ki basja insanlarin görüşlerini merak ettim bikac kisiyle konustum özelden bide bu işe misal site kurulacak anlamiyorum anlayan adam lazm riskleri görmek lazim yanlis mı düşünüyorum
Yanlış düşünüyorsun.
Paran varsa ve kendi işini kurma imkanın varsa (çok güvendiğini söylüyorsun) o risk alınır. Getirisi çok büyük olabilecek birşeyden bahsediyorsun, olurda sistemin işlemesse kaybedeceğin şey sadece para olur ki zaten param var diyorsun. Para kaybı dışında büyük tecrübe kazanırsın, ilerisi için çok faydalı olur. Site kurmaktan anlamıyorsan ya kendin öğrenip kuracaksın yada başka birini tutacaksın. Ayrıca siteyi kurdun diyelim başkaları sitenin sistemini kopyalabilir. Kopyalanamaz diyorsan şu an neden başkasını tutup kurdurmuyorsun? Kim ne derse desin iş yapmaya gelince burda yazıldığı gibi olmuyor. Kendi işini kurmak kolay değil ama yapabilirsen şu an paylaştığın paralar çerez parası kalır.

FurkanIIy

80+ Bronze
Belki de milyonerimdir ve seni de mosmor etmek uzereyimdir?
Milyoner olmadığın aşırı belli hocam. Kimsenin yapmadığı özgünlükte bir fikre sahip olsan bile illa ki çalan kişiler olur. Önemli olan işini iyi yapmaktır. Türkiye'nin ilk pazaryeri Hepsiburada değildi ama deli satış yapıyorlar. Çünkü oyunu güzel oynuyorlar. Trendyol bir özellik duyuruyor, Hepsiburada anında kopyalıyor. Kopyalıyor fakat sürecini Trendyol'dan daha iyi yönetiyor. Bunun sonucunda kazanan Hepsiburada oluyor. Örneğin Premium özellik getirip Blutv ile anlaşması gibi. Trendyol'da elit müşteri sistemi yıllardır var, hepsiburada premium'u bi çıkarttı, Trendyol'u ikiye katladı.

Metoez

80+ Bronze
bak kanka ben ilkokulda zenginlerin olduğu bi yerde okudum. 15 tatilde falan brezilyaya fransaya işviçreye tatile falan gidiyorlardı. bi giydikleri ayakkabıyı 2. kez giydiklerini görmedim şaka yapmıyorum bak. sınıfça fabrika gezisine falan gidiyorduk. sınıftaki çocukların ailelerinin fabrikasını geziyorduk. bindikleri arabaları vs saymıyorum. 200 metre yürümemek için servise binen çocuk vardı sınıfımda. bilmem anlatabiliyor muyum? çocuğun birinin evine gittim. 3 katlı triplex villa 1 de alt katı var 4 katlı. sen o 16 evi satsan yine alamazsın.
Ayrica triblex ev dedigin seyi biz kendimiz yapiyoz insaat da yaptik biz sen gerçekten bilmiyosun bu konulari ev maliyeti pahali bişey değil metre² ile her ilin belli bir sayısı var ( iç mermer yalitim cart curt vs icin) carptigin zaman evin maliyetini bulursun m² dedigim de arsanin degil belediye arsaya belli bi % insaat yapmana izin verir nolur bilmediğin konulara girme
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yanlış düşünüyorsun.
Paran varsa ve kendi işini kurma imkanın varsa (çok güvendiğini söylüyorsun) o risk alınır. Getirisi çok büyük olabilecek birşeyden bahsediyorsun, olurda sistemin işlemesse kaybedeceğin şey sadece para olur ki zaten param var diyorsun. Para kaybı dışında büyük tecrübe kazanırsın, ilerisi için çok faydalı olur. Site kurmaktan anlamıyorsan ya kendin öğrenip kuracaksın yada başka birini tutacaksın. Ayrıca siteyi kurdun diyelim başkaları sitenin sistemini kopyalabilir. Kopyalanamaz diyorsan şu an neden başkasını tutup kurdurmuyorsun? Kim ne derse desin iş yapmaya gelince burda yazıldığı gibi olmuyor. Kendi işini kurmak kolay değil ama yapabilirsen şu an paylaştığın paralar çerez parası kalır.
Doktor olcam hocam 4. Sinifim o kadar bi zamanim da olacaginı sanmam . Ama dediğin doğru şuan en çok para da parçacilikta var (sanayide yani)

Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Top Bottom