Neler Yeni

Altyapı kötüleşti,ne yapmam lazım

POLAT ALEMDAR_

80+ Silver
Merhaba arkadaşlar. Ben bir internet mağduruyum 2 sanelik taahhüt kurbanı bir gamerim ve ping olsun upload olsun Türk Telekom'dan zaten bıkmıştım. Fakat yeni internete geçecektim yeni akıllanmıştım ve ailemi ikna etmiştim fakat daha taahhütün bitmesine 2 ay kalmıştı 2 Temmuz ile bitecekti taahhüt. Bende cayma bedelini sordum 750TL dediler 240'ını TurkNet veriyordu ve 510TL gibi bir fiyat ödemem gerekiyordu. Ben de bunu ödemek yerine eve 2.interneti bağlatırsam 280TL ödeyeceğimi ve evde 2 tane internet olacağını daha iyi düşündüm ve TurkNet'i aradım kaydımı başlattım. Kimlik doğrulaması gibi adımları geçtikten sonra bana bir altyapı uyarısı geldi. İnterneti babamın üzerine yapacağım için telefonuna bir mesaj geldi evinizde bir internet olduğu için şimdilik bir internet hizmeti veremeyeceklerini ve taahhütün bitmesini beklememizi söylediler. Ben de eyvallah dedim ve kaydımı iptal ettiler. Asıl olay şimdi burada ben aradığımda da söylediler VDSL altyapı vardı girdiğimde 26-35Mbps arası bir download ve 6Mbps upload alacağımı söylediler. Bu aslında çok büyük sayılar değil fakat benim için yine iyiydi şimdi ki kullandığım internete göre, ben heyecandan gün saymaya başladım ve her gün TurkNet altyapı sorgulama yapıyordum ve bu gece şununla karşılaştım normalde 26-35Mbps VDSL altyapı destekleyen TurkNet ADSL 15Mbps veriyordu ve işin en kötü tarafı 1Mbps upload alacaktım yani şimdiki internetim ile hemen hemen hiçbir şey değişmeyecekti. Belki ping sorunum çözülecekti ama upload ve download benim için çok önemliydi neden böyle oldu normalde altyapım VDSL destekliyordu ve istediğim hıza kavuşacaktım. İnternetimi bağlattıktan sonra da GigaFiber başvurusu yapacaktım. Fiber altyapısı çekerler mi bilmiyorum ama hayallerim yıkıldı neden böyle oldu bilen birisi yardımcı olursa sevinirim Malatya'da yaşıyorum.

Samet ?

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
153
İsim
Samet ?
VDSL portu kalmamistir. Suan halihazirda vdsl hizmeti aliyorsan gecis islemi yaparak o hizi yinede alabilirsin.

POLAT ALEMDAR_

80+ Silver
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
VDSL portu kalmamistir. Suan halihazirda vdsl hizmeti aliyorsan gecis islemi yaparak o hizi yinede alabilirsin.
Taahhüt bittikten sonra yine 35mbps download 6mbps upload alabileceğim anladığım kadarıyla bir de buraya fiber altyapı gelir mi? Malatya da yaşıyorum.

Top Bottom