Neler Yeni

altyapı ve internet sağlayıcıları hakkında

drcymer

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
62
İsim
Recep
Hocalarım merhabalar,
1- Türknet kullanıcısıyım ve 16 mbps adsl paket kullanıyorum online işlemler üzerinden paket değişikliğine bastığım zaman 35mbps ve 75mbps olarak 2 paket daha gösteriyor, denemek amaçlı paket değişikliği dedim 5dk içerisinde arayıp "işlemlerinizi tamamladım resetleyip vdsl olarak açınır " dedi adsl modem kullanıyorum vdsl2 özellikli bir modem almam gerektiğini söyledi bundan dolayı paketi değiştirmedim.
Eğer vdsl2 özellikli bir modem aldıktan sonra en azından 35 mbps kullanmaya bile razıyım böyle bir şey mümkün mü?

2- Türk telekomdan adresime baktığım zaman "Bu lokasyonda Türk Telekom HİPERNET internet hizmetinden faydalanabilirsiniz." diye bir yazı çıkıyor Hipernet kullanabiliyorsam eğer kullanmak mantıklı mı?
şu ana kadar 16mbps kullandım artık çok sıkıldım altyapı olmamasından
not: bahçeli ev olduğu için fiber bağlatmada sıkıntı yaşıyoruz.

yerçileği

80+ Bronze
Hocalarım merhabalar,
1- Türknet kullanıcısıyım ve 16 mbps adsl paket kullanıyorum online işlemler üzerinden paket değişikliğine bastığım zaman 35mbps ve 75mbps olarak 2 paket daha gösteriyor, denemek amaçlı paket değişikliği dedim 5dk içerisinde arayıp "işlemlerinizi tamamladım resetleyip vdsl olarak açınır " dedi adsl modem kullanıyorum vdsl2 özellikli bir modem almam gerektiğini söyledi bundan dolayı paketi değiştirmedim.
Eğer vdsl2 özellikli bir modem aldıktan sonra en azından 35 mbps kullanmaya bile razıyım böyle bir şey mümkün mü?

2- Türk telekomdan adresime baktığım zaman "Bu lokasyonda Türk Telekom HİPERNET internet hizmetinden faydalanabilirsiniz." diye bir yazı çıkıyor Hipernet kullanabiliyorsam eğer kullanmak mantıklı mı?
şu ana kadar 16mbps kullandım artık çok sıkıldım altyapı olmamasından
not: bahçeli ev olduğu için fiber bağlatmada sıkıntı yaşıyoruz.
Vdsl altyapınöz varsa neden bunca zaman ADSL kullandınız Vdsl modem alırsanız hangi pakete geçtiyseniz okadar hız alırsınız https://altyapisorgu.netspeed.com.tr/
burdan santrale olan mesafenizi öğrenip yazarsanız net bir cevap verelim tam olarak 75 alırmısın almazmısın gibi

drcymer

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
62
İsim
Recep
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Millenicomdan altyapı sorgular mısınız ? Evinizim max karşıladığı hızı veriyor.

Altyapınızın karşıladığı maksimum hız: *75 Mbps​

İlk defa böyle bir hız geldi ekranıma aşırı mutluyum ama daha sonra üzülürüm diye sevinemiyorum da sizce 50mbps alır mıyım?

El-Bâbin_Şubin

80+ Bronze
En İyi Cevap
1

Altyapınızın karşıladığı maksimum hız: *75 Mbps​

İlk defa böyle bir hız geldi ekranıma aşırı mutluyum ama daha sonra üzülürüm diye sevinemiyorum da sizce 50mbps alır mıyım?
Millenicom alın derim kullanmıyorum ama kullanıcı geri dönüşleri iyi.

drcymer

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
62
İsim
Recep
Vdsl altyapınöz varsa neden bunca zaman ADSL kullandınız Vdsl modem alırsanız hangi pakete geçtiyseniz okadar hız alırsınız https://altyapisorgu.netspeed.com.tr/
burdan santrale olan mesafenizi öğrenip yazarsanız net bir cevap verelim tam olarak 75 alırmısın almazmısın gibi
Santral/Saha Dolabı Tahmini Mesafe: 142 Metre
Adresinizde Alabileceğiniz Maksimum Hız: 76 MBPS
Port DurumuPort: Var
ekranda yazan çıktı aynen bu şekilde hocam.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Millenicom alın derim kullanmıyorum ama kullanıcı geri dönüşleri iyi.
Türknet kullanıyorum gayet memnunum eğer 16mbps üstüne çıkamayız derlerse geçebilirim.

El-Bâbin_Şubin

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
ekranda yazan çıktı aynen bu şekilde hocam.
Bu rehber yardımcı olacaktır.

drcymer

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
62
İsim
Recep
Bu rehber yardımcı olacaktır.
Yardımınız için teşekkür ederim, iyi akşamlar.

drcymer

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
62
İsim
Recep
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
963,120