Neler Yeni

Amazon Japonya Hesabım Her Alışveriş Yaptığımda Kapanıyor

Bralk8

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
28
İsim
Alkan
Senin alacağın ekran kartı türkiye ye geliyor diye yazıyor mu

Skynel

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,633
İsim
Eren Yeager
Senin alacağın ekran kartı türkiye ye geliyor diye yazıyor mu
Hocam öyle yazmıyor ama yani zaten Türkiye'ye gönderim olmayan ürünlerde bu adrese gönderilemez yazıyor aldıklarımda öyle bir şey yazmıyor

Skynel

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,633
İsim
Eren Yeager

Skynel

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,633
İsim
Eren Yeager
@rdeMStakeN @hana @LogiMess
Dostlar VPN ilede kapatıldı hesap bana karşı bir inatlarımı var anlamadım ki
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ne yapabilirim anlamıyorum ki niye kapanıyor hay bir şey diyeceğim olmayacak 4 defa hesap açtım ya 4 hepside kapatıldı.

Son düzenleme:

marilyn

80+ Silver
@rdeMStakeN @hana @LogiMess
Dostlar VPN ilede kapatıldı hesap bana karşı bir inatlarımı var anlamadım ki
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ne yapabilirim anlamıyorum ki niye kapanıyor hay bir şey diyeceğim olmayacak 4 defa hesap açtım ya 4 hepside kapatıldı.
verdiğin adresten dolayımı gram bi fikrim yok :/

belki adrestendir yurt dışı sipariş verince o yüzden kapanıyor olabilir

samet4747

80+ Platinum
Bende neden olmuyor garip :(

Skynel

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,633
İsim
Eren Yeager

zeroliva

80+
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
serkan aslan
aynı sorun ile 2 gündür bende uğraşıyorum. önce kendime hesap açtım bir sipariş verdim. kredi kartımdan 1 yen çekilince (daha önce kuzenimin başına gelmişti.) hesap kapanacak 2 gün açtırmak için uğraşacaksın dedim ve hemen eşimin adına açtım başka bir hesap ön siparişi kaçırmamak için. neyse verdim siparişi baktım onun kartından da 1 yen çekildi. önce benim sonra eşimin hesap donduruldu. bu arada kendi hesabımı açtırmak için istediği evrakı hazırlayıp gönderdim. 1 saat sonra cevap geldi, eeee efendim hesabınızı inceledik, tamamen kapatmaya karar verdik. boşuna hesabı açtırmaya çalışmayın. yazsanız da kaale almayacağız diye mail geldi. tabi dellendim. adama kredi kartmın ektresini, kartın resmini, bir adet su faturası, bir adette amazon.com.tr faturasını göndermişim herif lak diye kapattı hesabı açılmamak üzere. neden kapattın izah et. bir sebep sonuç ilişkisi kur. o anki psikolojiyi en son lisedeki sevdiceğim terk ettiğinde yaşamıştım düşün artık...
kendimi toparlayınca yeni bir hesap açıp canlı destek bölümünde müşteri temsilcisine bağlandım. yarım saat konuştum adamla. gayet kibar kibar ilgilendi. sonra beni hesap uzmanına aktardı sağ olsun. aktarma işlemi tamamlanınca ekranda ''ban''' yazdığını görünce ne oluyor dedim. konuşmadan direk ban mı yedik? meğer herifin adı ''ban'' mış. neyse incelemeye başladı hesabı. adım adım he halt ettin bir bir anlat dedi, anlattım. en sonunda ne olacak halimiz dememle hesap uzmanı ''ban'' demesin mi hesabınıza bende ulaşamıyorum!!! ama merak etmeyin hesap uzmanlarının daha daha uzman olanlarına durumunuzu izah eder bir mail attım. siz hesabın incelenip geri ödemenin yapılmasını (1 yen) bekleyin. duruma göre size geri dönüş yapılır. sağolsun parantez içine ise ''bir yıl içersin de'' yazmış adamım ''ban''.
-neeeey!!!! banane banane ben de yeni hesap açarım o zaman.
+aç ama sipariş verme yine kapanır dedi ''ban''
-he tamam açıp seyre dalayım bari alemi.
diyerek görüşmeyi sonlandırdım. sonra yeni hesap açtım, amazon prime üyeliğini başlattım, dedim ki şöyle göstermelik 3-5 kuruşluk birde hediye çeki alayım göze batmayacak şekilde, belki ilk satın alımda yüksek rakamlar olursa sıkıntı çıkıyordur diye. 50 TL lik yen tutarı hediye çeki aldım. yaklaşık 5 dakika sonra yeni hesapta donduruldu.... kusura bakmayın uzattım biraz. gücümü toplayayım akşama tekrar cenk var ''ban'' ile. eheueheeu

aeyldrmm

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
420
İsim
Ahmet Emir
Instagram
a.e.yldrmm
Steam
aeyldrmm
Facebook
a.e.yldrmm
Selam dostlar ilk hesap amazon.co.jp hesabımı açıp ekran kartı aldım sonra hesabım 1 1:30 saat sonra kapatıldı yarın 2.hesabini açtım ve yine aynı ekran kartını aldım 1 gün sonra yine kapatıldı az önce de 3.cu hesabımı açıp farklı bir ekran kartı aldım ama yine hesabım kapatıldı aldıktan hemen sonra yani niye kapatılıyor anlamıyorum bir bilgisi olan var mı?
Japonya kendi ülkesi dışındaki ticarete karşı biraz saçma korumacı ve katı bir ülke. Dolayısıyla ticaret yapmayı uygun görmediği ülkelerden alışveriş yapan kişilerin hesapları kapatılıyor. Belki VPN işe yarayabilir ama sanmıyorum adres telefon ve İsim açık açık belli edecektir. O kadar incelemez diyecek arkadaşlara tek söyleyeceğim Japonlar kabul etmiyorsa o iş olmaz :D

Dahası  
Reaksiyon skoru
107
İsim
Emre
Ürün teslimatı için Türkiye adresi verirsen o hesabı her şekilde kapatırlar

Rennes

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
12,140
İsim
Umut Dağ
aynı sorun ile 2 gündür bende uğraşıyorum. önce kendime hesap açtım bir sipariş verdim. kredi kartımdan 1 yen çekilince (daha önce kuzenimin başına gelmişti.) hesap kapanacak 2 gün açtırmak için uğraşacaksın dedim ve hemen eşimin adına açtım başka bir hesap ön siparişi kaçırmamak için. neyse verdim siparişi baktım onun kartından da 1 yen çekildi. önce benim sonra eşimin hesap donduruldu. bu arada kendi hesabımı açtırmak için istediği evrakı hazırlayıp gönderdim. 1 saat sonra cevap geldi, eeee efendim hesabınızı inceledik, tamamen kapatmaya karar verdik. boşuna hesabı açtırmaya çalışmayın. yazsanız da kaale almayacağız diye mail geldi. tabi dellendim. adama kredi kartmın ektresini, kartın resmini, bir adet su faturası, bir adette amazon.com.tr faturasını göndermişim herif lak diye kapattı hesabı açılmamak üzere. neden kapattın izah et. bir sebep sonuç ilişkisi kur. o anki psikolojiyi en son lisedeki sevdiceğim terk ettiğinde yaşamıştım düşün artık...
kendimi toparlayınca yeni bir hesap açıp canlı destek bölümünde müşteri temsilcisine bağlandım. yarım saat konuştum adamla. gayet kibar kibar ilgilendi. sonra beni hesap uzmanına aktardı sağ olsun. aktarma işlemi tamamlanınca ekranda ''ban''' yazdığını görünce ne oluyor dedim. konuşmadan direk ban mı yedik? meğer herifin adı ''ban'' mış. neyse incelemeye başladı hesabı. adım adım he halt ettin bir bir anlat dedi, anlattım. en sonunda ne olacak halimiz dememle hesap uzmanı ''ban'' demesin mi hesabınıza bende ulaşamıyorum!!! ama merak etmeyin hesap uzmanlarının daha daha uzman olanlarına durumunuzu izah eder bir mail attım. siz hesabın incelenip geri ödemenin yapılmasını (1 yen) bekleyin. duruma göre size geri dönüş yapılır. sağolsun parantez içine ise ''bir yıl içersin de'' yazmış adamım ''ban''.
-neeeey!!!! banane banane ben de yeni hesap açarım o zaman.
+aç ama sipariş verme yine kapanır dedi ''ban''
-he tamam açıp seyre dalayım bari alemi.
diyerek görüşmeyi sonlandırdım. sonra yeni hesap açtım, amazon prime üyeliğini başlattım, dedim ki şöyle göstermelik 3-5 kuruşluk birde hediye çeki alayım göze batmayacak şekilde, belki ilk satın alımda yüksek rakamlar olursa sıkıntı çıkıyordur diye. 50 TL lik yen tutarı hediye çeki aldım. yaklaşık 5 dakika sonra yeni hesapta donduruldu.... kusura bakmayın uzattım biraz. gücümü toplayayım akşama tekrar cenk var ''ban'' ile. eheueheeu
Abi inşallah Lozan dur çünkü bu kadar olayı ben yaşasam şu an Bakırköy sinir bölğmündeydim😂😂

Top Bottom