Neler Yeni

Öneri Amazon Yurtdışından İphone Alınır mı ?

ProfessionWolf

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
841
İsim
Buğra
Tr de fiyatlar malum arkadaşlar İphone 12 veya 13 almak istiyorum yurtdışı amazondan alırsam gümrükte kalır mı garanti durumu nasıl oluyor ayrıca aldım ve geldi diyelim sımkart çalışır mı ? konu hakkında bilgim yok bilgilendirirseniz çok sevinirim. (se 2020 kullanıyorum şuan bataryası yetmediği için model değiştirmek istiyorum)

bipolar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
336
İsim
Muhammed Berat Yörük
yurtdışından alsan bile satın alırken vergisini ödüyorsun diye biliyorum dostum he ödemiyorsan da yüksek ihtimalle gümrükte takılıyordur gümrükte kalan ürünlerde 4 haftalık bi süre boyunca senin vergisini ödeyip alabilmen için bekletiliyor daha sonra açık artırmayla satışa çıkarılıyor

ProfessionWolf

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
841
İsim
Buğra
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
yurtdışından alsan bile satın alırken vergisini ödüyorsun diye biliyorum dostum he ödemiyorsan da yüksek ihtimalle gümrükte takılıyordur gümrükte kalan ürünlerde 4 haftalık bi süre boyunca senin vergisini ödeyip alabilmen için bekletiliyor daha sonra açık artırmayla satışa çıkarılıyor
sepete eklediğim de ekstra gümrük vergisi istiyor onu ödememe rağmen mi bir daha gümrük vergisi ödeyeceğim

şahin doğan

80+ Platinum

ProfessionWolf

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
841
İsim
Buğra
sim içeren cihazlar gümrükten geçmiyor.
peki türkiyeden yurtdışı cihaz aldım diyelim onu nasıl kullanıyorum ? şuan gerçekten yeni bir iphone'a ihtiyacım var SE 2020 bataryası öldü

bipolar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
336
İsim
Muhammed Berat Yörük
sepete eklediğim de ekstra gümrük vergisi istiyor onu ödememe rağmen mi bir daha gümrük vergisi ödeyeceğim
hayır dostum o gümrük vergisi onun dışında birde sen işletme ücreti ödeyeceksin ve sen kendi adına simle kullancaksan yurt dışına senin çıkıp girmen gerekiyor pasaportuna işletebilmek için ve pasaportuna işlettiğinde de 3 yıl satamıyorsun o telefonu diye biliyorum

ProfessionWolf

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
841
İsim
Buğra
hayır dostum o gümrük vergisi onun dışında birde sen işletme ücreti ödeyeceksin ve sen kendi adına simle kullancaksan yurt dışına senin çıkıp girmen gerekiyor pasaportuna işletebilmek için ve pasaportuna işlettiğinde de 3 yıl satamıyorsun o telefonu diye biliyorum
🥲 tüh be peki türkiyede satılan yurt dışı cihaz alsam kayıt ettirsem 3 yıl kullandıktan sonra satabilirim değil mi ?

bipolar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
336
İsim
Muhammed Berat Yörük
evet dostum ama dediğim gibi kendi adına sim kart kullancaksan senin kendi pasaportunun son 6 ay içerisinde yurt dışına çıkış kaydı bulunmalı

Perfectshot06

Moderatör
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,043
İsim
Oğuz Oğuz
Tr de fiyatlar malum arkadaşlar İphone 12 veya 13 almak istiyorum yurtdışı amazondan alırsam gümrükte kalır mı garanti durumu nasıl oluyor ayrıca aldım ve geldi diyelim sımkart çalışır mı ? konu hakkında bilgim yok bilgilendirirseniz çok sevinirim. (se 2020 kullanıyorum şuan bataryası yetmediği için model değiştirmek istiyorum)
Geçmez gümrükten

ProfessionWolf

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
841
İsim
Buğra

ProfessionWolf

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
841
İsim
Buğra
Yok hocam 3 yıl sonra satarken
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yani benim bildiğim şuan 2700e kayıt ettiriyorsun alırken 3 yıl sonra adam kendi adına almak için 600 veriyor benim bildiğim bu
anladım hocam sanırım alamayacağım ben 2700 lira kayıt ücreti nedir ya

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
909,241
Üyeler
141,106
Son üye
ensayaz58
Top Bottom