Neler Yeni

Yurtdışından İphone almak

BYzin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
108
İsim
Bilal YAZIN
Selamlar. İphone 11 almak istiyorum fakat malum tr fiyatları belli. Bende yurtdışı cihazlarına bakmaya karar verdim ama aklıma bi kaç bi şey takıldı sizlere danışmak istedim. Bu yurtdışı cihazlarını alınca tr'de kullanmak için nasıl bi yol izlemem lazım? Açıklamalarında tr kayıt edilip kullanılabilir yazıyor. Apple cihazlarda sınırsız IMEI kaydı oluyor mu yoksa 2-3 ayda bir yenilemem mi gerekiyor? Diyelim bi şekilde IMEI kaydını yaptırdım, cihazı sorunsuz bi şekilde kullanabilir miyim veya bir sorun çıktığında nereye başvurabilirim? Ya da yurtdışından gelen birisiyle getirtsem pasaporta falan kayıt işlemi olması gerekiyormuş sanırım. O zaman nasıl olur? Telefon onun üstüne kayıtlı olup ben kullansam sorun olur mu? Yardımcı olursanız sevinirim..

Evil Belief

80+ Platinum
En İyi Cevap
10
Apple cihazlara IMEI plaka işlemi olmuyor, geçici süre bir hak veriyor devlet. O süre bitince kapanıyor. E-Sim'le uzatanlar falan oluyormuş ama 4+4 şeklinde olması lazım.

Yurt dışı iPhone'u Türkiye'de sorunsuz kullanmak için resmi kayıt yaptırmanız lazım, o da 2700 küsür TL.

Yurt dışından gelen birisi kendi pasaportuna işletince sadece kendi adına çıkan hatla kullanabilir, siz kendi hattınızı takamazsınız.

Yani özetle mantıklı değil. Her koldan önü kapatılmış.

Sir Cem T-oker

80+ Gold
Dolar 7-8 civarı iken mantıklıydı ama şu an gerçekten kurtarmıyor.

cfranko

80+ Platinum
En İyi Cevap
12
Dahası  
Reaksiyon skoru
28,598
İsim
cfranko
İlgilendiği Kategoriler
Memory
Apple cihazlara IMEI plaka işlemi olmuyor, geçici süre bir hak veriyor devlet. O süre bitince kapanıyor. E-Sim'le uzatanlar falan oluyormuş ama 4+4 şeklinde olması lazım.

Yurt dışı iPhone'u Türkiye'de sorunsuz kullanmak için resmi kayıt yaptırmanız lazım, o da 2700 küsür TL.

Yurt dışından gelen birisi kendi pasaportuna işletince sadece kendi adına çıkan hatla kullanabilir, siz kendi hattınızı takamazsınız.

Yani özetle mantıklı değil. Her koldan önü kapatılmış.
Bulgaristan veya yunanistana girip sonra tekrardan türkiyeye girmek pasaporta kaydetmek için güzel yöntem

BYzin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
108
İsim
Bilal YAZIN
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Cevaplar için teşekkür ederim. İyi akşamlar..

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
916,093
Üyeler
142,087
Son üye
İsmailp
Top Bottom