Neler Yeni

Yurt dışı İphone telefon almak mantıklı mı?

TheFaLcoN

80+ Bronze
Arkadaşlar iyi akşamlar yurtdışı 12 pro tarzı iphone her hangi bir telefon almak istiyorum. Son durumları takip edemedim. Sizce almak mantıklı mı ? Kayıt işlemini nasıl yaptıracağız? Ocak ayından itibaren imei ücreti 6.000TL olacak diyorlar doğruluk payı nedir bu iphone için geçerli mi ? Tam anlamıyla kısaca ve net şekilde anlatabilecek bir kral yok mu lütfen acil yardımcı olur musunuz ?

Hudzell

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,240
İsim
Hakan
İlgilendiği Kategoriler
Mining, Trading, Kripto, Crack

SmhDiff!

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
195
İsim
Semih Hatipoğlu
Arkadaşlar iyi akşamlar yurtdışı 12 pro tarzı iphone her hangi bir telefon almak istiyorum. Son durumları takip edemedim. Sizce almak mantıklı mı ? Kayıt işlemini nasıl yaptıracağız? Ocak ayından itibaren imei ücreti 6.000TL olacak diyorlar doğruluk payı nedir bu iphone için geçerli mi ? Tam anlamıyla kısaca ve net şekilde anlatabilecek bir kral yok mu lütfen acil yardımcı olur musunuz ?
Eskisi kadar kolay olmayacak gibi o kayıt ettirme pandemiye özel bi ayrıcalıkmış gibi düşün

Zathien

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
38
İsim
Berk
6k civarı olacak yılbaşıyla evet. Kayıt için de yurt dışına son 3 ay ya da 6 ay içinde giriş çıkış yapmış olman lazım pasaportunla

TheFaLcoN

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
6k civarı olacak yılbaşıyla evet. Kayıt için de yurt dışına son 3 ay ya da 6 ay içinde giriş çıkış yapmış olman lazım pasaportunla
6k kayıt için illa pasaportla çıkmak mı gerkeiyor.

Perfectshot06

Moderatör
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,021
İsim
Oğuz Oğuz
Telefonu aldıktan sonra pasaporta kayıt ettirmek lazım. Eğer ettirmezsen 4+4 ay kullanabiliyorsun.
Kayıt için pasaportunun olması ve yurtdışına gidip gelmiş olman lazım. İnsanlar genelde Kıbrıs'a veya batuma gidiyor. Kayıt ücreti şuan 2700₺ ama 6000₺ olacakmış ocak ayından sonra. Kayıt ettirdikten sonra sadece kendi adına hat açtırıp kullanabiliyorsun. O yüzden satmak istersen 3 yıl dolmadan alan kişi kendi adına olan hattı takıp kullanamaz.

met.19

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
MERT BAKŞİ
2 bin TL ye kayıt yaptıeabilirsiniz hocam. Şahsen 5 5 yıldır birçok kaçak telefon kullandım.

TheFaLcoN

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Telefonu aldıktan sonra pasaporta kayıt ettirmek lazım. Eğer ettirmezsen 4+4 ay kullanabiliyorsun.
Kayıt için pasaportunun olması ve yurtdışına gidip gelmiş olman lazım. İnsanlar genelde Kıbrıs'a veya batuma gidiyor. Kayıt ücreti şuan 2700₺ ama 6000₺ olacakmış ocak ayından sonra. Kayıt ettirdikten sonra sadece kendi adına hat açtırıp kullanabiliyorsun. O yüzden satmak istersen 3 yıl dolmadan alan kişi kendi adına olan hattı takıp kullanamaz.
en açıklayıcı cevap bu oldu teşekkürler hocam.
Mesaj otomatik birleştirildi:

2 bin TL ye kayıt yaptıeabilirsiniz hocam. Şahsen 5 5 yıldır birçok kaçak telefon kullandım.
2 bin TL ye sınırsız mı olacak anlamadım ?

şahin doğan

80+ Platinum
En basit yöntem şöyle;
Kimlik ile gidilebilen bir ülkeye gir çık yapıp e devlet üzerinden ( Ocakta zam gelmeden yapmak çok daha mantıklı ) 2700 TL'ye kayıt yaptırmak.
Evet ocak ayından sonra kayıt ücreti 6000 TL'nin üzerine çıkacak.
Kayıt yaptırmak dışında 4 ay fiziksel sim, 4 ay e sim olacak şekilde her yıl 8 ay kullanabilirsiniz.

TheFaLcoN

80+ Bronze
En basit yöntem şöyle;
Kimlik ile gidilebilen bir ülkeye gir çık yapıp e devlet üzerinden ( Ocakta zam gelmeden yapmak çok daha mantıklı ) 2700 TL'ye kayıt yaptırmak.
Evet ocak ayından sonra kayıt ücreti 6000 TL'nin üzerine çıkacak.
Kayıt yaptırmak dışında 4 ay fiziksel sim, 4 ay e sim olacak şekilde her yıl 8 ay kullanabilirsiniz.
yurt dışı alsam her yıl 4 ay telefon kapalı mı kalıcak dogru mudur ?

şahin doğan

80+ Platinum
yurt dışı alsam her yıl 4 ay telefon kapalı mı kalıcak dogru mudur ?
Fiziksel sim ve e sim arasında geçiş yaparsanız evet, her yıl 4 ay kapalı kalır. Yedek bir telefon alıp sim kartını yedek telefona takıp wifi olarak kullanabilirsin.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,058
Üyeler
140,757
Son üye
Adnan27
Top Bottom