Neler Yeni

İnceleme Amazondan aldigim HUO JI klavye

yrdmpls

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
42
İsim
Mameti başçık
Evet hocam blue redden daha sesli zaten
dediğim gibi hocam bana şunun gibi bir şey lazım ya beyaz olabilir yada seninkisi gibi şirin bir şey lazım ama thok sesli anlatabildimmi ve tkl olmak yerine full klavye olursa mükemmel olur hocam
Mesaj otomatik birleştirildi:

Evet hocam blue redden daha sesli zaten

Hocam bu tarz klavyeler hakkinda bilgim yok o yuzden oneremiyorum maalesef .
saolun hocam

WörWind

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,142
İsim
WörWind
İlgilendiği Kategoriler
Neler yeni, Ekipman
dediğim gibi hocam bana şunun gibi bir şey lazım ya beyaz olabilir yada seninkisi gibi şirin bir şey lazım ama thok sesli anlatabildimmi ve tkl olmak yerine full klavye olursa mükemmel olur hocam
Hocam hic bir bilgim yok maalesef dediginiz gibi olan tarzda klavyeler de. Isterseniz konu acin muratthefounder adli arkadasi etiketleyin o yardimci olabilir belki.

yrdmpls

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
42
İsim
Mameti başçık
Hocam hic bir bilgim yok maalesef dediginiz gibi olan tarzda klavyeler de. Isterseniz konu acin muratthefounder adli arkadasi etiketleyin o yardimci olabilir belki.
deneyim hocam saol

sveaz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
786
İsim
ahmet ali özmert
Öncelikle ürünün linkini bırakıyorum.
1-Ürünün kutusu ve kutu içeriği:
21.jpg

22.jpg

23.jpg

Kablosu düz Type-C kablo onun dışında yanında kullanım kılavuzu ve bir tuş çıkarıcı geliyor. Yanlış anlaşılmasın Switch çıkarmaya yaramıyor sadece tuşları daha rahat çıkarmak için.

2-Klavyenin alt kısmı:
blutut.png

İşaretli yer Bluetooth açma kapama düğmesi isterseniz kablosuz bir şekilde kullanabiliyorsunuz klavyeyi.
25.jpg

26.jpg

Açılıp kapatılabilen ayakların 2 farklı ayarlanabilir yüksekliği var.

3-Klavyenin kendisi ve switchleri:
27.jpg

28.jpg

Switchler Outemu ve mavi. Ayrıca klavye de hot swap özelliği bulunuyor fakat içinden switch çıkarma aparatı çıkmıyor. Şu an elimle çıkarmak istemedim evde olmadığım için yanımda aparatım yok. Onun dışında Anti Ghosting özelliği mevcut. Açıkçası yanımda Outemu red switch bir klavye var bana blue switch hissiyatı çok güzel geldi böyle her saniye klavyeye dokunasım geliyor. Klavyeyi bu kadar küçük beklemiyordum cidden çok küçük ve bu benim için güzel bir şey çünkü masada yerim yok. Malzeme kalitesine gelince yanımda olan K552 Kumara klavye ile karşılaştırdım. K552 daha kaliteli hissiyatı veriyor ve bu klavye K552'ye göre daha hafif ama boyutuna göre normal bir ağırlığa sahip. Dediğim gibi malzeme kalitesi konusunda K552'den daha geride. Yan kısımlar gayet kaliteli hissettiriyor sert bir plastik kullanılmış fakat alt kısım yani taban için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Malzeme kalitesinden her ne kadar anlamasam da K552'nin alt tabanı daha kaliteli hissettirdi bana.

4-Görünüş, ışıklandırma ve tuş kombinasyonları:

29.jpg

Klavyeyi ilk taktığımızda böyle bir renk ile geliyor fakat tuş kombinasyonları ile değiştirebiliyoruz az sonra değineceğim.
30.jpg

Bu da RGB görüntüsü.
Tuş kombinasyonlarına gelirsek FN+? kombinasyonu ile aydınlatma modlarını değiştirebiliyoruz toplamda 8 farklı mod var. FN+ENTER kombinasyonu ile arka plan rengini değiştirebiliyoruz örneğin sadece mavi ya da pembe vb. FN+\| kombinasyonu ile kendimiz mod oluşturabiliyormuşuz fakat ben denemedim. Bu kısım için kısa bir video eklemeyi düşünüyorum fakat yapamayabilirim yine de ben kombinasyonları yazayım dedim.

5-Artı eksi yönler:
+Görünüş olarak çok hoşuma gitti minimal ve beyaz olması yönünden.
+Hot swap olması iyi bir detay çünkü bu bütçede bu özelliği barındıran bir klavye bulmaz zor.
+Fiyatı uygun toplamda 710 TL gibi bir fiyata geldi ithalat ücreti ve kargo dahil. Eğer ki ürünü almak isterseniz prime ile alın kargo bedavaya gelir.
+Örgü ve takılıp çıkarılabilir bir kablo kullanıyor.
+Bluetooth özelliği var.
+RGB aydınlatması olması.

-Açıkçası içinden switch çıkarma aparatı çıkmasını beklerdim zaten maliyetsiz bir şey.
-Switchlerin Outemu olması. Aslında bu fiyat için gayet güzel fakat benim gibi görünüşe önem vermiyorsanız https://www.amazon.com.tr/Mini-Meka...2384&keywords=yooso+z11&qid=1691956982&sr=8-1 bu klavyeyi almanizi oneririm switchleri daha kaliteli.
-Malzeme kalitesi dediğim gibi K552 klavyeden daha kötü fakat bu fiyat bandında normal sayılabilir. Hatta normalin bir tık üstü de denebilir.
-Klavyenin Türkçe olmaması. Yurtdışından geldiği için normal fakat Türkçe olsa çok güzel olurdu alacak olanlar göz önünde bulundurabilir.
-Genel olarak bu noktalama işaretlerine alışamadım belki bu benim becereksizliğimdendir sonuçta daha önce mini bir klavye kullanmadım ama yine de bu kadar zor olmamalı bence halen daha nokta yapmayı bulamadım arkadan diğer klavyeyi kullanarak ondan yapıyorum noktayı.

-+Yani bunu neye koysam pek karar veremedim çınlama sesi az da olsa var kulaklık olmadan duyma şansınız var ama beni rahatsız etmedi ondan neye koysam emin olamadım. Ama kulaklıksız dikkat edince duyuluyor yani.

6-Genel değerlendirme ve son:
Arkadaşlar öncelikle buraya kadar okuduysanız hepinize teşekkür ederim. İlk incelemem olduğu için hata varsa kusura bakmayınız. Dediğim gibi eğer ki video yapabilirsem bu ışıklandırma ve tuş kombinasyonu hakkında detaylı bir video yapmayı düşünüyorum.

Genel olarak klavyeyi beğendim açıkçası bir daha alacak olsam ve bütçem aynı olsa yine bunu alırım. Klavye hakkında beni en çok rahatsız eden şey noktalama işaretleri dediğim gibi halen daha noktayı A101 klavyesinden koyuyorum. Belki bunu Windows üzerinden ayarlamanın şansı falan vardır ama bilmiyorum. En beğendiğim nokta ise klavyenin görünüşü oldu açıkçası çok hoşuma gitti onun dışında hot swap olması da iyi bir detay zaten hot swap olmasaydı bütçeden kısıp başka bir klavye alırdım yüksek ihtimalle.

Tekrardan okuyan herkese teşekkür ederim fotoğrafların netliği için kusura bakmayın elimde olan bir şey değil maalesef.
hocam huano switchlerin hot swappel olanları yok diye biliyorum bir yanlışlık olmasın?

WörWind

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,142
İsim
WörWind
İlgilendiği Kategoriler
Neler yeni, Ekipman
hocam huano switchlerin hot swappel olanları yok diye biliyorum bir yanlışlık olmasın?
Var hocam konude attigim link var E-yosso z11 modelde var hotswap.

Ayrica benim aldigim klavyenin aciklamasinda yazmiyordu fakat saticiya dedim var mi yok mu diye var dedi.

El-Turco

80+ Bronze
tip olarak mizar mz60a benziyor. Acaba şarj süresi nasıl. BT dışında herhangi bir dongle çıkmadı değil mi yani 2.4ghz değil klavye.

WörWind

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,142
İsim
WörWind
İlgilendiği Kategoriler
Neler yeni, Ekipman
tip olarak mizar mz60a benziyor. Acaba şarj süresi nasıl. BT dışında herhangi bir dongle çıkmadı değil mi yani 2.4ghz değil klavye.
Hocam sarj suresi hakkinda fikrim yok ayrica 4.0 ve 5.0 yaziyor ustune dediginiz gibi BT disinda bir sey cikmadi.

El-Turco

80+ Bronze
font olarak da baya benziyor sadece tuş sayısı fazla. Bu tip bir klavye arıyorum harici pilli olmayacak dongle olursa çok iyi olur bt için bir cihaz kullanıyorum anakartım ikinci cihaz bağlantısına izin veriyor mu bilmiyorum açıkcası. Ve 2.4ghz daha iyi olur şarj konusunda.

Güzel değerlendirme olmuş elinize sağlık. Eksilere şey de eklenebilir home end gibi tuşlar da olabilirmiş çünkü yön tuşları makroda değil. %65 oluyor sanırım öyle bu %60 ama yön tuşları makroda değil. Gerçi bu artı da olabilir :D

WörWind

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,142
İsim
WörWind
İlgilendiği Kategoriler
Neler yeni, Ekipman
font olarak da baya benziyor sadece tuş sayısı fazla. Bu tip bir klavye arıyorum harici pilli olmayacak dongle olursa çok iyi olur bt için bir cihaz kullanıyorum anakartım ikinci cihaz bağlantısına izin veriyor mu bilmiyorum açıkcası. Ve 2.4ghz daha iyi olur şarj konusunda.

Güzel değerlendirme olmuş elinize sağlık. Eksilere şey de eklenebilir home end gibi tuşlar da olabilirmiş çünkü yön tuşları makroda değil. %65 oluyor sanırım öyle bu %60 ama yön tuşları makroda değil. Gerçi bu artı da olabilir :D
Hocam sanirim pilli degil bu bataryali. Emin degilim ama soyle bir sey var eger ki pilli olsa klavyenin icini acmak falan gerekir bu da garantiyi devre disi birakir yuksek ihtimal playstation kollari gibi kablolu kullanirken sarji fulleniyor sanirim. Bataryali gibi geldi bana

Beguile

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
302
İsim
Beguile
@WörWind Sormak istediğim birkaç soru var. Mekanik ve %60 klavye daha önce hiç kullanmadım. Cevaplarsan sevinirim.
1. Bunu Amazon TR'den aldıktan sonra ortalama kaç güne gelir?
2. Ekstra İthalat ve teslimat ücreti var bunları satın alımda mı ödüyoruz? Ekstra ücret çıkar mı?
3. Klavyede sanırım Bluetooth ile bağlandığın cihazları tek tuşla değiştirme özelliği var bunu kullandın mı ve değiştirmek kolay mı?
4. FPS oyunlarında performansı nasıl ghosting özelliği var yazmışsın güzel mi?
5. Klavye hissiyat ve ses olarak nasıl bir video çekip atabilme şansın var mı?
6. Kablo kalitesi nasıl çıkarılabilir olduğu için sıkıntı çıkardı mı? Hep takılı kullanınca rastgele Bluetooth özelliği aktif olmaz değil mi?

WörWind

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,142
İsim
WörWind
İlgilendiği Kategoriler
Neler yeni, Ekipman
@WörWind Sormak istediğim birkaç soru var. Mekanik ve %60 klavye daha önce hiç kullanmadım. Cevaplarsan sevinirim.
1. Bunu Amazon TR'den aldıktan sonra ortalama kaç güne gelir?
2. Ekstra İthalat ve teslimat ücreti var bunları satın alımda mı ödüyoruz? Ekstra ücret çıkar mı?
3. Klavyede sanırım Bluetooth ile bağlandığın cihazları tek tuşla değiştirme özelliği var bunu kullandın mı ve değiştirmek kolay mı?
4. FPS oyunlarında performansı nasıl ghosting özelliği var yazmışsın güzel mi?
5. Klavye hissiyat ve ses olarak nasıl bir video çekip atabilme şansın var mı?
6. Kablo kalitesi nasıl çıkarılabilir olduğu için sıkıntı çıkardı mı? Hep takılı kullanınca rastgele Bluetooth özelliği aktif olmaz değil mi?
Bana 6-7 gun icerisinde geldi
satin alimda oduyorsunuz prime ile kargo bedava prime alin derim
o ozelligi denemedim fakat var diye biliyorum
Anti ghostingi testte denedim var oyle bir ozellik
Video cekme sansim yok fakat hissiyat olarak cok hosuma gitti
Bence cikarilabilir olmasi daha iyi bozulursa yenisini alirsin. Oyle bir sorunla karsilasmadim.

Yunus

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,419
İsim
Yunus
İlgilendiği Kategoriler
Kripto Paralar, İşlemci overclock(az), Monitör
Hocam nokta için microsoft powertoys kullanabilirsiniz
1692128069119.png

Şurdaki menüde tuşu yeniden eşleyerek kullanmadığınız bi tuşa atayabilirsiniz sağda benim örneklerim var

WörWind

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,142
İsim
WörWind
İlgilendiği Kategoriler
Neler yeni, Ekipman
Top Bottom