Neler Yeni

AMD Çıkarmış olduğu Son driver ile 7900xtx RTX 4090na çok yaklaştı.

hakan32

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,327
İsim
Hakanbey
1080p testlerinde fark çok az olsada 4k testlerinde hala biraz geride.

AMD Fluid Motion Frames Teknolojisi ile %100 performans artışından bahsediliyor.

Pycoue

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
785
İsim
Ben bilmem abdullah dayi bilir
İlgilendiği Kategoriler
Laptop , pc toplama ve diger donanim konulariyla ilgileniyorum
Guzel bir ilerleme fakat kimse 1080p de 7900xtx kullanmaz

Ceasar123

80+ Bronze
AMD Fluid Motion Frames Teknolojisi denilen şey aslında her oyun için Frame Generation demek, başka bir şey sunmuyor.
Normalde oyun tarafında bir destek gerekirken, bu özellik nedeni ile her oyunda Frame Generation açabilirsiniz ekran kartı üzerinden.

RSR özelliğinede benziyor bu yüzden normalde FSR 1 oyun bazında teknoloji desteği sunuyodu, FSR 2 çıktıktan sonra drivera eklenerek her oyun için direkt ekran kartından destek sundular.
Acaba şimdi FSR 3 çıktı, RSR teknolojisi FSR1 yerine FSR2 olur mu o önemli.
Öyle olursa PUBG, Cs2 den tut FSR2, F.G olmayan oyuna bile bu özelliği kazandırır direkt olarak.

hakan32

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,327
İsim
Hakanbey
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
AMD Fluid Motion Frames Teknolojisi denilen şey aslında her oyun için Frame Generation demek, başka bir şey sunmuyor.
Normalde oyun tarafında bir destek gerekirken, bu özellik nedeni ile her oyunda Frame Generation açabilirsiniz ekran kartı üzerinden.

RSR özelliğinede benziyor bu yüzden normalde FSR 1 oyun bazında teknoloji desteği sunuyodu, FSR 2 çıktıktan sonra drivera eklenerek her oyun için direkt ekran kartından destek sundular.
Acaba şimdi FSR 3 çıktı, RSR teknolojisi FSR1 yerine FSR2 olur mu o önemli.
Öyle olursa PUBG, Cs2 den tut FSR2, F.G olmayan oyuna bile bu özelliği kazandırır direkt olarak.
PUBG cs2 gibi oyunlarda videoda anlatılmış Yapay kareler oluşturarak fps artışı sağlanıyor ancak Karşına birisi çıktığında yine doğal fps de gördüğün gibi gösteriyormuş Bi nevi Yapay fps artışı gibi Bu daha çok RDR2 gibi oyunlarda Akıcılığı kaybetmemek için tasarlanmış yapay FPS artışı sağlayan bir teknoloji gibi olmuş

iTee

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
İhsan Tekerek
1080p testlerinde fark çok az olsada 4k testlerinde hala biraz geride.

AMD Fluid Motion Frames Teknolojisi ile %100 performans artışından bahsediliyor.

Bu AFMF bende düzgün çalışmıyor galiba, Sons Of The Forest da test ediyorum FG açınca sanki normalden daha çok kasıyor gibi hissediyorum FSR3 açıp denedim yine aynı bir şey değişmiyor sanki baya gereksiz bir özellik oldu gibi.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu AFMF bende düzgün çalışmıyor galiba, Sons Of The Forest da test ediyorum FG açınca sanki normalden daha çok kasıyor gibi hissediyorum FSR3 açıp denedim yine aynı bir şey değişmiyor sanki baya gereksiz bir özellik oldu gibi.
Ekran kartım kötü değil bu arada eğer kötü olduğunu düşünüyorsanız. RX6600 ve Ryzen 5 5500'üm var ekstra olarak RX6600 üzerinde OC var.

xbehelit

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Murat Aygun
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ekran kartım kötü değil bu arada eğer kötü olduğunu düşünüyorsanız. RX6600 ve Ryzen 5 5500'üm var ekstra olarak RX6600 üzerinde OC var.
Giriş gecikmeni kontrol et normalde 80+fps almadığınız oyunda açmayınız AFMF modunu native FPS ile yoluna devam et illa oyunda açıcam ben monitör hertzine yetiştiricem dersen de hocam grafik ayarını düşürerek ekran kartındaki yükü azaltarak giriş gecikmeni düşürüp daha akıcı bir AFMF deneyimi alabilirsin ben öyle yapıyorum.

Yilmaya

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Emre Osman
1080p'de ztn her iki GPU'da CPU darboğazına kalıyor yüksek fps yüzünden. AMD ekran kartlarının sürücüsünün daha az CPU kullandığı da bilinen bir şey ondan daha yüksek fps alıyorsun.

Top Bottom