Neler Yeni

Öneri Amd ekran kartı hataları devam ediyor mu?

furkangorur

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
915
İsim
Furkan Görür
Nvidia olsun 15 fps düşük olsun hocam al geç saçma saçma yok şu guncellememi geldi niye ekran gitti vs uğraşma al nvida kafan rahat olsun
sanırım rx6500 kullanıyorsun :D

AirLife

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,063
İsim
Yunus Şahin
Ben wattmanından ziyade mavi ekran fsr ve sürümler arası oyundan oyuna sorun olmasından dolayı geçmek istedim mesela 24.1.1 de rainbow six siege kasıyordu
24.3.1 de düzeldi bu sefer hades II açılmıyordu
24.5.1 de hades II açılıyor rainbow six ara ara drop yiyor
Bu olayından bıktım ben mesela fsr 2.1 açıyorum cyberpunk2077 de gölgeyi arkadan görüyordum fsr3 modu indirdim oda aynı ki frame generation açınca akıcılığıda gidiyordu oyunun
Ghost of tsushima kendiliginden fsr3 ile geliyordu onda da açtım kapalıyken oyun daha akıcıydı aynı şekilde

Hiç mavi ekran gibi şeyler yaşamadım. Oyundan atma da yaşadım ama yaşamadım sayılır. Oyundan atmayı dediğim gibi undervolt-overcoock yaptığımda yaşadım. O da normal. Voltaj düşük geliyordu. Voltaj yükseltince sorunsuz oluyordu. Hele stock kullanırsan hiç sorun yaşamazsın. Voltajı fazlasıyla veriyor.

Kartım 6900 XT, 2K’da kullanıyorum. Fazlasıyla FPS alıyorum. Bu yüzden FSR açma gereğinde bulunmadım. Bazı oyunlarda denedim ama onda da sorun yaşamadım. GoT FSR3 vardı ve açık şekilde gelmişti. Kapattığımda da açık da aynıydı.

Genel diğer bileşenleriniz de sağlamsa sorun yaşaman imkansıza yakın. Özellikle PSU.

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,631
İsim
Emre
Discord
necromancerr
Hiç mavi ekran gibi şeyler yaşamadım. Oyundan atma da yaşadım ama yaşamadım sayılır. Oyundan atmayı dediğim gibi undervolt-overcoock yaptığımda yaşadım. O da normal. Voltaj düşük geliyordu. Voltaj yükseltince sorunsuz oluyordu. Hele stock kullanırsan hiç sorun yaşamazsın. Voltajı fazlasıyla veriyor.

Kartım 6900 XT, 2K’da kullanıyorum. Fazlasıyla FPS alıyorum. Bu yüzden FSR açma gereğinde bulunmadım. Bazı oyunlarda denedim ama onda da sorun yaşamadım. GoT FSR3 vardı ve açık şekilde gelmişti. Kapattığımda da açık da aynıydı.

Genel diğer bileşenleriniz de sağlamsa sorun yaşaman imkansıza yakın. Özellikle PSU.
Oyundan atma değildi sorunum 24.1.1 de mesela rainbow six siege olması gerekenden çok daha düşük fps verip kasıyordu 24.3.1 de o sorun çözüldü bu sefer Hades II açılmamaya başladı direk oyunun ana ekranına bile gelemiyordunuz
24.5.1 de Hades II düzeldi Rainbowa girmedim güncellediğimden beri

Knnmw

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,211
İsim
Kaan
Cevaplarinizdan dolayı teşekkür ederim. Ayrıca şunu da sormak istiyorum. Su an düşündüğüm sistemde hali hazırda eklenen ram xmp destekli. Expo destekli olmaması hem amd cpu hem amd gpu tabanlı pc için sorun teşkil eder mi?
bende 6600xt var bende bir sorun yok.

corez

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
142
İsim
Mert Uysal
Amd taraflı ben hicbirinde tutanamadım ekran kartı degil bende ki mevzu ama işlemcileri bile intel kadar verimli calısmıyor örnegin 20 thread ile bot calıstırdıgımda amd'de %80 cpu kullanırken geekbench6 puanları hemen hemen yakın olan intel işlemcide %65 cpu kullanıyor aynı gücte olmasına ragmen . işlemcide bile optimize sorunları varken ekran kartında neler olabilir bilinmez :D

Top Bottom