Neler Yeni

AMD Encoder ve Twitch Bitrate Hk;

Calidelly

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
83
İsim
Mete
Merhabalar,
Öncelikle umarım konuyu doğru yere açmışımdır ve başlıkta da sorun yoktur.

Sistem özelliklerime gelirsek ;

CPU: AMD RYZEN 5 5600X MPK 3.7GHz
Anakart: ASUS TUF GAMING B550M-PLUS (WI-FI)
RAM: HYPERX 8GB Fury RGB 3600MHz CL17 DDR4 Single Kit Ram × 2
Ekran Kartı: ASUS Radeon RX 6700 XT DUAL 12GB GDDR6 192 Bit

Sistemi bu site üzerinden uzun uzun yardımlar alarak topladım, zerre amd dostu değilimdir. Hala da değilim, lanet okuyorum hala..
Sistemi toplarken twitch ve oyun üzerine olduğunu defalarca belirtmiştim ama aldığımdan bu yana neler yaptım neler..
Amd'nin obs desteği yok, ( öğrenmiş olduk ) o yüzden yayınlarım da neler yaparsam yapayım pikselleşmenin önüne geçemiyorum..

Siz değerli arkadaşlarım, bilgilerinize ve desteğinize ihtiyacım var..

10-11 upload'ım bulunmaktadır.

Yayınımı ekran kartı üzerinden veriyorum, işlemciden verdiğim zaman tam oturtamadığım dan daha doğrusu işlemci üzerinden bu zamana kadar hiç yayın yapmadığım için ayarların detaylarını çok iyi bilmiyorum ve fps drop yiyorum dehşet derece de ^^

Ekran kartı üzerinden yaptığım yayınlar da ise pikselleşmeler oluyor, sinir bozucu bir şekilde..
Sizlerin desteğini istiyorum.
Bu işleredn anlayan amd ile yayın yapan görüntüsünden çok memnun olan ne bileyim her hangi bir şey ekstra bir plugin, program kullanan birileri varsa yardım ederse sevinirim..

Ayarları nasıl yapmalıyım?

Teşekkürler.

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,886
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
İnternet Hizmetleri - Yayın Servisleri - Riot Games
Merhabalar,
Öncelikle umarım konuyu doğru yere açmışımdır ve başlıkta da sorun yoktur.

Sistem özelliklerime gelirsek ;

CPU: AMD RYZEN 5 5600X MPK 3.7GHz
Anakart: ASUS TUF GAMING B550M-PLUS (WI-FI)
RAM: HYPERX 8GB Fury RGB 3600MHz CL17 DDR4 Single Kit Ram × 2
Ekran Kartı: ASUS Radeon RX 6700 XT DUAL 12GB GDDR6 192 Bit

Sistemi bu site üzerinden uzun uzun yardımlar alarak topladım, zerre amd dostu değilimdir. Hala da değilim, lanet okuyorum hala..
Sistemi toplarken twitch ve oyun üzerine olduğunu defalarca belirtmiştim ama aldığımdan bu yana neler yaptım neler..
Amd'nin obs desteği yok, ( öğrenmiş olduk ) o yüzden yayınlarım da neler yaparsam yapayım pikselleşmenin önüne geçemiyorum..

Siz değerli arkadaşlarım, bilgilerinize ve desteğinize ihtiyacım var..

10-11 upload'ım bulunmaktadır.

Yayınımı ekran kartı üzerinden veriyorum, işlemciden verdiğim zaman tam oturtamadığım dan daha doğrusu işlemci üzerinden bu zamana kadar hiç yayın yapmadığım için ayarların detaylarını çok iyi bilmiyorum ve fps drop yiyorum dehşet derece de ^^

Ekran kartı üzerinden yaptığım yayınlar da ise pikselleşmeler oluyor, sinir bozucu bir şekilde..
Sizlerin desteğini istiyorum.
Bu işleredn anlayan amd ile yayın yapan görüntüsünden çok memnun olan ne bileyim her hangi bir şey ekstra bir plugin, program kullanan birileri varsa yardım ederse sevinirim..

Ayarları nasıl yapmalıyım?

Teşekkürler.
Aslında bu konuya kimse değinmiyor ama evet, AMD'nin halen OBS vb. platformlar için kullanabileceği bir encoder yok. Hazır H264(AVC)'ü kullanıyor. Nvidia ise NVENC'e sahip.

Ekteki ayarları deneyin.

Ekler

• Screenshot_2025.png
    Screenshot_2025.png
    19.3 KB · Hit: 73
  • Screenshot_2026.png
    Screenshot_2026.png
    1.7 KB · Hit: 80
  • Screenshot_2024.png
    Screenshot_2024.png
    36.3 KB · Hit: 80

Calidelly

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
83
İsim
Mete
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
@alpolojix
Cevabın için teşekkür ederim, bu bahsettiğin ayarları deneyeceğim ama bir sorum var ' TCP Pacing i aktifleştirme ' bölümünde ip ile ilgili bir değişiklik yapmama gerek var mı ? Sürekli seçmeme gerek var mı yoksa varsayılan da kalması yeterli midir?

Evet çok üzücüdür ki, kimse değinmiyor. Değinmeyecekte sanırım ve AMD gibi bir firmanın nasıl olur da bu gibi teknolojileri kullanmasının yanında yayıncı kitlesine hitap edemez. Nasıl yani, ekran kartımı takasa bile çıkartmayı düşünüyorum o derecedeyim ^^
Sıfır kart senesi dolmadı, garantileri mevcut kafa kafa 3080ti ile vermeyi bile düşünüyorum haha

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,886
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
İnternet Hizmetleri - Yayın Servisleri - Riot Games
' TCP Pacing i aktifleştirme ' bölümünde ip ile ilgili bir değişiklik yapmama gerek var mı ? Sürekli seçmeme gerek var mı yoksa varsayılan da kalması yeterli midir?
Hayır, düz ethernet seçebilirsiniz.
Evet çok üzücüdür ki, kimse değinmiyor. Değinmeyecekte sanırım ve AMD gibi bir firmanın nasıl olur da bu gibi teknolojileri kullanmasının yanında yayıncı kitlesine hitap edemez. Nasıl yani, ekran kartımı takasa bile çıkartmayı düşünüyorum o derecedeyim ^^
Sıfır kart senesi dolmadı, garantileri mevcut kafa kafa 3080ti ile vermeyi bile düşünüyorum haha
Eğer yayıncılığa cidden önem veriyorsanız yapın derim.
H265 kayıt amaçlı güzel çalışıyor ancak maalesef yayın tarafında H265 desteği yok.

Top Bottom