Neler Yeni

Öneri Amd mi nvidia mı güncel alınmalı ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Muhammet bayzit
Dostlar merhaba , Amd mi Nvidia mı ekran kartlarına bakıyorum. 4070 Ti Super bakıyordum fakat Amd'nin GPU modelleri aşırı bir fark ile daha ucuz ve daha güçlü duruyorlar ta ki RT açılana kadar diğer tarafta FSR ile geliyor , sizden ricam eksi ve artıları ile birlikte hangisi alınsa daha iyi olur veya Amd hala 7000 serisi ile kronik mi devam ediyor ? Bunların cevaplarını merak ediyorum , kullananlar paylaşırsa iyi olur , teşekkürler.

Sergeant Cross

80+ Bronze
Dostlar merhaba , Amd mi Nvidia mı ekran kartlarına bakıyorum. 4070 Ti Super bakıyordum fakat Amd'nin GPU modelleri aşırı bir fark ile daha ucuz ve daha güçlü duruyorlar ta ki RT açılana kadar diğer tarafta FSR ile geliyor , sizden ricam eksi ve artıları ile birlikte hangisi alınsa daha iyi olur veya Amd hala 7000 serisi ile kronik mi devam ediyor ? Bunların cevaplarını merak ediyorum , kullananlar paylaşırsa iyi olur , teşekkürler.
Yayın yapacaksan NVidia kat kat daha iyidir. Yapmayacaksan, AMD öneririm.

Palo DAYI

80+ Silver
sadece oyun ıcınsse amd
bende suan rx6700 war kendı acımdan 1 senedır sorun yasamadım
7bın serısı kullanıpta sorun yasayanıda pek gormedım

Sergeant Cross

80+ Bronze
AMD kartları çok sorunlu wattman hatası alırım diye endişelenmene gerek yok. Wattman hatası yanlış driver kurulumu sonucu olur, yanlış driver kurulumu da genellikle windows update tarafındandır. Bu videodaki yöntemlerle windows update driver güncellemelerini kapatıp kendi driverini kurarsan büyük ihtimalle wattman hatası almazsın.

Mesaj otomatik birleştirildi:

Tabii RX500 ve RX5000 serileri sıkıntılı, onlara bir şey diyemem

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,612
İsim
Hacı
Nvidia dan şaşmamalı.

Zamazingoo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
318
İsim
İbrahim Toglu
Sadece yayın değil, grafiksel render gerektiren uygulamalarda nvidia'nın desteği hala daha iyi. Rt takıntısı olanlar da var dünya gözüyle deneyimlemek isteyenler falan. Bu senaryoda amd önerilmez.
Ancak ;
Daha iyi saf perf/çok daha ucuza alınabilmesi,fsr-amfm-anti lag vs gibi amd yazılımlarının daha geniş ve uzun vade desteği olması,daha çok vram sunması gibi etmenler salt oyun oynacak birisi için önemlidir ve bu senaryoda da amd önerilir. Özellikle ülkemiz gibi kısıtlı bütçe ile teknolojik ürün alınabilen yerlerde.
Geriye kalan kıyaslarda yok amd ısınıyormuş,yok driver'ları çöpmüş fasa fisolarının s.k.t'si geçeli çok oldu.

Dahası  
Reaksiyon skoru
50
İsim
Cahit Emin
7900xt nitor/7900xtx daha iyi

Zamazingoo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
318
İsim
İbrahim Toglu
Hocam burada amd daha iyi gibi gözüküyor ve ben yayın yapmayacağım. Nvidia yeni kartlarını veya Amd kartlarını da kullanmadım. Sebepler nelerdir ?
Bu arada 4070ti super gayet güzel bir kart ancak benzer fiyata 7900xtx tokatlıyor onu. Hatta bazı amd destekli oyunlarda 4090'a kafa tutuyor.

oğuzhan18

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,489
İsim
oğuzhan ege
Oyun içinse amd daha ucuz oluyor ve daha pahalı dengi kartları saf güçte tokatlıyor. O yüzden ben amd kullanmak hoşuma gidiyor ve ekran kartı panel ayarları çok hoşuma gidiyor. Nvdia da ise sanki Windows xp kullanıyorum gibi.

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Muhammet bayzit
Sadece yayın değil, grafiksel render gerektiren uygulamalarda nvidia'nın desteği hala daha iyi. Rt takıntısı olanlar da var dünya gözüyle deneyimlemek isteyenler falan. Bu senaryoda amd önerilmez.
Ancak ;
Daha iyi saf perf/çok daha ucuza alınabilmesi,fsr-amfm-anti lag vs gibi amd yazılımlarının daha geniş ve uzun vade desteği olması,daha çok vram sunması gibi etmenler salt oyun oynacak birisi için önemlidir ve bu senaryoda da amd önerilir. Özellikle ülkemiz gibi kısıtlı bütçe ile teknolojik ürün alınabilen yerlerde.
Geriye kalan kıyaslarda yok amd ısınıyormuş,yok driver'ları çöpmüş fasa fisolarının s.k.t'si geçeli çok oldu.
AMD kartları çok sorunlu wattman hatası alırım diye endişelenmene gerek yok. Wattman hatası yanlış driver kurulumu sonucu olur, yanlış driver kurulumu da genellikle windows update tarafındandır. Bu videodaki yöntemlerle windows update driver güncellemelerini kapatıp kendi driverini kurarsan büyük ihtimalle wattman hatası almazsın.

Mesaj otomatik birleştirildi:

Tabii RX500 ve RX5000 serileri sıkıntılı, onlara bir şey diyemem

Anladığım kadarıyla Amd kartları çok daha güçlü diğer etkenler yazılımsal olarak geri olan kısımlar bunlar bence ileri dönemlerde çözülecek şeyler gibi geliyor bana , Amd bu kadar pasif durmaz bence , Amd alsam daha iyi gibi ama bir yandan da RT yi denemek istiyorum çok güzel duruyor kendi gözümle de görmek istemiyorum desem yalan olur , fakat Nvidia alındığı zaman 3060 atılan dlss 3 yamuğu gibi seneye veya bi kaç seneye 5000 serisi çıkınca 4000 bin serisine de bi yamuk atılacak gibi geliyor bu da beni Amd almaya itiyor , teşekkür ediyorum yine de . İlerleyen dönemleri 2-3 ay bekleyeceğim bakalım durumlar ne olacak merak ediyorum.

55superx

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Bu arada 4070ti super gayet güzel bir kart ancak benzer fiyata 7900xtx tokatlıyor onu. Hatta bazı amd destekli oyunlarda 4090'a kafa tutuyor.
7900XTX için parası yeten bir zahmet üstüne 2000TL daha verip RTX 4080 Süper alsın yine AMD den uzak dursun.

4070Ti Süper fiyat olarak 7900XT ile kıyaslanabilir orada da RTX ve DLSS avantajı ile yine Nvidia derim ben.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
913,990
Üyeler
141,782
Son üye
tanacar
Top Bottom