Neler Yeni

AMD Mİ? NVİDİA MI?

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Tunahan Boran
Ekran kartı olarak AMD mi? Nvidia mı?
sizce hangisi daha iyi (fiyat, kullanış, arayüz içine katılarak)
3.5 Yıl kadar nvidia kullandım son 2 aydır Asus rog rx580 kullanıyorum driver kaynaklı sorunlar baş ağrıtıyor malum ekran kartı fiyatlarıda yükseldi Nvidia almanızı öneririm Amd alıp pişman olma ihtimaliniz var

3.5 Yıl kadar nvidia kullandım son 2 aydır Asus rog rx580 kullanıyorum driver kaynaklı sorunlar baş ağrıtıyor malum ekran kartı fiyatlarıda yükseldi Nvidia almanızı öneririm Amd alıp pişman olma ihtimaliniz var
rog 580 zaten watman alan bir kart rx500 serisi sorunluydu başlı başına, 3 yıldır amd kullanıyorum watman hiç almadım.

DR. BİYOLOJİ

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,116
İsim
kilan embappe
Şu sorudan sıkılmadınız mı?

Nvidia'yı render, yayın işlemleri, çizim programları, grafik tasarım ve ne kadar bu şekil iş varsa her zaman tek geçerim...

AMD yi ise saf güç, f/p ve sadece oyun oynanacak sistemlerde tek geçerim.

efetg

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
370
İsim
Tuğra

Gorkeemmm

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
226
İsim
Gorkem Yavuz
Ekran kartı olarak AMD mi? Nvidia mı?
sizce hangisi daha iyi (fiyat, kullanış, arayüz içine katılarak)
3D Modelleme, Ağır render işleri, ciddi edit yapacaksanız ve başka ağır işlerde kullanacaksanız Nvidia alın. Uzun süre Yüksek ve Ultra ayarlarda oyun oynamak istiyorum, uzun süre yayın yapacağım dayansın, ileride VRAM tarafında sorun yaşamayım, iyi-tatmin edici düzeyde edit yada render yapacağım derseniz AMD alın. Nvidia yazılım konusunda stabilite konusunda daha iyi. Ayrıca yaptığı DLSS teknolojisi ve RTX teknolojisinde bazı modelleri rakibi olan AMD modellere göre daha iyi performans veriyor. AMD de ise VRAM tarafında eli Nvidia'ya göre daha boldur. RTX teknolojisi ve rakibi durumunda olan FSR teknolojisi vardır. Nvidia muadillerine göre 2.5k-3.5k daha ucuz olup daha fazla performans verir. Driver konusunda ise AMD 6600 üzeri seride o konuları baya optimize etti, yok gibi. 7000 serisinde ise bal dök yalanır durumda. Isınıyor diyorlar ama, The Forest, GTA 5 ve Shaderli MC 1.20 de max 68 derece sıcaklığı gördüm. Söyleyeceklerim şuan bu kadar. Başka soru?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Nvidia biti artık İsraile destek veren kişiden hayır gelmez
İntel'de aynı şekil fabrika kurmak için konuşmalar yapıyor ve büyük bir mevla para hibe edecekmiş. Nvidia da yardımda bulunmuş. Umarımda Türkiye ambargo veya ilişkileri zedeleyecek bir yola girmez.

tümen

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,947
İsim
tümen dağ
44nqp5pgprj21.png

YasinAcarK

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
368
İsim
Yasin Acar

Niwell

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
Yakup Yavuz
ekran kartını parçala o zaman bu mantıkla nvidiayı kullanmamak için amdyi kullanırsan yarın öbür gün amdnin desteklemeyeceği ne malum iki markanında merkezi aynı ülke çünkü

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,615
İsim
Emre
Discord
necromancerr
Daha önce radeon 520 de sıfır sıkıntı kullanmışken rx6500xt ile çektiğim çilenin haddi hesabı yok Nvidia alıp geçerim artık 3 kuruş fazla 5-10 fps az olsun nvidia olsun

İkisinin ceoları akraba ???

SadeceBirisi.

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,161
İsim
uwu
eskiden olsa rx6xxx serisine kadar nvidia al derdim ama özellikle 30 serisinde nvidia vram olarak çok cimriydi 3070 alana kadar 6800/xt alıyorlardı ve mantıklıydı şuan fp olanı seçerdim şu ana kadar 1 tane bile watman almadım rx6600 ile alacağımıda düşünmüyorum
Daha önce radeon 520 de sıfır sıkıntı kullanmışken rx6500xt ile çektiğim çilenin haddi hesabı yok Nvidia alıp geçerim artık 3 kuruş fazla 5-10 fps az olsun nvidia olsun

İkisinin ceoları akraba ???
hocam psu yu 550w lık daha iyi bir şeyle denediniz mi ? cidden tam sıkıntılı kartları var ama almışken kaliteli psu alacaksın radeon kartlara

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,615
İsim
Emre
Discord
necromancerr
eskiden olsa rx6xxx serisine kadar nvidia al derdim ama özellikle 30 serisinde nvidia vram olarak çok cimriydi 3070 alana kadar 6800/xt alıyorlardı ve mantıklıydı şuan fp olanı seçerdim şu ana kadar 1 tane bile watman almadım rx6600 ile alacağımıda düşünmüyorum

hocam psu yu 550w lık daha iyi bir şeyle denediniz mi ? cidden tam sıkıntılı kartları var ama almışken kaliteli psu alacaksın radeon kartlara
Denedim knk 650w ilede denedim arkadaşın gene sorun oluyor kartı kırıp atacak raddeye gelmiştim neyseki şuanlık ses seda yok güzel ama encoder koyar insan o yüzdende bi güzel sövdüm amdye

Top Bottom