Neler Yeni

AMD RDNA™ 3 / RX 7000 ekran kartları tanıtıldı! (RX 7900XTX 999$)

Isolation32

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
419
İsim
İsmail sen
kral rx 500 veya rx 5000 serisindeki gibi sorunlar 6000'de minimuma indi kaldi ki tek yazilim sorunu amdde yasanmiyor nvidiada da yasaniyor 2022 yilinda hala amd yazilim sorunu diyorsunuz komik yani nvidiada cikinca kimsenin giki cikmiyor ama ilginctir ki.
çünkü nvidia kısmında yazılımsal sorun kolay kolay olmuyor ama amd tarafında insanlar mavi ekran siyah ekran yemekten driverların çökmesinden bunalmış durumda reddit üzerinde amd driver issues yada nvidia driver issues yazarak kullanıcı şikayetlerini okuyabilirsin ve evet 10 yıl amd kullandım ayrıyetten bu forumda bile her gün rx6xxx sorunu şeklinde konular açılıyor...

Ckribrahim

Taç
En İyi Cevap
1
kral rx 500 veya rx 5000 serisindeki gibi sorunlar 6000'de minimuma indi kaldi ki tek yazilim sorunu amdde yasanmiyor nvidiada da yasaniyor 2022 yilinda hala amd yazilim sorunu diyorsunuz komik yani nvidiada cikinca kimsenin giki cikmiyor ama ilginctir ki.
Buna katılıyorum. Son nvidia driverinda sorun var biraz durup dururken oyundan atıyor mesela ve bu sadece tek bende olmadı. Konu açanlarıda gördüm. Nvidia wattman bildirimi vermiyor o yüzden gözükmüyor bunlar oyunda hata vardır diyip geçiliyor ;)

Ritim Ustası

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,083
İsim
Mehmet Yılmaz
çünkü nvidia kısmında yazılımsal sorun kolay kolay olmuyor ama amd tarafında insanlar mavi ekran siyah ekran yemekten driverların çökmesinden bunalmış durumda reddit üzerinde amd driver issues yada nvidia driver issues yazarak kullanıcı şikayetlerini okuyabilirsin ve evet 10 yıl amd kullandım ayrıyetten bu forumda bile her gün rx6xxx sorunu şeklinde konular açılıyor...
Nvidia da yanma gibi donanımsal sorunlar oluyor Nvidia DLSS 3.0 ile büyük sıçrayış yaparken 3000 serisi alanlara küfürden daha beter karşılık veriyor ben AMD nin bu dengeli artışını sevdim en azından bi alt seriyi alanları üzmez ama Nvidia da 3000 serisini alanlar aşırı derecede canı sıkkın bende 3000 serisi aldım ve şuanda Nvidia ya aşırı ayarım bakalım DLSS 2.0 geliştirmeye devam edecekler mi!

bana beko derler

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Reyiz sorunu bizzat kendim yaşıyorum. minimuma indi de bana mı sorunlu denk geldi. Nvidianın ne yaptığı beni ilgilendirmiyor çünkü elimdeki kart amd firma karşılaştırmıyorum ben farkettiysen.
elindeki kart nvidia olup sorun yasasan ayni seyi nvidia icin soyleyecek miydin acaba :d
stabil surume gecip kullanmak bu kadar zor degil. ben de su ana kadar hep nvidia ekran karti kullandim ama sorun yasadigim suruculer benim de oldu. Hatta nvidiada 1 kere surucu problemi oyle bir vardi ki gpu fark etmeksizin kim kursa mavi ekran yiyordu. duzeltilmesi de epey zaman almisti. gidip de burada rx 500 veya rx 5000 ovmuyoruz. rx 6000'de o kadar sorun yok. ayrica teknoloji sans isi. 10 kisiden 7'si sorunsuz kullanir 3'u sorunlu cikar 3 kisi yuzunden 7 kisinin sorun yasamadigi seyden dolayi firma suclanamaz.

Felixx

80+
elindeki kart nvidia olup sorun yasasan ayni seyi nvidia icin soyleyecek miydin acaba :d

stabil surume gecip kullanmak bu kadar zor degil. ben de su ana kadar hep nvidia ekran karti kullandim ama sorun yasadigim suruculer benim de oldu. Hatta nvidiada 1 kere surucu problemi oyle bir vardi ki gpu fark etmeksizin kim kursa mavi ekran yiyordu. duzeltilmesi de epey zaman almisti. gidip de burada rx 500 veya rx 5000 ovmuyoruz. rx 6000'de o kadar sorun yok. ayrica teknoloji sans isi. 10 kisiden 7'si sorunsuz kullanir 3'u sorunlu cikar 3 kisi yuzunden 7 kisinin sorun yasamadigi seyden dolayi firma suclanamaz.
Niye söylemeyeyim hocam. Nvidia sorunu olduğunu söylemek yasak mı forumda?

Ckribrahim

Taç
En İyi Cevap
1

AMD wattman bildirimini kaldırsa kafası rahatlayacak var ya :D

tümen

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,958
İsim
tümen dağ

Oguzhansah

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,589
İsim
Oğuzhan Şahin
Nvidiada çektiğim sorunu AMDde çekmedim hiç. Kartın patates olması dışında tabi.
Amd de amd

HmzaY

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,287
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything
Arkadaşım bir dahakine yoruma ziplamadan önce iki insan ne hakkında konuşuyormuş ona bak uyurken seni banlamak zorunda kalıyorum, bahsi geçen global kaynak 4090 testini 5800x ile yapmış senin gibi arkadaşların da hakettiği test yöntemi bu zaten sen de haklısın
uyurken bile ban atan koca yürekli admin.

İceWolf

80+ Silver
Eğer yayında verilen bilgiler doğruysa ve fiyatlar Türkiyede uygun olursa benim gibi çoğu kişi markayı önemsemeyip alabilir. Yemişim AMD/NVİDİA farklarını, F/P önemli. Hangisi f/p ise piyasada talebi çok olur diye düşünüyorum. Şahsım adınada 4060/4070 ve 7600xt/7700xt çıkıp karşılaştırılmadan herhangi bir alım yapmam.

Top Bottom