Neler Yeni

AMD RDNA™ 3 / RX 7000 ekran kartları tanıtıldı! (RX 7900XTX 999$)

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,247
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Eğer yayında verilen bilgiler doğruysa ve fiyatlar Türkiyede uygun olursa benim gibi çoğu kişi markayı önemsemeyip alabilir. Yemişim AMD/NVİDİA farklarını, F/P önemli. Hangisi f/p ise piyasada talebi çok olur diye düşünüyorum. Şahsım adınada 4060/4070 ve 7600xt/7700xt çıkıp karşılaştırılmadan herhangi bir alım yapmam.
2. etkinlikte tanıtılır muhtemelen bu kartlar ama direkt çıkarıla da bilir bakalım nasıl yapacaklar

Kuklaf

80+
bana göre amd isterse nvidiayi saf performans konusunda 2 kat geçsin, yinede arkadaki altyapi, yapay zekaya yapilan yatirimlar, driver desteği vb her konuda nvidia son kullanıcı için benim açımdan daha iyi olacak. kısaca nvidia yapar=> amd taklit eder, fsr3 den de gördüğümüz gibi :D nvidia yarin çıkıp yeni bir teknolojik atılım yapsa amd onuda taklit etmeye calisicak. ayrıca amd rekabet edebildigi zaman gozumuze soka soka fps grafigi koyarken, rekabet edemedigi durumda "1.6x performans artisi, yok şu artışı bu artisi" diyerek kendini rezil ediyor... paylastiklari grafikte bile fsr açık ama hangi modda belli değil, nvidia tam şuan tüm argesini durdursa amdnin ona yetismesi icin 40 fırın ekmek yemesi gerek. tabiiki fiyat/performans acisindan herkes kendi cebini düşünür rekabet bize yarar ama göz göre göre de amd fanboylugu yapmak kadar toxic bir şey yok cidden. özellikle rtx4060 gibi kartlar dlss3.0 ile neler yapacak cok merak ediyorum, adamlar işlemci derdini bile ortadan kaldırdı.

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,247
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
paylastiklari grafikte bile fsr açık ama hangi modda belli değil,
Endnote' a koymuşlardır FSR modunu öyle yapıyolar. Sizin için bir bakayım
Mesaj otomatik birleştirildi:

bana göre amd isterse nvidiayi saf performans konusunda 2 kat geçsin, yinede arkadaki altyapi, yapay zekaya yapilan yatirimlar, driver desteği vb her konuda nvidia son kullanıcı için benim açımdan daha iyi olacak. kısaca nvidia yapar=> amd taklit eder, fsr3 den de gördüğümüz gibi :D nvidia yarin çıkıp yeni bir teknolojik atılım yapsa amd onuda taklit etmeye calisicak. ayrıca amd rekabet edebildigi zaman gozumuze soka soka fps grafigi koyarken, rekabet edemedigi durumda "1.6x performans artisi, yok şu artışı bu artisi" diyerek kendini rezil ediyor... paylastiklari grafikte bile fsr açık ama hangi modda belli değil, nvidia tam şuan tüm argesini durdursa amdnin ona yetismesi icin 40 fırın ekmek yemesi gerek. tabiiki fiyat/performans acisindan herkes kendi cebini düşünür rekabet bize yarar ama göz göre göre de amd fanboylugu yapmak kadar toxic bir şey yok cidden. özellikle rtx4060 gibi kartlar dlss3.0 ile neler yapacak cok merak ediyorum, adamlar işlemci derdini bile ortadan kaldırdı.
Oha yazmamışlar :ROFLMAO:

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,247
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
eninde sonunda bu kartlar cikacak, çıktığı zaman bakarız 8kda oynatiyor mu oynamiyor mu diye, önemli olan gerçek hayat testleri
Evet öyle. Lakin bence RX 7000 taklit olsun olmasın AMD tarihinin en iyi tanıtımı yapılan seri. Kart bazında bakarsak hala 6900XT en iyi tanıtılan kart ama 7900XTX net ondan sonra geliyor. Karşılaştırmalı test yapılmaması aşırı komikti ama performans artışı x ler ile de gösterilse dahi çok ciddi zaten. Bi gelsinde. Bu arada 8K' da %100 oynatır zaten o infinity cache desteği sayesinde. 96 fps değilde belki 90 fps alırsın gerçekte valhallada. 4-8K' da AMD yetişti sanırım Nvidia' ya

ValarMorghulish

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
263
İsim
MCA
AMD her zaman gamer tarafına odaklandı ekran kartlarında bunun yanında coil whine-yazılım problemleride cabası.Nvidia 2-3 adım önde her zaman teknolojiye yön veriyor adamlar. Sadece oyun odaklı birisi tercih eder. Keza oyun oynarken aynı anda video alırken amd tarafında fps düşüşü yaşanıyor nvidia kısmında öyle bir şey yok. İşin grafik-render-streamer tarafında nvidia tokatlıyor zaten. Zaten çoğu F/P sistemlerde ekran kartı AMD oluyor maliyeti düşük olsun. Kısaca parası olan nvidia alır olmayan amdye mahkumdur :D

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,247
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
AMD her zaman gamer tarafına odaklandı ekran kartlarında bunun yanında coil whine-yazılım problemleride cabası.Nvidia 2-3 adım önde her zaman teknolojiye yön veriyor adamlar. Sadece oyun odaklı birisi tercih eder. Keza oyun oynarken aynı anda video alırken amd tarafında fps düşüşü yaşanıyor nvidia kısmında öyle bir şey yok. İşin grafik-render-streamer tarafında nvidia tokatlıyor zaten. Zaten çoğu F/P sistemlerde ekran kartı AMD oluyor maliyeti düşük olsun. Kısaca parası olan nvidia alır olmayan amdye mahkumdur :D
Bu yayında Streaming konusunda başarılı işler yaptılar bence 8K AV1 codec desteği vb. Ayrıca video çekerken fps o kadar düşmüyor haberiniz olsun 1070 sistemde video alırken 1-2 fps düşüyor ve mikro droplar giriyor (nadiren ve sadece APEX Legends) RX 6600 sistemde de 2-3 fps düşüyor herhangi bir mikro drop vb yok. İkisin de de video ayarları otomatik değil yani kendimiz ayarladık. 70mbps idi sanırım bit hızı

SadeceSeyf

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,365
İsim
SEYF
Dostum ilk cümlen yanlış.CW amd ye özel bir şey değil. Sen hiç 3080 Ti veya 3060 CW seslerini görmedin sanırım.Benim şu son 5 aylık deneyimime göre Asus kartlarda çok fazla CW problemi olduğu. Asus dual 6700 xt alıyorum CW var. Abi Asus dual 3060 alıyorum ondada cw var.Gigabyte kart alıyorum onda yok. Genel bir sorun

Kuklaf

80+
Bu yayında Streaming konusunda başarılı işler yaptılar bence 8K AV1 codec desteği vb. Ayrıca video çekerken fps o kadar düşmüyor haberiniz olsun 1070 sistemde video alırken 1-2 fps düşüyor ve mikro droplar giriyor (nadiren ve sadece APEX Legends) RX 6600 sistemde de 2-3 fps düşüyor herhangi bir mikro drop vb yok. İkisin de de video ayarları otomatik değil yani kendimiz ayarladık. 70mbps idi sanırım bit hızı
drop konusunda benim bildigim geforce experience yerine obs kullanıp codec kısmından nvenc ayarlarsan daha sağlıklı oluyor, hem obs daha çok olanak tanıyor.

SadeceSeyf

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,365
İsim
SEYF
Bu arada kanka amd çok fazla drop yiyor. Ve şuan arkadaşımla 6600 kart ile yayın yaptığımız zaman kendi yazılımı üzerinden %40 bir kayıp oluşuyor

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,247
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Bu arada kanka amd çok fazla drop yiyor. Ve şuan arkadaşımla 6600 kart ile yayın yaptığımız zaman kendi yazılımı üzerinden %40 bir kayıp oluşuyor
Yayında zaten AMD yok gibi bir şey RX 6000' de. Videoda pek problem yok dedim. Yayında RX 7000 de iyi olacak dedim AV1 8K sayesinde. Olay yayın değil zaten yayında nvenc falan derken eski serilerde ağır nvidia üstünlüğü var AMD kartlarla resmen yayın açılmıyor :d

SadeceSeyf

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,365
İsim
SEYF
Yayında zaten AMD yok gibi bir şey RX 6000' de. Videoda pek problem yok dedim. Yayında RX 7000 de iyi olacak dedim AV1 8K sayesinde
OBS ile açtığın zaman yine bir kurtarma payı var.Fakat kendi yazılımının ismini unuttum.Onla açınca ciddi manada kayboluyor kart.Onları okudum kral sana laf atmak için yazmadım sadece fikirlerimi paylaştım :D

Carl-S

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
15,149
İsim
s
İlgilendiği Kategoriler
Laptop önerileri ve Telefon önerileri
4090 rakibi olacak herhalde doğrusu çoğu kişi Nvidia seçecektir büyük ihtimalle.
Fiyat olarak fena değil bence.

Top Bottom