Neler Yeni

AMD RSR Deneyen var mı DLSS ile yarışır mı

Shyankh

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
543
İsim
Anonim Ankh
Tüm oyunlarda kullanılabilecek AMD RSR gelmiş deneyen var mı FSR ile aynı mı yoksa daha kaliteli görüntü mü sunuyor, çünkü FSR ile aynı ise çok çamurlaşmış iğrenç bir görüntü olacak, deneyen var mı görüntü kalitesi nasıl dlss ile yarışır mı

Andromakhe

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,054
İsim
AAAAA
İlgilendiği Kategoriler
Anime / Tarih /Eğitim / Siyaset / Teknoloji
Tüm oyunlarda kullanılabilecek AMD RSR gelmiş deneyen var mı FSR ile aynı mı yoksa daha kaliteli görüntü mü sunuyor, çünkü FSR ile aynı ise çok çamurlaşmış iğrenç bir görüntü olacak, deneyen var mı görüntü kalitesi nasıl dlss ile yarışır mı

cs:go da denedim 1280x720 çözünürlükte önceden 230-240 fps alıyordum özelliği aktif edince 280 falan alıyorum max 320 yi gördü

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,518
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Bunlar rakip olabilecek teknolojiler değil.

Andromakhe

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,054
İsim
AAAAA
İlgilendiği Kategoriler
Anime / Tarih /Eğitim / Siyaset / Teknoloji

ijustfaruk

80+ Gold
En İyi Cevap
1
1650 optimizasyonun kötülüğüne dayanamayınca god of warda açmıştım kalite moduna almama rağmen görüntü aşırı derecede bozuluyordu 1920x1080 yerine 1280x720 oynasam bi farkı olmazdı yapay zeka yok gibi bir şey

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,518
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Rakibi NIS olabilir, DLSS ayrı bir dünya :D

Stread

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
397
İsim
Burak K
Arkadaşlar DLSS, FSR veya RSR birbirleriner rakip çıkmış sistemler değildir.
FSR , RSR sistemlerinin NVIDIA karşılığı NIS'tir.
Ancak DLSS sisteminin AMD karşılığı şuan için yok.
DLSS in çalışma mantığı makine öğrenmesine bağlıdır.
NVIDIA ekibi DLSS desteği getireceği oyunları ultra yüksek çözünürlüklerle render alıp yapay zeka ile kullanıcıların kullanımına sunuyor.
(Render aldıkları çözünürlükleri bilmiyorum ama 16k civarlarında olduğu aklımda kalmış)

FSR , NIS , RSR ise aslında şu şekilde çalışıyor:
Oyunu 900p de oynamak yerine bu teknolojiler sayesinde istediğiniz çözünürlüğe upscale edip görüntüyü daha kaliteli hale getiriyorsunuz. Hem de FPS iniz artıyor.

Ama FSR benzeri teknolojilerde neredeyse her zaman belirli bir kalite kaybı yaşamak zorunda kalırken DLSS ile oyunu normalden daha yüksek kalitede oynayabilirsiniz hem de FPS tarafında artış elde edersiniz.

Fakat DLSS teknolojisini kullanmanız için ekstra ekran kartı donanımlarına ihtiyaç olduğu için bu sistem her karta adapte olamıyor.

NOT:
Tamamen teknik detaya girip anlatmak yerine daha yüzeysel ve teknolojiler ile aklımda kalanları size aktardım. Yanlışlarım olursa belirtirseniz düzeltirim.

Top Bottom