Neler Yeni

AMD SORUNLARININ ÇÖZÜLDÜĞÜ YANILGISI

Zeth

80+ Bronze
Konularda AMD wattman hatası- çökme sorunu eskide kaldı 6000 serisinde yok görülmüyor gibi kesin görüşler belirtilen yorumlar okuyorum lakin öyle değil, rx470 ekran kartında bu sorunları yaşayan birisi olarak ben de bu yorumları yazan arkadaşların yönlendirmesi ile 4 ay önce rx 6600 asus dual modeline geçiş yaptım lakin bu sorunlar devam ediyor AMD kullanan birisi olarak Nvdia tavsiye ediyorum, AMD ekran kartı kullanacak arkadaşlara tavsiyem 2 kere düşünmeleri kesin almayın etmeyin diyemem insanlar bunun düşük bir ihtimal olduğunu teknolojinin şans işi olduğunu söyleyeceklerdir doğru ama o düşük ihtimal bana geldiği gibi size de gelebilir ve daha sonra uğraşmanıza sebep olabilir.

Bir kaç kişinin bile bu hatayı yaşamış olması sorunların çözülmediğini görmek için yeterlidir %95 wattman almazsın gibi bir mantık saçmadır bu bir kumar değil para veriyorsun ve düzgün bir hizmet almak istemek senin hakkın.

TwinsR32

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
778
İsim
Çağlar
Steam
https://steamcommunity.com/id/TwinsR32/
Discord
Twins R32#0331
2 farklı arkadaşıma amd önerdim ve pişmanım. biri 6700xt xfx merch aldı diğeri rx6700 xfx quick aldı. ikisi de 1 gün arayla wattman yediler. ikiside forumda konu açtılar çözüm bulamadılar. eski konuları okudular çözüm bulamadılar. şans eseri bios güncelleyin dedim ikiside güncelledi çözüldü. ama tamamen şans eseri çözüldü. 5dk oyun oynayabiliyorlardı max, sonra pc res atıyordu.
özet geçmek gerekirse amd 6k series'e geçince sorunlarıyla beraber geçmiş. hiçbir gelişme yok. 500 series kullandım başım ağrıdı, 5k series kullanıyorum başım ara ara ağrıyor. 6k series kullanan arkadaşlarımın da başı ağrıdı.
önceden parası kısıtlı olanlara amd alınır diyordum artık onu da demiycem. paran yoksa alma. git nvidia için para biriktir veya daha kötü bir nvidia kart al ama asla amd alma.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,731
İsim
Emre Zengin
Konularda AMD wattman hatası- çökme sorunu eskide kaldı 6000 serisinde yok görülmüyor gibi kesin görüşler belirtilen yorumlar okuyorum lakin öyle değil, rx470 ekran kartında bu sorunları yaşayan birisi olarak ben de bu yorumları yazan arkadaşların yönlendirmesi ile 4 ay önce rx 6600 asus dual modeline geçiş yaptım lakin bu sorunlar devam ediyor AMD kullanan birisi olarak Nvdia tavsiye ediyorum, AMD ekran kartı kullanacak arkadaşlara tavsiyem 2 kere düşünmeleri kesin almayın etmeyin diyemem insanlar bunun düşük bir ihtimal olduğunu teknolojinin şans işi olduğunu söyleyeceklerdir doğru ama o düşük ihtimal bana geldiği gibi size de gelebilir ve daha sonra uğraşmanıza sebep olabilir.

Bir kaç kişinin bile bu hatayı yaşamış olması sorunların çözülmediğini görmek için yeterlidir %95 wattman almazsın gibi bir mantık saçmadır bu bir kumar değil para veriyorsun ve düzgün bir hizmet almak istemek senin hakkın.
2 farklı arkadaşıma amd önerdim ve pişmanım. biri 6700xt xfx merch aldı diğeri rx6700 xfx quick aldı. ikisi de 1 gün arayla wattman yediler. ikiside forumda konu açtılar çözüm bulamadılar. eski konuları okudular çözüm bulamadılar. şans eseri bios güncelleyin dedim ikiside güncelledi çözüldü. ama tamamen şans eseri çözüldü. 5dk oyun oynayabiliyorlardı max, sonra pc res atıyordu.
özet geçmek gerekirse amd 6k series'e geçince sorunlarıyla beraber geçmiş. hiçbir gelişme yok. 500 series kullandım başım ağrıdı, 5k series kullanıyorum başım ara ara ağrıyor. 6k series kullanan arkadaşlarımın da başı ağrıdı.
önceden parası kısıtlı olanlara amd alınır diyordum artık onu da demiycem. paran yoksa alma. git nvidea için para biriktir veya daha kötü bir nvidea kart al ama asla amd alma.
Aslında genellikle sorun ya BİOS güncel olmamasından ya da RAM XMP'sini doğru ayarlayamamaktan ya da AMD Software sürücüsünü doğru kuramadıkları için.
Gördüğüm çoğu problemden sorunun kaynağının XMP oluyor.

Eren_Y

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
261
İsim
Eren Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
oyun yardım pc toplama vb.
Instagram
https://www.instagram.com/m_upt.eren/
Steam
https://steamcommunity.com/id/jiqitter/
Twitter
hamdieren10
Discord
Capon#5386

haklılık payın var bahsettiğin kişi ben miyim bilmiyorum fakat ekran kartımda sıkıntı olduğunu düşünüyorum nadirende olsa pc takılıyor ve kalıyor hiç bir şekilde düzelmiyor kapatıp açmam gerekiyor sistem takılıyor kısacası biraz önce oldu 2. sefer bu sistemi 7 sinden beri kullanıyorum

cfranko

80+ Platinum
En İyi Cevap
12
Dahası  
Reaksiyon skoru
28,598
İsim
cfranko
İlgilendiği Kategoriler
Memory
önceden parası kısıtlı olanlara amd alınır diyordum artık onu da demiycem. paran yoksa alma. git nvidia için para biriktir veya daha kötü bir nvidia kart al ama asla amd alma.
belki başka bir şey yüzünden restart atıyordu niye suçu ekran kartına attınız, bios gücncelleyince işlemci veya ram stabilitesi ile ilgili bir şey de düzelmiş olabilir

SadeceSeyf

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,273
İsim
SEYF
1 Ay önce Hem 6700 XT Hem 3060 Ti ekran kartını kullanma şansım oldu. Bunlardan önce 6500 6600 6600 XT ve 3060 ekran kartınıda kullandım.Teknoloji anlamında Nvidianın farklı olduğu bariz bir şekilde ortada. Fakat ben 3060 Ti kullanırken 6700 XT kartı aramadım desem çok yalan olur. Rakibi başka bir kart orası ayrı. Yayıncılık ve ekran kaydı programlarını ilerletirse ben arada ki farkı ufakta olsa kapatacağına inanıyorum. Wattman yedim başka problem yaşadım. Bazen problem yaşıyorum dediğim zaman 3060 Ti karta geçince onda bile aynı problemlerin olduğunu gördüm.Yine de tabi ki parası diğer ürünlere yeten arkadaşlara tavsiyem tabi ki Nvidia kartlardır.

Deneye deneye stabil bir sürüm bulana kadar uğraşmak gerekli, eğer stabil sürücü denk geldiyse daha güncelleme yapmayacaksın AMD'de.
Olay bu, her sürücü aynı Ekran Kartı dahi olsa stabil olmayabiliyor bazı Kartlarda.

TwinsR32

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
778
İsim
Çağlar
Steam
Discord
Twins R32#0331
belki başka bir şey yüzünden restart atıyordu niye suçu ekran kartına attınız, bios gücncelleyince işlemci veya ram stabilitesi ile ilgili bir şey de düzelmiş olabilir
hocam farklı birşeyden kastınız ne olabilir? ram slotu değiştirdiler amd driver eski indirdiler iksiinde de olmadı

cfranko

80+ Platinum
En İyi Cevap
12
Dahası  
Reaksiyon skoru
28,598
İsim
cfranko
İlgilendiği Kategoriler
Memory
hocam farklı birşeyden kastınız ne olabilir? ram slotu değiştirdiler amd driver eski indirdiler iksiinde de olmadı
belki işlemci frekansı ile ilgili veya xmp stabilitesi ile ilgili geliştirmeler sağlayan bir bios güncellemesi idi, bios güncellemesinin ekran kartı ile bir bağlantısı yok zaten. Maksat amd yi kötülemek

her wattman bildirimi ekran kartı ile ilgili bir sorun olmak zorunda değil, o bildirim elektrik kesilince de geliyor

Zeth

80+ Bronze
belki işlemci frekansı ile ilgili veya xmp stabilitesi ile ilgili geliştirmeler sağlayan bir bios güncellemesi idi, bios güncellemesinin ekran kartı ile bir bağlantısı yok zaten. Maksat amd yi kötülemek
AMD ekran kartı kullanan birine maksat AMD'yi kötülemek mi diyorsun :D

cfranko

80+ Platinum
En İyi Cevap
12
Dahası  
Reaksiyon skoru
28,598
İsim
cfranko
İlgilendiği Kategoriler
Memory
AMD ekran kartı kullanan birine maksat AMD'yi kötülemek mi diyorsun :D
nvidia ya para yetmeyince mecbur amd alınıyor zaten, herkes çok iyi olduğu için amd almıyor zaten ama sorunları abartılıyor

TwinsR32

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
778
İsim
Çağlar
Steam
Discord
Twins R32#0331

her wattman bildirimi ekran kartı ile ilgili bir sorun olmak zorunda değil, o bildirim elektrik kesilince de geliyor
hocam tabi maksat amd yi kötülemek olucak. arkadaşımda 3060ti var aynı anakart aynı işlemciye sahip 6700xt li arkadaşım var. neden böyle bir hata onda olmuyor da amd'li arkadaşımda oluyor. forumlarda ki konularda da net bir cevap yok. şundan olabilir bundan olabilir diye ihtimal veriyorlar. hepsi denendi sonuç alınamadı. 3060ti'lı arkadaşım neden bios güncellemesi yapmadan gül gibi oynuyor da amd li arkadaşım böyle saçma sapan şeylerle uğraşmak zorunda kalıyor?

• Beğen
Reaksiyonlar: Zeth

Zeth

80+ Bronze
nvidia ya para yetmeyince mecbur amd alınıyor zaten, herkes çok iyi olduğu için amd almıyor zaten ama sorunları abartılıyor
Abartılan bir şey yok, pc'de yangın çıkıyor AMD ekran kartı güç kaynağımı havaya uçurdu demiyorum çöküyor çöktü diyorum bu kadar basit.

Top Bottom