Neler Yeni

Yardım Anakart değiştim ekran gelmiyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Efe Yılmaz
Merhaba asus b450m dragon anakart kullanıyorum, msi b450m pro-m2 anakart ile değiştirdim fakat ekran gelmiyor ramı kontrol ettim, ekran kartı çalışıyor, işlemciyi düzgün taktım, ama yine de ekran gelmiyor bilgisayar çalışıyor, yardımcı olabilir misiniz?

NakreS14

80+ Platinum
En İyi Cevap
25
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,070
İsim
Serkan
Merhaba asus b450m dragon anakart kullanıyorum, msi b450m pro-m2 anakart ile değiştirdim fakat ekran gelmiyor ramı kontrol ettim, ekran kartı çalışıyor, işlemciyi düzgün taktım, ama yine de ekran gelmiyor bilgisayar çalışıyor, yardımcı olabilir misiniz?
1)Ramleri yanliş yuvalarina takmiş olabilirsin kitapçiğina bak veya ram yuvalarinin yaninda yazar nerelere takilacaği
2)Display port kablon ekran kartina bağlı olup olmadiğina bak.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Efe Yılmaz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ramleri yanliş yuvalarina takmiş olabilirsin kitapçiğina bak veya ram yuvalarinin yaninda yazar nerelere takilacaği
2 adet ram slotu var 8x2 ram var boş slot kalmıyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

1)Ramleri yanliş yuvalarina takmiş olabilirsin kitapçiğina bak veya ram yuvalarinin yaninda yazar nerelere takilacaği
2)Display port kablon ekran kartina bağlı olup olmadiğina bak.
Dp kablosuda takılı

NakreS14

80+ Platinum
En İyi Cevap
25
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,070
İsim
Serkan
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Efe Yılmaz
Monitöre bağli olan kablo diğer ucunu ekran kartina bağladin değil mi
Tabi ki de bağlı

*Siyah ekran geliyor, anakart modeli falan gelmiyor düm düz siyah ekran

NakreS14

80+ Platinum
En İyi Cevap
25
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,070
İsim
Serkan

NakreS14

80+ Platinum
En İyi Cevap
25
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,070
İsim
Serkan
Kardeşim kontrol ettim her şeyi, benim düşündüğüm format atmam gerek mi?
Siyah ekranda yazi yaziyor mu düz siyah mi normalde anakart degiştirdiğinde format atman gerekmez. Bios pilini cikartip biraz bekleyip geri tak buda çare olmazsa format atmayi düsünebilirsin.

Kardeşim kontrol ettim her şeyi, benim düşündüğüm format atmam gerek mi?
Önceki anakartin chipseti yazilimlar cakisiyor olabilir

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Efe Yılmaz
Siyah ekranda yazi yaziyor mu düz siyah mi normalde anakart degiştirdiğinde format atman gerekmez. Bios pilini cikartip biraz bekleyip geri tak buda çare olmazsa format atmayi düsünebilirsin.

Bilgisayarı açtığım anda ekran siyah oluyor anakart modeli falan yazmıyor

chipseti yazilimları nedir? bilmiyorum da

NakreS14

80+ Platinum
En İyi Cevap
25
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,070
İsim
Serkan
Bilgisayarı açtığım anda ekran siyah oluyor anakart modeli falan yazmıyor

chipseti yazilimları nedir? bilmiyorum da
Anakartlarin yazilimlari vardir bunlari marka model yazarak support kismina girerek indirirsin ilk başta yüklü olarak gelir ama sonradan bu chipsetlere ve bios a güncellemeler yayinlanir. Sen yeni bir bileşen aldiğinda eski parçanın sürücü yazilimlari sorun cikartma olasiliği var.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Efe Yılmaz
Anakartlarin yazilimlari vardir bunlari marka model yazarak support kismina girerek indirirsin ilk başta yüklü olarak gelir ama sonradan bu chipsetlere ve bios a güncellemeler yayinlanir. Sen yeni bir bileşen aldiğinda eski parçanın sürücü yazilimlari sorun cikartma olasiliği var.

peki sorun çıkmaması için ne yapmalıyım?

NakreS14

80+ Platinum
En İyi Cevap
25
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,070
İsim
Serkan

Attiğim link de senin anakart modelinin destek kısmı sürücü ve bios yerinden güncellemeler gözükür bunu indirip güncellersin msi da olduğu gibi asusun da sürücüleri bios lari var ama sen anakart degistirdiğinde muhtemelen eski sürücüler sabit diskinin icinde duruyordur ondan acilmiyor olabilir

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Efe Yılmaz
Attiğim link de senin anakart modelinin destek kısmı sürücü ve bios yerinden güncellemeler gözükür bunu indirip güncellersin msi da olduğu gibi asusun da sürücüleri bios lari var ama sen anakart degistirdiğinde muhtemelen eski sürücüler sabit diskinin icinde duruyordur ondan acilmiyor olabilir
bence bu bios yüzünden oluyor

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
971,121
Üyeler
153,500
Son üye
baranozogul
Top Bottom