Neler Yeni

Annem ve babam motora karşı motor almak istiyorum ne yapabilirim

Mr8ilgin

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,662
İsim
Yavuz
Benimde ailem istemiyor motorum olmasına rağmen. Gerçekten tehlikeli kaç yıldır kullanıyorum benimde hatalarım olabiliyor ve trafikte çok kendini bilmez var.

Ama şunu biliyorum ki ailene karşı gelmemeye çalış çünkü dedikleri gerçekten oluyor.

ilyaskocc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
96
İsim
ilyas koç
Gerçekten kullanmak istiyorsan izin/onay arama vermezler. Senin sağlığını, canını düşünüyorlar çok normal.

Paran yoksa çalışıp biriktirip öyle almalısın yoksa zor.

Düşük bütçe, ucuz , naked/commuter bir motorla başlaman en sağlıklısı olur. Acemiliğini atarsın, düşürürsen cebin çok yanmaz

KaptanMC

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
170
İsim
Mehmetcan İvrendi
Ehliyeti aldım ama ailem motor almama izin vermiyor akrabalarımdan biri kaza geçirdi nasıl onları ikna edebilirim acil destek
Knk evet motor sürme hevesin var iyi güzel Ama Çok tehlikeli Yani daha çok kurallara uyan Japonya/Kore vs. Gibi bir ülkede Olsak evet Motor kullanılabilir ama Türkiyede yaşıyoruz Trafik kurallarına uymayan öküz mü dersin Maganda mı dersin yani TR'de Motor kullanmak ölmek umrumda değil demek bir nevi

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,135
İsim
Emre
Discord
necromancerr
Knk evet motor sürme hevesin var iyi güzel Ama Çok tehlikeli Yani daha çok kurallara uyan Japonya/Kore vs. Gibi bir ülkede Olsak evet Motor kullanılabilir ama Türkiyede yaşıyoruz Trafik kurallarına uymayan öküz mü dersin Maganda mı dersin yani TR'de Motor kullanmak ölmek umrumda değil demek bir nevi
Büyük metropollerde özellikle altını çizerek özellikle diyorum bu geçerli daha küçük çaplı ilçelerde tenha yollarda gitmiyorsan eğer metropollere göre kaza yapma şansın daha düşük (Düzgün süren biri adına konuşuyorum) Arkadaşımda var 100 lük makina 2 kişi şehrin alayını geziyoruz 2 sene olucak nerdeyse 1 kazaya bile karışmadık şu zamana kadar karışmayalımda.

KaptanMC

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
170
İsim
Mehmetcan İvrendi
Büyük metropollerde özellikle altını çizerek özellikle diyorum bu geçerli daha küçük çaplı ilçelerde tenha yollarda gitmiyorsan eğer metropollere göre kaza yapma şansın daha düşük (Düzgün süren biri adına konuşuyorum) Arkadaşımda var 100 lük makina 2 kişi şehrin alayını geziyoruz 2 sene olucak nerdeyse 1 kazaya bile karışmadık şu zamana kadar karışmayalımda.
Knk Emin Ol O motor Kazasında ölen İnsanlarda Motor Kazasından Dolayı öleceklerinide bilmiyordu hepimiz yıllarxa yaşıyabilecegiz diye planlıyoruz hayatımızı gelecekte şöyle böyle bı hayatım vs. Olsa diyoruz ama Allah korusun ufak bir sebepten ötürü ölebiliyoruz

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,135
İsim
Emre
Discord
necromancerr
Knk Emin Ol O motor Kazasında ölen İnsanlarda Motor Kazasından Dolayı öleceklerinide bilmiyordu hepimiz yıllarxa yaşıyabilecegiz diye planlıyoruz hayatımızı gelecekte şöyle böyle bı hayatım vs. Olsa diyoruz ama Allah korusun ufak bir sebepten ötürü ölebiliyoruz
Evet kesinlikle ancak bazı insanlar bilerek ölüme kafa atıyorlar kask yok motorun lastikleri kabak gibi bakımlarını yaptırmamış,frenler tutmuyor falan o tarz insanlarada denk geliyorum onlar kendine davetiye çıkartıyor ancak herşeyini yaptırıp çok sebepsiz bi nedenden ölenlerde oluyor o kısım takdiri ilahi
(Serserilere değinmiyorum bile onlarda kendine davetiye çıkartıyor yukarıda bahsettiğim kitle normal sürücüler 50-60 ile gidenler falan)

Carlo

80+ Silver
En İyi Cevap
1
İki teker şeytan işi. Güven olmaz.

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,135
İsim
Emre
Discord
necromancerr
İki teker şeytan işi. Güven olmaz.
valla kanka kaderinde varsa istersen tank sür gene ölüyorsun.
En son bi haber vardı şöför otobüs sürerken kalp krizi geçirip köprü ayağına vurup durabilmişlerdi o adamın günahı ne mesela yada o yolcuların işin o tarafıda var.

johan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,535
İsim
ismail
Bunca eğitimsizin arasında motor sürmek istemek iyi cesaret.

eneskaya6

80+ Silver
Kırmızı da durmuyorlar, ayna kullanmayı bilmiyorlar, sinyal kullanmıyorlar, şerit degistirmeyi bilmiyorlar, şeritler ne anlama geliyor bilmiyorlar, arabaları görmüyorlar motorların varlığından haberleri yok. Sen bunlarla her yola çıktığında mücadele edeceksen al kardeşim. Biri dokunup yere düştüğün zaman elin ayagın vs vs kirilip vida cakacaklarını bil. sen olası bir kaza sonrası aylarca aci icinde hastanede ugrasirken sana carpan kisi %100 haksiz olsa da HİCBİR CEZA ALMAYACAk bunları bil hatta seni suclayan bile cikacak. Ölmek bazı zamanlar kurtulmak bile olacak sakat bile kalabilirsin. Araba sürerken kaza yaptiginda aractan iner karşı tarafa söver tutanagini tutar evine gidersin. motorda kaza yaptiginda ambulans seni alır ailen koştur koştur hastaneye gelir ne yaşadigini anlamadan ameliyata girersin ne yaptıklarını ameliyat bittikten sonra öğrenirsin. Bunları yasamayı kabul ediyorsan al. Başıma geldiğinde kaldirabilirim diyorsan al. Burası türkiye kimse kimseyi görmüyor takmiyor ceza almiyor

Carlo

80+ Silver
En İyi Cevap
1
valla kanka kaderinde varsa istersen tank sür gene ölüyorsun.
En son bi haber vardı şöför otobüs sürerken kalp krizi geçirip köprü ayağına vurup durabilmişlerdi o adamın günahı ne mesela yada o yolcuların işin o tarafıda var.

Türkiye'de evinde otururken bile pencereden giren kurşunla ölme ihtimalin var. Ben şaka olsun diye yazdım. Herkes gerekli açıklamayı yapmış zaten. Özelikle şu trafikteki öküzler ciddi tehdittir. Daha bir ay önce bu konuyu tesadüfen üretim şefiyle konuştuk. Gençken o da motorsiklet aşığıymış. Düz yolda giderken manyağın biri bizim şefi kamyonetle sıkıştırıp kaza yapmasına sebep olmuş. Ondan beri bıraktım diyor.

Top Bottom