Neler Yeni

AOC 24.5" 240 hz 0.5 ms Monitor

hephl

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Halil
Bütçe
6000

Ucuz ve 240 hz sorun olur mu ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ucuz ve 240 hz sorun olur mu ?
+0.5 ms

kırmızışarapp

80+ Silver

goksel53

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
132
İsim
Göksel
Kullanıyorum mükemmel bi fps oyun monitoru

Va panel fps oyuncularında en çok kullanılan paneldir bu arada

Suriyeli Eşek_31

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,480
İsim
Mete

Kanka dalga mı geçiyorsun Va panel tepki süresi en yüksek ve en fazla ghosting olan paneldir

goksel53

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
132
İsim
Göksel
Kanka dalga mı geçiyorsun Va panel tepki süresi en yüksek ve en fazla ghosting olan paneldir
Rekabetçi oyun seviyorsanız ve yüksek FPS alabilecek sisteme sahipseniz VA panel de alabilirsiniz çünkü IPS panel çok yüksek Hz değerlerine erişemiyor (0,5-1 ms olayına aldırış etmeyin Hz değeri daha önemli). Aldığınız FPS değerleri ile monitör Hz değerleri birbirine yakın olmalı daha iyi bir oynanışa sahip olmak için

Suriyeli Eşek_31

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,480
İsim
Mete
Rekabetçi oyun seviyorsanız ve yüksek FPS alabilecek sisteme sahipseniz VA panel de alabilirsiniz çünkü IPS panel çok yüksek Hz değerlerine erişemiyor (0,5-1 ms olayına aldırış etmeyin Hz değeri daha önemli). Aldığınız FPS değerleri ile monitör Hz değerleri birbirine yakın olmalı daha iyi bir oynanışa sahip olmak için
Peki Va panellerdeki ghosting sorununa ne demeli?

goksel53

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
132
İsim
Göksel

n7cati

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,114
İsim
Necati
Instagram
https://www.instagram.com/n2cati/
Discord
2893

Verdiğin tüm bilgiler yanlış , tepki süresi daha önemlidir ve ayrıca 1 ms GtG olmaması durumunda va panellerin neredeyse çoğunda ghosting vardır. Kısacası 240 hz va panel bir monitör almak mantıklı değil 1 ms GtG olmadığı sürece. Lütfen bilgi sahibi olmadığın konularda , sırf sende o monitör var diye yanlış bilgi verme.

goksel53

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
132
İsim
Göksel
Verdiğin tüm bilgiler yanlış , tepki süresi daha önemlidir ve ayrıca 1 ms GtG olmaması durumunda va panellerin neredeyse çoğunda ghosting vardır. Kısacası 240 hz va panel bir monitör almak mantıklı değil 1 ms GtG olmadığı sürece. Lütfen bilgi sahibi olmadığın konularda , sırf sende o monitör var diye yanlış bilgi verme.
Bilgi googlede yazıyor kendim uydurmadım

Suriyeli Eşek_31

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,480
İsim
Mete
Bu monitoru kullanıyorum overdrive diye seçenek var monitörde açınca ghosting kalmıyor
Ips panel çok yüksek hz değerine erişemiyor demişsin fakat durum tam tersi şuan piyasada 360 hz bir Va panel monitör yok ancak ıps panel 1 ms gtg 360 hz bir sürü monitör var ve ghosting neredeyse yok

goksel53

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
132
İsim
Göksel
Ips panel çok yüksek hz değerine erişemiyor demişsin fakat durum tam tersi şuan piyasada 360 hz bir Va panel monitör yok ancak ıps panel 1 ms gtg 360 hz bir sürü monitör var ve ghosting neredeyse yok

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
950,380
Üyeler
149,719
Son üye
Yusuf_ozdmr19
Top Bottom