Neler Yeni

arkadaşlar 38 bine şu sistemi aldım nasıl sizce

Gorkeemmm

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
355
İsim
Gorkem Yavuz
Ya amd daha mı iyiki ben almadım daha ekran kartımıne alsamki
Ne yapıyorsun ağırlıklı olarak? Oyun-Yayın ve nadir render ise amd al direkt. İş, yapay zeka, yazılım, 3d modelleme, render yanında oyun ve yayın dersen nvidia al.

hashasii

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
52
İsim
Musa Tente
Ne yapıyorsun ağırlıklı olarak? Oyun-Yayın ve nadir render ise amd al direkt. İş, yapay zeka, yazılım, 3d modelleme, render yanında oyun ve yayın dersen nvidia al.
Kullanım ömründe bi sıkıntısı yoksa amd alıeım oyun oynucam ben uzun ömürlü olsun istiyom

Gorkeemmm

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
355
İsim
Gorkem Yavuz
ya sen ne diyon shsjdjwsj senden mi öğrenicem ben çocuk
Mesaj otomatik birleştirildi:

yalan yanlış bi b.ok bilmeden insanları yönlendirip soytarılık yapmaya bayılıyosunuz. uzaktan okurken çok komil gözüküyo

4000 serisine fırın gibi demiş ben de buna bide cevap veriyorum ya bana yazıklar olsun vallaha. ver numaranı görüntülü arıyım fırını gösteriyim sana . 4080 super ne kadar sıcak çalışıyo görelim.
Hangi model 4080s? Uzay montaj mı kasa içinde mi? Hangi ayarlarda oyunlar? Fırın gibi derken:
Rx6700 71 derece
3060ti 86 derece
Bu anladın mı?
Ve gddr6x gpu lar daha çok ısınıyor.

Kullanım ömründe bi sıkıntısı yoksa amd alıeım oyun oynucam ben uzun ömürlü olsun istiyom
Vram konusunda, oyun performansında, teknolojik olarak sıkıntı çekmezsin. Sürücü güncellemesi geldiği zaman da googleden arat muhtemel hatalar ve düzenlemeler ne, faydası zararı ne diye bak ona göre güncelleme. Böylece sıkıntı çekmezsin Sürücü konusunda. Baktın mevcut sürümde birşeyler olmaya başladı, güncelle.

hashasii

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
52
İsim
Musa Tente
Hangi model 4080s? Uzay montaj mı kasa içinde mi? Hangi ayarlarda oyunlar? Fırın gibi derken:
Rx6700 71 derece
3060ti 86 derece
Bu anladın mı?
Ve gddr6x gpu lar daha çok ısınıyor.

Vram konusunda, oyun performansında, teknolojik olarak sıkıntı çekmezsin. Sürücü güncellemesi geldiği zaman da googleden arat muhtemel hatalar ve düzenlemeler ne, faydası zararı ne diye bak ona göre güncelleme. Böylece sıkıntı çekmezsin Sürücü konusunda. Baktın mevcut sürümde birşeyler olmaya başladı, güncelle.
10 sene götürüd mü bpzulmadan incinmeden

Gorkeemmm

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
355
İsim
Gorkem Yavuz
vram çözünürlük değişmedikçe performansa doğrudan etki etmez yanlış bilgi 1

adam belki triple a oyun oynamıyor online oyun oynuyor nerden biliyosun drop alacağını . valorant için vram mi lazım. yanlış bilgi 2

nvidia kartlar fırın gibi çalışmıyor . rtx4080 super kullanıyorum. kart kasayı soğutuyor desem yeridir. yanlış bilgi 3

amd kare oluşturma teknolojilerinde nvidiadan iyiymiş . buna ???? atmak istiyorum. kaynak ya oturma organın ya da kadir mısırıoğlu falan galiba. yanlış bilgi 4.

3 cümleye bu kadar yanlış bilgi sığdırmak başarıdır. seni tebrik ediyorum. alkış
1- Evet öyle ama, 2k ultra da mesela 12gb vram var oyunda manyak bir şey, 11.6gb vram yiyor kalsı sana 400mb. E noldu? Bu daha sonra düşebilirde 11.860mb kullanıyor, drop giriyor. AMD de 16gb vram var, daha çok boş vram kaldı, drop yok. 12gb likteki gibi olursa ayar kısar veya teknolojilerden açar.

2-zaten amd oyun konusunda daha başarılı. İsterse penta a oyun olsun yine iyi olur. Valo, Cs vb oynucaksa o zaman zaten başka sistem baksın. Ama yinede amd daha iyi olur.

3- modelden modele ısı değişir ama burdaki önemli faktör yine kartta bitiyor. Bakarsak amd biraz daha serin çalışır, daha hızlı çalışır. Ha bazen 3-4 derece daha sıcak olur bir şey demem ama performanslar aynıdır ve yine Nvidia rakibine göre daha yüksek mhz de çalışıyordur.

4- ayynen öyle amd frame gen teknolojisinde Nvidia'dan daha iyi. Fsr vs Dlss konusunda geride. Fsr pikselleştiriyor vb. Dlss de blurlandırıyor.

En son Huh? Ben ne yalan söylücem ne artım olacak sanki 😂 ben yalan soylucek adammıyım? doğruları söylerim, gördüklerimi söylerim.

10 sene götürüd mü bpzulmadan incinmeden
Sana bağlı. Ben 14 yıllık pc ile en son 24fps her şey low l4d2 oynamıştım. Senin ekran kartın bakımını yapman vb gerekiyor. Ayrıca oyunlara da bağlı. Ha feci oyun çıkar ultrada oynayamazsın high da veya medium da oynarsın. Veya 60+ fps alcak şekil ayarlarsın afmf açarsın veya fsr, veya ikisinide. O şekilde oynayabilirsin ama tercihim saf kastır. Hiç bir kart o kadar 10 sene seni götüremez malesef. Götürür ama dediğm gibi nasıl bakıyorsun kartına? Iyi mi kötü mü?

hashasii

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
52
İsim
Musa Tente
1- Evet öyle ama, 2k ultra da mesela 12gb vram var oyunda manyak bir şey, 11.6gb vram yiyor kalsı sana 400mb. E noldu? Bu daha sonra düşebilirde 11.860mb kullanıyor, drop giriyor. AMD de 16gb vram var, daha çok boş vram kaldı, drop yok. 12gb likteki gibi olursa ayar kısar veya teknolojilerden açar.

2-zaten amd oyun konusunda daha başarılı. İsterse penta a oyun olsun yine iyi olur. Valo, Cs vb oynucaksa o zaman zaten başka sistem baksın. Ama yinede amd daha iyi olur.

3- modelden modele ısı değişir ama burdaki önemli faktör yine kartta bitiyor. Bakarsak amd biraz daha serin çalışır, daha hızlı çalışır. Ha bazen 3-4 derece daha sıcak olur bir şey demem ama performanslar aynıdır ve yine Nvidia rakibine göre daha yüksek mhz de çalışıyordur.

4- ayynen öyle amd frame gen teknolojisinde Nvidia'dan daha iyi. Fsr vs Dlss konusunda geride. Fsr pikselleştiriyor vb. Dlss de blurlandırıyor.

En son Huh? Ben ne yalan söylücem ne artım olacak sanki 😂 ben yalan soylucek adammıyım? doğruları söylerim, gördüklerimi söylerim.

Sana bağlı. Ben 14 yıllık pc ile en son 24fps her şey low l4d2 oynamıştım. Senin ekran kartın bakımını yapman vb gerekiyor. Ayrıca oyunlara da bağlı. Ha feci oyun çıkar ultrada oynayamazsın high da veya medium da oynarsın. Veya 60+ fps alcak şekil ayarlarsın afmf açarsın veya fsr, veya ikisinide. O şekilde oynayabilirsin ama tercihim saf kastır. Hiç bir kart o kadar 10 sene seni götüremez malesef. Götürür ama dediğm gibi nasıl bakıyorsun kartına? Iyi mi kötü mü?
Karta bakmak nasıl oluyo bilmyiomki nasıl bakılır karta

kaşmerli oguz

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
904
İsim
oguz
İlgilendiği Kategoriler
pc toplama. hazır sistemler
Discord
kaan8765

hashasii

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
52
İsim
Musa Tente

Gorkeemmm

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
355
İsim
Gorkem Yavuz
50k ama son stoktakiler
O zaman alabilirsiniz. Pny 4070ti super de bakabilirsiniz. Pulse'nin soğutması hem iyi olabiliyor kötü de olabiliyor. 7900xtx e kötü bi soğutma koyduklarını sanmıyorum. Alabilirsiniz o yüzden. Lakin Snerji den baya bir şikayet var. Baya hemde.

Dahası  
Reaksiyon skoru
53
İsim
Eray Van
Top Bottom