Neler Yeni

arkadaşlar 38 bine şu sistemi aldım nasıl sizce

Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
tarık tanta
Rdr2 de dlss açarsan Arthur cok değişiyor. Ayrıca Allah aşkına, düzgün güçlü kart alın dlss'e muhtaç olmayın. Zor günde sırtını dayamalık teknoloji bunlar. Güçlü kart alırsan niye dlss/fsr açasın ki? Fg veya afmf açarsın. Yani atıyorum 4060 da güç yok. Dlss var diye alınıyor ve asıl satılma amacıda dlss. Fg konusunda amd daha önde.
1080p de açarsan tabi bulanır 2kveya4k da aç farkı gör hocam

hashasii

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
52
İsim
Musa Tente
O zaman alabilirsiniz. Pny 4070ti super de bakabilirsiniz. Pulse'nin soğutması hem iyi olabiliyor kötü de olabiliyor. 7900xtx e kötü bi soğutma koyduklarını sanmıyorum. Alabilirsiniz o yüzden. Lakin Snerji den baya bir şikayet var. Baya hemde.
Galax 4070 ti s sg nasıl
Mesaj otomatik birleştirildi:

Güzel ama ramlar kötü ekran kartından bi marka düşerek ramlarini cl36 ve altı 6000-6400mhz ve üstü 16x2 yapmanı tavsiye ederim birde mutlaka anakartın ile uyumlu olsun sorununu çok çekersin aksine sistemin fiyatına güzel iyi kurmuşsun
Ramlerin anakartla uyumlu olduğunı nasıl anlıyxaz

omerdgn42

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
112
İsim
Ömer Doğan

Gorkeemmm

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
355
İsim
Gorkem Yavuz
Galax 4070 ti s sg nasıl

Ramlerin anakartla uyumlu olduğunı nasıl anlıyxaz
Galax tavsiye etmiyorum. PNY, INNO3D olabilir. Ramlerin anakart uyumlu olup olmadığını:

Ram ddr4 mü ddr5 mi
Anakart ddr4/am4 mü yoksa ddr5/am5 mi

Belli olur zaten. Yok yine olmazsa ss at söyleriz.

quistin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
389
İsim
Fırat divitci
teşekkürler dostum rx 7800 hakkında ne düşünüyosun sence 4070s seviyesinde bi kart mı
1724437904271.png

Nvidia ile kıyaslarken illa DLSS payı eklerim o yüzden 4070S değil de 4070 ile bir tutulabilir aldığın kart tabi 16gb VRAM olması büyük avantaj. Nvidiadada 16gb vram olsun diye ya 4070 tiS alıyosun ya da 4080-4080S. İyi geçiriyorlar malesef :(

Galax tavsiye etmiyorum. PNY, INNO3D olabilir. Ramlerin anakart uyumlu olup olmadığını:

Ram ddr4 mü ddr5 mi

Galaxı neden önermiyorsunuz ekran kartı modelleri baya iyi. PNY ve INNO3D markasının tier listte galaxın üzerinde bir kartı olduğunu görmedim daha önce. Ben kendim Galax 4080S SG modelini kullanıyorum. Asus tufun üstünde S tier bir model mesela.

Gorkeemmm

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
355
İsim
Gorkem Yavuz
Baya iyi ram arttırılsa güle güle kullanın.

Aynen nivda>amd
Ayn nivda>amd ayn... ooof sıktı ha. Neye göre iyi kardeşim? De hele şunu. Herif yapacağı şeye göre gider alır, kimsede karışmaz.

Alıntıyı görüntüle
Nvidia ile kıyaslarken illa DLSS payı eklerim o yüzden 4070S değil de 4070 ile bir tutulabilir aldığın kart tabi 16gb VRAM olması büyük avantaj. Nvidiadada 16gb vram olsun diye ya 4070 tiS alıyosun ya da 4080-4080S. İyi geçiriyorlar malesef :(

Galaxı neden önermiyorsunuz ekran kartı modelleri baya iyi. PNY ve INNO3D markasının tier listte galaxın üzerinde bir kartı olduğunu görmedim daha önce. Ben kendim Galax 4080S SG modelini kullanıyorum. Asus tufun üstünde S tier bir model mesela.
O zaman alın. Bu arada niye nvidia ile kıyaslarken dlss payı ekliyorsun? Hile bu.

quistin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
389
İsim
Fırat divitci
Ayn nivda>amd ayn... ooof sıktı ha. Neye göre iyi kardeşim? De hele şunu. Herif yapacağı şeye göre gider alır, kimsede karışmaz.

O zaman alın. Bu arada niye nvidia ile kıyaslarken dlss payı ekliyorsun? Hile bu.
Hike değil dostum teknoloji deniyor buna. Dlss ve native arasındaki görüntü 1440p'de çok benzer 2160p'de ise ayırt edilemiyor. E yoktan yere %20 fps kazanabildiğim bir teknolojiyi tabii ki denkleme ekleyeceğim. Ben enayi miyim Nvidiaya boşuna ekstra para veriyorum benim kart 7900xtx ile aynı güçte ama 2160p'de dlss'i açtığımda görüntü değişmeden daha yüksek fps alabildiğim için ekstra para verip 4080 Super alıyorum. Benim gözümde 4080S > 7900xtx oluyor hu yüzden.

hashasii

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
52
İsim
Musa Tente

Ram ddr4 mü ddr5 mi

msi pro b650p wifi hocam am5 mi ddr5 yazıyo ama am5 görmedim. bide bu kart iyi mi daha iyi önerin var mı?

Gorkeemmm

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
355
İsim
Gorkem Yavuz
Hike değil dostum teknoloji deniyor buna. Dlss ve native arasındaki görüntü 1440p'de çok benzer 2160p'de ise ayırt edilemiyor. E yoktan yere %20 fps kazanabildiğim bir teknolojiyi tabii ki denkleme ekleyeceğim. Ben enayi miyim Nvidiaya boşuna ekstra para veriyorum benim kart 7900xtx ile aynı güçte ama 2160p'de dlss'i açtığımda görüntü değişmeden daha yüksek fps alabildiğim için ekstra para verip 4080 Super alıyorum. Benim gözümde 4080S > 7900xtx oluyor hu yüzden.
7900xtx ile karşılaştırıyorsun, dlss payı ekliyorsun. Neden? 7900xtx daha güçlü, dlss açıp bakıyorsan fsr de ekle ki eşit olsunlar. Yada dlss açma saf güçte karşılaştır.

msi pro b650p wifi hocam am5 mi ddr5 yazıyo ama am5 görmedim. bide bu kart iyi mi daha iyi önerin var mı?
İyi olabilir. Ddr5 dir o zaman. Yani AM5. Şuan öneremem malesef.

Top Bottom