Neler Yeni

arkadaşlar sanırım ben başaramıyacağım

Leilike JR

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
280
İsim
Ahmet
Ya yapabileceğin bir meslek seçip ona yönel
hocam o zaman iki seçenek var

ya bilgisayarcılık yapmak ya da tercümanlık

bilgisayarcılık için sermayem yok

tercümanlık için dil okumam gerekecek ki o da mümkün değil,evet,amacım para kazanmak için okumak

firsatgamingx

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,646
İsim
Cem Ayar
Instagram
firsatgamingx
Valla ben bir şey öneremem sana maalesef. Hem uzun zaman oldu ben mezun olalı hem de okumak gerekir mi şu anda bilemiyorum

Silver Stone

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
259
İsim
Tayfun Balım
hocam o zaman iki seçenek var

ya bilgisayarcılık yapmak ya da tercümanlık

bilgisayarcılık için sermayem yok

tercümanlık için dil okumam gerekecek ki o da mümkün değil,evet,amacım para kazanmak için okumak
İyi düşünüp karar ver kimsenin etkisinde kalma.
Bana arkeolog olma aç kalırsın dediler ve bana laf edenlerin de birçoğu okuduğu bölümden iş sahibi olamadı başka işlere girdiler.
Şimdi yüksek lisans yapmaya kalkıyorlar.
İnsanlar ve fikirleri çabuk değişiyor.
Sana tavsiyem iyi düşünüp karar ver ve üniversiteye girmenin hayatının en önemli kararı olmadığını ve olmayacağını da unutma.
Hayat devam ediyor.
Umarım en doğru kararı verirsin bol şans.

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,916
İsim
Emre
Discord
necromancerr
hocam ben de çalışmak istiyorum ama iş yok iş bursaya eskişehire il merkezine gitmek gibi bir olasılığım da yok şu şu bölüm var diyorum anama "(ilçe adı)'da yapabileceğin bir iş değil" diyor
Siz onu dinlemeyin onun dediğinin tersini çıkarırsanız eğer size bu konularda dahada fazla güvenicektir

mortemeyn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
447
İsim
Mehmet Eyüp Atan
bingöl gümüşhane
Mesaj otomatik birleştirildi:

hocam ben de çalışmak istiyorum ama iş yok iş bursaya eskişehire il merkezine gitmek gibi bir olasılığım da yok şu şu bölüm var diyorum anama "(ilçe adı)'da yapabileceğin bir iş değil" diyor
Artık bu devirde gidip çalışmaya gerek yok ki. Uzaktan da çalışılıyor masa başı işlerde.

mortemeyn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
447
İsim
Mehmet Eyüp Atan

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,916
İsim
Emre
Discord
necromancerr
Valla ben bir şey öneremem sana maalesef. Hem uzun zaman oldu ben mezun olalı hem de okumak gerekir mi şu anda bilemiyorum
Şuanda okumak karmakarışık bir durum eğer maddi olarak zorlamayacaksa rahatlıkla okunabilir yada okuduğu bölümü seviyorsa okunabilir ama sevmediği bir bölümü okumasını tercih etmem şahsen ki 10 gün sonra bende sınava gireceğim ancak tutturamayacağım gibime geliyor çünkü sayısal tarafta yeni nesil denilen soruları katiyetle çözememekteyim eski teog tarzı sorularda şov yapabilecekken sistem dayatması yüzünden bu konudada kalıyorum

Dahası  
Reaksiyon skoru
39
İsim
Zeynep koçak
345 43 Krallar 42 net geldi sayısalcı arkadaşım bile geçen sene 38 net yaptı sanırım ben de o kapasite yok gerçekten meslek lisesine gitmeliydim beyinsiz olduğumu anlamalıydım sizce GERÇEKTEN EN SON ÇARE olarak kötü üniversitede iyi bölüm yazmalı mıyım bingöl gümüşhane vs teşekkürler
Böyle şeyler okuyunca gerçekten çok üzülüyorum gençliğimize. Eğitim sistemimize, bütün sistemimize hatta. Tavsiyem iyi bölüm kötü üniversite olabilir. İyi üniversite kötü bölüm yazabilirsin. Sınav sonucuna göre illa bu sene gitmek istiyorsan

Vitor Pereira

80+ Silver
En İyi Cevap
1
345 43 Krallar 42 net geldi sayısalcı arkadaşım bile geçen sene 38 net yaptı sanırım ben de o kapasite yok gerçekten meslek lisesine gitmeliydim beyinsiz olduğumu anlamalıydım sizce GERÇEKTEN EN SON ÇARE olarak kötü üniversitede iyi bölüm yazmalı mıyım bingöl gümüşhane vs teşekkürler
Hocam avmlerde teknoloji mağazalarına başvurun çalışmaya başlayın en azından sigortanız başlar üniversite ile boşa 2 sene geçirmemiş olursunuz. Bende üni düşünüyordum ama soğudum aklımda teknosa vatan gibi yerlere girip çalışmak var.

Leilike JR

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
280
İsim
Ahmet
Böyle şeyler okuyunca gerçekten çok üzülüyorum gençliğimize. Eğitim sistemimize, bütün sistemimize hatta. Tavsiyem iyi bölüm kötü üniversite olabilir. İyi üniversite kötü bölüm yazabilirsin. Sınav sonucuna göre illa bu sene gitmek istiyorsan
ablam sorun o değil sorun benim yapamamam
Mesaj otomatik birleştirildi:

üniversite ile boşa 2 sene geçirmemiş olursunuz. Bende üni düşünüyordum ama soğudum aklımda teknosa vatan gibi yerlere girip çalışmak var.
benim dediğim 4 yıllık hocam,YBS,bilgisayar yazılımına değil donanımına ilgim var açıkçası
peki oraya girmek için diğerlerinin arasından sıyrılmak için ne yapmam lazım

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
emirhan güçlü
takma seneye yaparsın yks önemli değil kendimden biliyom bende bi kere mezuna bıraktım şimdi bilgisayar mühendisiyim

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,916
İsim
Emre
Discord
necromancerr
Top Bottom