Neler Yeni

Arkadaşlar Sizce Fitness'a Gitmeli Miyim ?

LineaTurco

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,013
İsim
Zeki Müren
healthline :D kardeşim atsana düzgünbir üniversite araştırması ingilizce kaynaklıd a olur ingim var
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yaşın kaç evladım? Bu nasıl üslup, bu nasıl cahillik. Bu araştırma her yerde var. Sadece aklımda olan hemen atabileceğim doğru araştırmalardan biri buydu. Google'a da yazıp aratabilirsin. Sen sanıyorsun ki televizyonlarda, yarışmalarda gördüğün halterciler kısa boylu olunca evet kas çalışınca kısa boylu kalıyosun sanıyorsun. Halbuki tam tersi, onlar zaten kısa boylu olduğu için haltere ilgi gösteriyorlar çünkü ağırlığı kafasının yukarısına kadar kaldırabiliyor kısa boylu oldugu icin ama uzun boylu biri nasıl kaldırsın o halterleri tepesine kadar? Mantık böyle işliyor bilimselde ama sen cahil halk kafasında bakıyorsun durumlara. Adama ispatlıyoruz okumadan linki görüp eleştiriyor :D Böyle devam et kardeşim sen kas çalışma.
televizyon izlemeyi bırakalı ya 3 ya 4 yıl odlu

Apu Mühendisi

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,085
İsim
Lydranx
yav kardeşim "Yanlış bilgiden reportluyorum ehuehu" reportlarsna reportla vasıflı birr araştırma at buraya ben böyle kalıyım hadi yap madem çok biliyon ya hjadi atsana vasıflı bir araştırma

şu vasfa bak shredded brotherstan oooo var ya dünya etrafında her yerde saygı duyulan bir yer gerçekten mükemmelsiniz
Peki sizin fitness'ın boy uzamasını durdurduğuna dair bir kanıtınız var mı ?

Ted Mosby

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,754
İsim
Ahmet Baran
Kız tavlamak için gidecekseniz başka yöntemler önerebilirim. Vücut geliştirme, Fitness... Bunların hepsi bana kalırsa karşı cinsi etkilemek için yapılıyor. Gitmek içinse gereksinimleri karşılıyorsunuz.
Erkekleri nasıl etkileyebilirim üstat

LineaTurco

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,013
İsim
Zeki Müren
Yaşın kaç evladım? Bu nasıl üslup, bu nasıl cahillik. Bu araştırma her yerde var. Sadece aklımda olan hemen atabileceğim doğru araştırmalardan biri buydu. Google'a da yazıp aratabilirsin. Sen sanıyorsun ki televizyonlarda, yarışmalarda gördüğün halterciler kısa boylu olunca evet kas çalışınca kısa boylu kalıyosun sanıyorsun. Halbuki tam tersi, onlar zaten kısa boylu olduğu için haltere ilgi gösteriyorlar çünkü ağırlığı kafasının yukarısına kadar kaldırabiliyor kısa boylu oldugu icin ama uzun boylu biri nasıl kaldırsın o halterleri tepesine kadar? Mantık böyle işliyor bilimselde ama sen cahil halk kafasında bakıyorsun durumlara. Adama ispatlıyoruz okumadan linki görüp eleştiriyor :D Böyle devam et kardeşim sen kas çalışma.
al o vasıflıysa bu da vasıflı swquad durumunda eklemler sıkışıyor

Erkekleri nasıl etkileyebilirim üstat
kardeş Ted Mosby architect de düşerler :D

TRG-Onur

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Hocam bende 16 yaşındayım, fitnessa ilk 2019 sonunda gittim o zamanlarda boyum 1.81 di 83kg dim, yaklaşık 4 ay gittim vücudumda kaslar belirgin olmaya başladı + 80kg ye düşmüştüm ama şubat ayında bırakmıştım mecbur olduğum için , bıraktıktan sonra kaslar erimeye başladı + kilo da vermeye başladım 75kg ye kadar düştüm ve göbeğim çıkmaya başlamıştı, eğer sürekli gidecekseniz fitnessa gidin, boyum şuan 1.83

Ted Mosby

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,754
İsim
Ahmet Baran

Süleyman ÇAKIR-

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Bence fitnessa değil de güzel bir diyet programı ve spor uğraşı ile kilo verebilirsin.

Arkadaşlar 16 yaşındayım. 181 78 Kiloyum. Yaşıtlarıma Göre Kalıplıyım. Fitness'a Gitmeli Miyim ? Gidersem Nelere Dikkat Etmeliyim ? Program İşleri Falan nasıldır ?
Hayatımda Hiç Gitmedim Tecrübeli Arkadaşlar Aydınlatırsa Sevinirim.
kuzenim 17 yaşında şu an 1 91 ve kiloyu tam bilmiyorum ama 73 dür heraşlde

AEROXUM

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
66
İsim
Ahmet Metin

Birincisi, biz zaten halterci olcak demedik adam. Sen daha okuduğunu anlamıyorsun, adam spor salonuna gidip 10 kilo maks 20 kilo ile kas kütlesini arttırıp yağ yakıcak. İkincisi ise halterin altına girmekte sıkıştırmıyor ahahahahhaha bu nasıl ********** bir bilgi. Sitenin ismine bak neoldu.com. Daha fazla muhattap olmayacağım senin gibi kör cahille, devam et.

Apu Mühendisi

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,085
İsim
Lydranx
attım onlar vasıflıysa bu da vasıflı

Vücut Geliştirme Boy Uzamasını Engelliyor Mu?

İnsanlar arasında konuşulan aslı astarı olmayan söylentilere hurafe denir. Hurafeler yeterince okumayan, araştırmayan insanlar arasında hızla yayılır. Yayılırken de üstüne yapılan eklemelerle çok farklı söylentilere ulaşabilir. Bu haliyle inanmaya devam edilir ve bu şekilde doğru olduğu kabul edilmeye başlanır.

Vücut geliştirmenin boy uzamasına engel olduğuna dair söylenti de aynen bu şekilde kulaktan kulağa yayılan mitlerden biridir. Bu spor ile uzun zamandan beri uğraşan fakat yeterince bilgi sahibi olamamış insanlar dahi bu hatayı yapmakta ve gençlere yanlış bilgi aktarmaktadırlar. Ergenlik dönemindeki genç insanlar bu yüzden vücut geliştirme ya da ağırlık sporlarından uzak durmakta ve boyunun kısa kalacağından korkmaktadırlar.

Hocam kendi attığınız kaynakta böyle yazıyor :D?

yigitrocks

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,304
İsim
Yiğit Aralim

Bağlantıda haltercilerden bahsediyor. Ek olarak tüm metni okursan aslında uzamayı durdurmadığını söylüyor. Yanlış yapıldığında olabilecek bazı sıkıntıları dile getirmiş sadece. Attığın kaynağı bile doğru dürüst okumayan bir adamla tartışmaya gerek bile yok.

Top Bottom