Neler Yeni

Artık Çok Bıktım Dostlar

yufuscuk

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,323
İsim
YUSUF BAĞRIYANIK
Evet gençler. Faturanın çok yüksek gelmesinin sebebi benmişim. (185 TL)
Sadece masraftan ibaretmişim. Cayır cayır elektrik yakıyormuşum. Yiyip içip yatıyormuşum.
Odamın lambası LED lamba ve çektiği güç 9 Watt
Laptop kullanıyorum ve genel çektiği güç 20 Watt
Günlük maksimum 12 saat bu şekilde kullanıyorum.
Güç (W): 30
Adet: 1
Günlük Çalışma (Saat): 12
Aylık Çalışma (Gün): 30
Aylık Tüketim Miktarı: 240 kWh ve altı
Elektrik Maliyeti (TL/kwh): 1,26

Elektrik Tüketimi (kWh)
Günlük: 0,36 kWh
Aylık: 10,80 kWh
Yıllık: 129,60 kWh

Elektrik Tüketimi (TL)
Günlük: 0,45 TL
Tüm vergiler dahildir.
Aylık: 13,61 TL
Tüm vergiler dahildir.
Yıllık: 163,30 TL

Aylık 15 TL = 185 TL değil mi? :D

Sigara bağımlılığım olsaydı veya başka kötü alışkanlığım olsaydı daha mı iyi olurdu?
Millet evlatlarına dershane tutuyor, istemediği kadar kaynak alıyor.
Ben kendi biriktirdiğim parayla kaynağımı aldım ve evde çalışmaya çalışıyorum yük olmasın diye. Kötü mü ettim?
Arkadaşlar eğer üniversite kazanırsam daha bu eve adım atmayı düşünmüyorum. Telefon numarasını da engelleyeceğim.
Sonuçta babama ders çalışan değil bir işte çalışan evlat lazım.
Onu da geçtim. Yaz tatilinde herhangi bir işte çalışıyorum ve elimden gelen desteği de sağlıyorum.
Ben ömrüm boyunca bu kadar cahillik görmedim. Cahillik ve beynini kullanamayan insan tipi en nefret ettiğim insan tipidir bu arada.
Yemin ediyorum milletin maddi, manevi değerlerine özeniyorum. Milletin ailesini kıskanıyorum.
Ben bu aileye yaranamadım dostlar. Ne yapsam sevilmedim. Hep bir fazlalık olarak göründüm. İlerleyen zamanlarda babam yardıma muhtaç kaldığında tek yardım edecek kişi ben olacağım (kardeşim dünden vazgeçmiş zaten) ancak bana fazlalık gelecek. Neden uğraşayım ki? Kendi halinde yaşayıp ölüp gitsin.

Ben bugün kendime söz verdim: Ailemi ne kadar zor durumda olsalar da tamamen unutmak. Bugün benim ailem öldü dostlar.
Hayatımı değiştireceğim dönüm noktasında bile destek olmuyorlar hatta köstek oluyorlar.
Yalnızca annemi alırım yanıma. Tek ve öz destekçim kendisi.
Psikolojimi çok zor toparlıyorum artık. Psikoloji bilgim olmasına rağmen.
Hayata çok zor bağlanıyorum. Hayatı çok sevmeme rağmen.
Geçmişimi unutmak istiyorum. Travmalarla dolu bir hayatı..
Ne diyeceğimi bilemiyorum şimdi yanlış bir şey söylemekde istemiyorum bende bu kadar abartı olmasa da yaşıyorum bu tarz şeyleri benim ailem eğitimime önem veriyor şuan özel okulda okuyorum derslerime de çalışıyorum elemden geldiğince ama babam beni beğenmiyor ne yapsam aynı sürekli özellikle şu ergenlik zamanımda her gün kavga ediyoruz sürekli birşeyleri yasaklıyor geliyor diyor telefon cezası aldın bir gün gelip internetin fişini çekiyor bir gün geliyor televizyonda sevdigim kanalları siliyor ders çalışıyorum hocalar benden memnun ama babam değil annemde derslerimde ısrarcı ama babam kadar değil ve üstelik babam beni hiç anlamıyor anlayış göstermiyor dışarı çıkıp arkadaşlarımla vakit geçirmeme izin vermiyor durumumuz iyi olmasına rağmen kaç yıldır pc istiyorum almıyor okuldaki gıcık insanlarla uğraşmaktan orda sinirimi çıkaramayıp evde çıkarıyorum durduk yere kavga ediyoruz şuan bunları yazarken çok sinirleniyorum babamla kavga etmek istemiyorum saygısızlık yapmak istemiyorum ama artık sıkıldım bende üniversiteyi farklı şehirde okumak istiyorum şuan çok çalışıp istanbul ankara gibi bir yer kazanıp oralarda okumak istiyorum kesinlikle bezdim artık

Nirvana

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Ya senin için 60w harcasın. Konu ne kadar harcadığı mı sence? Yüzeysel düşünme
Ne düşünüp ne düşünmeyeceğimi sana soracak değilim istediğim şekilde yüzey yanal en boy şeklinde düşünürüm kardeşim

Berk Atmaca

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,237
İsim
Berk Atmaca
Ne düşünüp ne düşünmeyeceğimi sana soracak değilim istediğim şekilde yüzey yanal en boy şeklinde düşünürüm kardeşim
Puhahahahjss. Açıklamaya bak iyi güldüm valla sağ ol. Yüzey yanal en boy düşünmekte başarılar 😘

Nirvana

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Puhahahahjss. Açıklamaya bak iyi güldüm valla sağ ol. Yüzey yanal en boy düşünmekte başarılar 😘
Orucu açtım kafa yerine geldi agrasif değilde bu sefer iyi niyetle bakıyım bende güldüm :)

ahenk'

80+ Silver
Zamanında intihara kadar götürmüştü babamla aramdaki ilişki... Bir süre kulak tıkamak lazım 49 gün kaldı şunun şurasında.

diekatze

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
579
İsim
Kerem Uyar
Bunların %90'ı Türk gençliğinin yaşadığı sorunlar.

Ailelerimiz (benim hariç) örneğin git çalış evde oturuyorsun derler, bunu söyleme amaçları aslında eve para getirmemizken sorguladığında ben senin için diyorum bir birikimin olsun yavrum gibisinden bir kafaya bürünüyorlar. Bunlar sayısız ucu açık bir konu.

Bir çoğumuz sizden nefret ediyorum vb cümleler kullanmıştır ailesine veya en kötü ihtimalle içinden geçirmiştir ama en fazla 3-5 güne tekrar can ciğer kuzu sarması.

He de geç, dinleme dediklerini. Kendi bildiğini yap.

Üniversiteyi şehir dışında okuyup 3-5 sene kafanı dinleyebilirsin ama sonunda aile evine döneceksen geçici bir heves olur.

Maryo

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Sadece masraftan ibaretmişim. Cayır cayır elektrik yakıyormuşum. Yiyip içip yatıyormuşum.

Elektrik Tüketimi (kWh)

Elektrik Tüketimi (TL)
Tüm vergiler dahildir.
Tüm vergiler dahildir.

Sigara bağımlılığım olsaydı veya başka kötü alışkanlığım olsaydı daha mı iyi olurdu?
Ben kendi biriktirdiğim parayla kaynağımı aldım ve evde çalışmaya çalışıyorum yük olmasın diye. Kötü mü ettim?
Arkadaşlar eğer üniversite kazanırsam daha bu eve adım atmayı düşünmüyorum. Telefon numarasını da engelleyeceğim.
Onu da geçtim. Yaz tatilinde herhangi bir işte çalışıyorum ve elimden gelen desteği de sağlıyorum.
Ben ömrüm boyunca bu kadar cahillik görmedim. Cahillik ve beynini kullanamayan insan tipi en nefret ettiğim insan tipidir bu arada.
Yemin ediyorum milletin maddi, manevi değerlerine özeniyorum. Milletin ailesini kıskanıyorum.
Ben bu aileye yaranamadım dostlar. Ne yapsam sevilmedim. Hep bir fazlalık olarak göründüm. İlerleyen zamanlarda babam yardıma muhtaç kaldığında tek yardım edecek kişi ben olacağım (kardeşim dünden vazgeçmiş zaten) ancak bana fazlalık gelecek. Neden uğraşayım ki? Kendi halinde yaşayıp ölüp gitsin.

Ben bugün kendime söz verdim: Ailemi ne kadar zor durumda olsalar da tamamen unutmak. Bugün benim ailem öldü dostlar.
Hayatımı değiştireceğim dönüm noktasında bile destek olmuyorlar hatta köstek oluyorlar.
Erken karar vermeyin bu dediklerini çok büyük bir karar.

✓Arda

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Bu konuda nasıl bir destek verilir bende bilmiyorum.
Ani bir karar vermediğini düşünüyorum, bende babamla yaklaşık 1.5 yıldır konuşmuyorum. Bizim sebep biraz farklı tabi. Hakkımızda hayırlısı ne ise o olsun dostum.

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,966
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113
Erken karar vermeyin bu dediklerini çok büyük bir karar.

Bu konuda nasıl bir destek verilir bende bilmiyorum.
Ani bir karar vermediğini düşünüyorum, bende babamla yaklaşık 1.5 yıldır konuşmuyorum. Bizim sebep biraz farklı tabi. Hakkımızda hayırlısı ne ise o olsun dostum.
Geçmişimi unutamasam da, aklıma geldikçe tüm modum düşse de dediklerimi uygulayamam ben. Ben cani, katı, kötü, hayırsız birisi değilim. Eğer uygularsam hayatımda rahatlığa da kavuşamam.
Babam son zamanlarda iyi gibi. Bakalım bu davranışını ne zamana kadar götürecek.
Her ne kadar kötü de olsa affetmek gerekir. Her ne kadar haksız da olsa haksızlığını yüzüne vurmamak gerekir. Babamın kendisi değil huyları kötü sadece. Mantıklı düşünemiyor, hemen sinirliyor, her şeyi bildiğini sanıyor.. Olsun. Hiç olmasaydı daha mı iyi olurdu? Hayır. En azından ''babam'' diyebileceğim birisi var arkamda. Belki sırtımı yaslayamam ona ama bu konuda yalnız olmadığımı düşünüyorum.
Anne ve baba eğer bakıma muhtaçsalar evladın ona bakması farzdır. Muhtaç olan anne, baba, dede, çocuk ve toruna bakmak zorunluluğu vardır ve bu Allah'ın emridir. Anne ve babaların yaşlandığında çocukları tarafından bakılmadığı ve huzurevlerine gönderildiği gözleniyor. Evlatlar muhtaç olan anne ve babasına bakmazsa büyük günah işler. Zaten oldukça günahkârım.
En azından hayatım bir nebze ray hattına otursun.

Maryo

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Geçmişimi unutamasam da, aklıma geldikçe tüm modum düşse de dediklerimi uygulayamam ben. Ben cani, katı, kötü, hayırsız birisi değilim. Eğer uygularsam hayatımda rahatlığa da kavuşamam.
Babam son zamanlarda iyi gibi. Bakalım bu davranışını ne zamana kadar götürecek.
Her ne kadar kötü de olsa affetmek gerekir. Her ne kadar haksız da olsa haksızlığını yüzüne vurmamak gerekir. Babamın kendisi değil huyları kötü sadece. Mantıklı düşünemiyor, hemen sinirliyor, her şeyi bildiğini sanıyor.. Olsun. Hiç olmasaydı daha mı iyi olurdu? Hayır. En azından ''babam'' diyebileceğim birisi var arkamda. Belki sırtımı yaslayamam ona ama bu konuda yalnız olmadığımı düşünüyorum.
Anne ve baba eğer bakıma muhtaçsalar evladın ona bakması farzdır. Muhtaç olan anne, baba, dede, çocuk ve toruna bakmak zorunluluğu vardır ve bu Allah'ın emridir. Anne ve babaların yaşlandığında çocukları tarafından bakılmadığı ve huzurevlerine gönderildiği gözleniyor. Evlatlar muhtaç olan anne ve babasına bakmazsa büyük günah işler. Zaten oldukça günahkârım.
En azından hayatım bir nebze ray hattına otursun.
Unutma .
Sinir bir şeyleri çözmez.
Size tek tavsiyem kalpleriniz kırılıcaksa küsün ama kırmayın birbirinizi o kırarsa siz küsün tek taraflı.

Keytia

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
148
İsim
Keytia
Beni çocukluğumdan beri çalıştırdılar okula gidip kalan zamanda çalıştırıyorlar ve ne zaman tatil olsa o zaman da çalıştırıyorlar ve yine de beni hep kötülüyorlar bende aynı durumdayım seni çok iyi anlıyorum dostum intihar etmeyi bile düşünmüştüm

Elektrik Tüketimi (kWh)

Elektrik Tüketimi (TL)
Tüm vergiler dahildir.
Tüm vergiler dahildir.

@Sagittarius bani açıldığında onla bir konuş onu normal hayatta da taniyorum hatta aynı evde kalıyoz onun ben yakın arkadaşıyim neyse konu bu değil bildiğim kadarıyla onun babasıyla ilgili bir tür sorunları vardı
Meslek lisesini bitirdi üniversite sınavına hazırlanmadı babasıyla ettiği kavgalar sonucu evden ayrıldı memleketi Kayseri ordan ayrılıp Ankara ya geldi Ankara da tanıdığı neredeyse 1 2 kişi anca sonra usta bir yazilimcinin yanında işe girdi asgari ücret o sıralar 3000 civarı idi neyse yazılım i baya başardı kendine bir sistem aldı i9 10900KF ve RTX 3060 Ti bu sistemle UE4 ile serbest çalışmalar yaptı ama bir iş için seltifika gerekiyordu bunu BTK ile kolayca (yazılım dillerine hakim değilim) sonra iş ilanlarına baktı ama Türkiye de onu tatmin edecek bir iş yoktu hayalleri vardı o azimle gauretle devam etti gördüğüm kadarıyla
Oyunlarında Hep Electronic Arts dan esinlendi saatlerce uyumadı sonra 10 kişilik yeni bir ekip oldular yeni insanlarla tanıştı ve Grup olarak devam ettiler ama şunu biliyorum Hiç yılmadilar Azim ettiler nekadar borç harç olsada batsalarda yılmadilar onların hayalleri vardı vazgecmediler ve çalışmalari oyun projeleri bir EA yöneticisinin gözüne çarptı oyunlar NFS den esinlenilmis oyun mekaniklerinde cidden güzel işler yapmışlardi

Sonra Electronic Arts dan teklif geldi ABD asgarî ücretine karşılık bizim şirkette çalışın dediler şuan Rütbesini bilmiyorum kendisi daha iyi bilir ama en son attığı durumlarda (Forumdaki) nekadar kazandığını atmış benim babam beni evden kovduğu için yanına geldim :D ama evden atilmamaya çalış çünkü ben 21 yaşındayım sen 19 yaşındasin

Unutma Azim Et başarırsin eğer zorluklar karşısında düşeceksen zayıfsin zayıf insan herzaman yenilmeye mahkumdur azim inanç ve sabır sana başarıyı getirir çünkü bunlar olmadan yolda kaldın demektir babana sabır edeceksin senin sevgiye ihtiyacın yok olmadan da yaşarsın geçin şu ayakları illa seni birimi sevmesi lazım beni kimse sevmez ben başaramadım ama sevgiye ihtiyacım olmadığı kesin
Mesaj otomatik birleştirildi:

İşlemci 6 Watt TDP'ye sahip ve %25 yükte
Panel en düşük parlaklık ayarında.
SSD var bu arada ve o da boşta sayılır.
Ayrıyetten Laptop şarjda. Şarj %100.
20 Watt çıkıyor kablodan hesapladığımda.
Celeron işlemci falan Heralde ozaman

Top Bottom