Neler Yeni

Asus Rog klavye alınır mı bu fiyata

Adriatique

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Yay sesinin mevcut olması bile bu fiyattaki bir klavye için bile almamak için bir sebep bu fiyat bandında daha iyi ve daha kaliteli klavyeler mevcut RX ve NX switchler belirtildiği kadar epik kalitede değiller RXler bir tık sessiz sadece ikisi de Cherry mx varyantı
O sizin tercihiniz, günlük kullanımda fark edilmeyecek bir çınlama size bu kadar dert oluyorsa tercih etmeyin ama açılan konularda da çınlamadan bağımsız klavyeyi kötülemeyin.

Cherry MX ile en benzemeyen switch türü RX switch olabilir bu arada. Biri mekanik, biri optik mekanik. Birinin keycap mandalı ortada, diğerinin 4'e bölünmüş şekilde köşelerde. İç çalışma mekanizmaları da oldukça farklı.

arseyus

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Akın
Tuşları biraz aşırı yumuşak basma hissiyatı olsada (hızlı algılıyor) Bunun dışında şuan ki fiyata göre hiç bir markanın eline su dahi dökemiyeceği bir klavyedir.

Cavuskerem

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,348
İsim
Kerem Çavuş
O sizin tercihiniz, günlük kullanımda fark edilmeyecek bir çınlama size bu kadar dert oluyorsa tercih etmeyin ama açılan konularda da çınlamadan bağımsız klavyeyi kötülemeyin.

Cherry MX ile en benzemeyen switch türü RX switch olabilir bu arada. Biri mekanik, biri optik mekanik. Birinin keycap mandalı ortada, diğerinin 4'e bölünmüş şekilde köşelerde. İç çalışma mekanizmaları da oldukça farklı.
Çok detaylı bilgim yok fakat benim kullandığım cherry nx switchti rx değil yeni olan diye hatırlıyorum yay sesi geliyordu kasa kalitesi güzeldi fakat bu parayı hakedicek klavye değil alınırsa da cashback kampanyası olursa alınır bunun yerine xpg daha mantıklı tercih olur

Adriatique

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Çok detaylı bilgim yok fakat benim kullandığım cherry nx switchti rx değil yeni olan diye hatırlıyorum yay sesi geliyordu kasa kalitesi güzeldi fakat bu parayı hakedicek klavye değil alınırsa da cashback kampanyası olursa alınır bunun yerine xpg daha mantıklı tercih olur
RX ile NX farklı hocam, ben RX hakkında konuşuyorum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,740
İsim
Murat Orhan

Optical ile ne farkı olduğunu hiliyorum anlatmana gerek yok fakat hissiyat olarak gateron opticallerden daha ucuz hissettiriyor. Tek farkı latency i düşük olması ki gateron optical yellowun ondan da düşük. Klavyeyi kullandım bu arada çok daha ucuz klavyeler daha premium hissettiriyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

XPG Summoner'de de yay sesi var bu arada.
Cherry mxlerde yay sesi çıkıyor artık.

Top Bottom