Neler Yeni

Asus scope deluxe nx vs cherry mx

Cavuskerem

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,277
İsim
Kerem Çavuş
Evet her red switch aynı değil özellik olarak ama benim bildiğim neredeyse tüm red switchlerde click sesi olmaz bu yüzden bir tuşa bastığında sadece tablaya değme sesi çıkar bu da klavyenin keycabs ve klavyenin malzemesine göre değişiyor diye biliyorum sanırım buna da tactile deniyordu.
Hocam alırsanız dediğimi anlarsınız kullanınca ,tam tanımlayamıyorum olayı :D diğer kullandıpım redlere göre daha sesliydi , basım hissi de bir tık daha azdı nx redin

TinerciAlper

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,244
İsim
Alper Burak Sarı
Instagram
alperburaks
Steam
https://steamcommunity.com/profiles/76561198343077776
Discord
Alperburaks
Asus rog strix scope deluxe almak istiyorum ama üründe iki tane switch seçeneği var cherry mx ve asus nx olarak. Sizce hangisi tercih edilmeli?
Asusun kendi switchlerinden memnunum bi sorunu yok

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
48,899
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Cherry yerine nx tercih ederim ya Cherry de Silver' ı pek beğenmedim. Diğerlerini deneme fırsatım olmadı Red için o kadar kötü değil diyorlar. NX hakkında ise cok bilgim yok ama kötü olduğunu sanmam

Mithril

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
606
İsim
Muhammet Kürkçü
Hocam alırsanız dediğimi anlarsınız kullanınca ,tam tanımlayamıyorum olayı :D diğer kullandıpım redlere göre daha sesliydi , basım hissi de bir tık daha azdı nx redin
Hocam korkutmayın beni şimdi. Hafiften almaya nx yöneliyordum birazdan. Kafam karıştı şimdi cherry mi alsam acaba. Hocam blue switch den geçiyorum ne kadar sessiz olursa benim için o kadar iyi.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Cherry yerine nx tercih ederim ya Cherry de Silver' ı pek beğenmedim. Diğerlerini deneme fırsatım olmadı Red için o kadar kötü değil diyorlar. NX hakkında ise cok bilgim yok ama kötü olduğunu sanmam
Asusun kendi switchlerinden memnunum bi sorunu yok
Nx iyidir ya nx den devam edeceğim.

Can...

80+ Platinum
Evet her red switch aynı değil özellik olarak ama benim bildiğim neredeyse tüm red switchlerde click sesi olmaz bu yüzden bir tuşa bastığında sadece tablaya değme sesi çıkar bu da klavyenin keycabs ve klavyenin malzemesine göre değişiyor diye biliyorum sanırım buna da tactile deniyordu.
Evet öyle hocam akşam video atarım tuşu sokunce gram ses yok takınca çarpma sesi geliyor tok şekilde

Cavuskerem

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,277
İsim
Kerem Çavuş
Hocam korkutmayın beni şimdi. Hafiften almaya nx yöneliyordum birazdan. Kafam karıştı şimdi cherry mi alsam acaba. Hocam blue switch den geçiyorum ne kadar sessiz olursa benim için o kadar iyi.

İkisi de aşşağı yukarı aynı nx de cherry , ama asusun switchi ben almışken nx alırdım

Mithril

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
606
İsim
Muhammet Kürkçü
Evet öyle hocam akşam video atarım tuşu sokunce gram ses yok takınca çarpma sesi geliyor tok şekilde
Tamam işte hocam dediğim gibi o klavyenin tablasının kalın ve sağlam olmasından kaynaklı custum klavye falan yapanlar o işten iyi anlar. Sırf sesi daha güzel çıksın diye falan custom klavyeciler altına elyaf falan seriyor.

İkisi de aşşağı yukarı aynı nx de cherry , ama asusun switchi ben almışken nx alırdım
Nx in kullanım ömrünü hiçbiryerde bulamadım ama bende nx alacağım en fazla ne olabilirki?

Hocam silver switch tam hastasına bir switch herkes için uygun değil bence. Gereksiz hassas.

TinerciAlper

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,244
İsim
Alper Burak Sarı
Instagram
alperburaks
Steam
https://steamcommunity.com/profiles/76561198343077776
Discord
Alperburaks

Dostum nx cherryden daha iyi bence

Top Bottom