Neler Yeni

Asus scope deluxe nx vs cherry mx

Can...

80+ Platinum
Asus rog strix scope deluxe almak istiyorum ama üründe iki tane switch seçeneği var cherry mx ve asus nx olarak. Sizce hangisi tercih edilmeli?
nx olan var bende knk çok bir sesi yok basma hissi tatlı arada patlatıyorum oyunlarda :kekw: bana mısın demiyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

mx daha sessiz ve daha yumuşaktır ses olarak diğer mekanik klavyeler gibi hissettirmez ama daha uzun ömürlüdür 100m tık diye biliyorum ömrünü. diğerler 50-60-70 tir çoğu zaman

aslan parçası sen hadi kumda oyna benim mesajlarımı alıntılama büyüyene kadar
neyse seviyen belli sana laf söyleyip ban yediğime değmez engelle geç problemlerin var gibi

Mithril

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
748
İsim
Muhammet Kürkçü
nx olan var bende knk çok bir sesi yok basma hissi tatlı arada patlatıyorum oyunlarda :kekw: bana mısın demiyor

neyse seviyen belli sana laf söyleyip ban yediğime değmez engelle geç problemlerin var gibi
Hocam nx switch e cherry nin keycab leri oluyormu acaba?

Can...

80+ Platinum

Mithril

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
748
İsim
Muhammet Kürkçü
Oluyor ama keycap almana gerek yok asusunki güzel zaten
Evet gerçekten öyle ama türkçe tuşlar olmadığı için şuan kullandığım klavyeden birkaç tuş koymayı düşünüyorum yoksa sıfırdan keycabs dizmek gibi bir niyetim yok.

Cavuskerem

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,349
İsim
Kerem Çavuş
Evet gerçekten öyle ama türkçe tuşlar olmadığı için şuan kullandığım klavyeden birkaç tuş koymayı düşünüyorum yoksa sıfırdan keycabs dizmek gibi bir niyetim yok.
Çok kötü durur bence , rog scope keycapinin yazı fontu baya farklı , zaten hangi tuşa bassan Türkçede ne ise o gibi yazıyor çok sorun etme

Mithril

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
748
İsim
Muhammet Kürkçü
Çok kötü durur bence , rog scope keycapinin yazı fontu baya farklı , zaten hangi tuşa bassan Türkçede ne ise o gibi yazıyor çok sorun etme
Hocam ilk bilgisayarımı birkaç ay önce çektim ondan çok alışık değilim pc den yazmaya ondan belki değişirim dedim ama sanırım zaten türkçe tuşlar ile geliyormuş problem yok yani.

Cavuskerem

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,349
İsim
Kerem Çavuş
Hocam ilk bilgisayarımı birkaç ay önce çektim ondan çok alışık değilim pc den yazmaya ondan belki değişirim dedim ama sanırım zaten türkçe tuşlar ile geliyormuş problem yok yani.
Bende vardı da unutmuşum şimdi baktım Türkçeymiş evet

Mithril

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
748
İsim
Muhammet Kürkçü
Nx vardı ama red switche göre biraz sesli gelmişti bana
Hocam red switch de sadece tablaya çarpma sesi var click sesi yok diye biliyorum nasıl olduda daha fazla sesli geldi size acaba?

Cavuskerem

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,349
İsim
Kerem Çavuş
Hocam red switch de sadece tablaya çarpma sesi var click sesi yok diye biliyorum nasıl olduda daha fazla sesli geldi size acaba?
Her switchin basma hissi ve gramı aynı değil blue switch vs red switch videosunu diyosun muhtemelen öyle olmuyor

Mithril

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
748
İsim
Muhammet Kürkçü
Her switchin basma hissi ve gramı aynı değil blue switch vs red switch videosunu diyosun muhtemelen öyle olmuyor
Evet her red switch aynı değil özellik olarak ama benim bildiğim neredeyse tüm red switchlerde click sesi olmaz bu yüzden bir tuşa bastığında sadece tablaya değme sesi çıkar bu da klavyenin keycabs ve klavyenin malzemesine göre değişiyor diye biliyorum sanırım buna da tactile deniyordu.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
988,775
Üyeler
156,385
Son üye
Potentia
Top Bottom