Neler Yeni

Asus Tuf B450m Pro Gaming ileriye dönük sistem için yeterli mi

Absolut

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
Enes Kılıç
İyi geceler arkadaşlar. Toplayacağım sistemde ana kart ileriye dönük parçaları güncelleştirirken sıkıntı çıkarmayacak bir şey olsun istiyorum. Sizce Asus Tuf B450m Pro Gaming bunun için iyi midir? 4 adet Ram slotu 2adet M2 slotu gibi özellikleriyle bana mantıklı geliyor.
Şuan fiyatı hepsi burada'da 782 tl gözüküyor 920 tlden iindirime girmiş. Siz ne düşünüyorsunuz tercih edilir mi?
ANA KART LİNKİ

Toplamayı düşündüğüm sistem:
İşlemci : Ryzen 5 3600x
Ekran Kartı: Rog Strix 2060 veya 2060s windforce
Ram 3600 mhz cl 18 2x8 ddr4
Ssd: Xpg 8100 512 gb M2 NvMe
Kasa: 700w psu lu bir kasa

Emir Aydın

𝒞𝒾𝓃𝑜
Moderatör
En İyi Cevap
98
Dahası  
Reaksiyon skoru
31,840
İsim
Emir Aydın
Instagram
emir.aydin41
Steam
https://steamcommunity.com/id/emiraydintr/
Discord
Emir Aydın#8540
Fiyatı oldukça iyi, kaçırma derim.
Ekran kartı olarak da 2060S WindForce öneririm. Sırf görüntüsü için gidip Rog Strix RTX 2060 alma, RTX 2060S çok daha güçlü bir kart.

Absolut

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
Enes Kılıç
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Fiyatı oldukça iyi, kaçırma derim.
Ekran kartı olarak da 2060S WindForce öneririm. Sırf görüntüsü için gidip Rog Strix RTX 2060 alma, RTX 2060S çok daha güçlü bir kart.
Teşekkürler yorum için. Ana Kartı sabah sipariş vericem gibi gözüküyor o zaman.
Görüntü RGB gibi takıntılarım hiç yok indirimleri takip ederek fiyat/performans olarak ney daha iyiyse onu seçerek ilerliyorum.
Peki bu sistem için kasa önerin var mı ? Kasa-PSU konusunda pek bir fikrim yok.İçi hava alan bir kasa ve 650 veya 700w işimi görür sanırsam bu sistemde. Kafamda max 1000tl olarak ayırdım kasa bütçesini.

Emir Aydın

𝒞𝒾𝓃𝑜
Moderatör
En İyi Cevap
98
Dahası  
Reaksiyon skoru
31,840
İsim
Emir Aydın
Instagram
emir.aydin41
Steam
Discord
Emir Aydın#8540
Evet anakart oldukça performanslı, fiyatını da oldukça iyi yakalamışsın.
Aslında bu sistem için 500W PSU bile yeter. Ancak ileride de kullanırım, geleceğe dönük olsun dersen 700W tercih edebilirsin tabi ki. Yüksek wattlı güç kaynağının hiç bir zararı yoktur.
Bütçeyi birazcık aştı, bütçeyi esnetilemiyorsa daha düşük bir şeyler önerebilirim.

Absolut

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
Enes Kılıç
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Evet anakart oldukça performanslı, fiyatını da oldukça iyi yakalamışsın.
Aslında bu sistem için 500W PSU bile yeter. Ancak ileride de kullanırım, geleceğe dönük olsun dersen 700W tercih edebilirsin tabi ki. Yüksek wattlı güç kaynağının hiç bir zararı yoktur.
Bütçeyi birazcık aştı, bütçeyi esnetilemiyorsa daha düşük bir şeyler önerebilirim.
Sistemi 15-20 güne anca toplayacağım için kasa-psu da o kadar acele etmiyorum(çok fazla model seçenek olduğu için) kafamda kesinleştirdiğim parçaları gaming geceleri indirim günlerinde falan takip edip almaya çalışıyorum.
Bunları da listeme ekleyip takip edeceğim teşekkürler

Emir Aydın

𝒞𝒾𝓃𝑜
Moderatör
En İyi Cevap
98
Dahası  
Reaksiyon skoru
31,840
İsim
Emir Aydın
Instagram
emir.aydin41
Steam
Discord
Emir Aydın#8540
Sistemi 15-20 güne anca toplayacağım için kasa-PSU da o kadar acele etmiyorum(çok fazla model seçenek olduğu için) kafamda kesinleştirdiğim parçaları gaming geceleri indirim günlerinde falan takip edip almaya çalışıyorum.
Bunları da listeme ekleyip takip edeceğim teşekkürler
Rica ederim.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
966,807
Üyeler
152,750
Son üye
ukchill
Top Bottom