Neler Yeni

Babamı laptop almak için kredi çekmeye nasıl ikna edebilirim?

Status
Bu konu kilitlenmiştir.

Cakrash

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
319
İsim
Musa Topçu
Hocam 4050 bana yetmez, ileride sorun olur. 4060 alıp rahat etmek istiyorum, 8 gb ekran kartı bana uzun bir süre yeter, babamı da tekrardan borca sokmamış olurum.
bir zahmet ilerde kendin al

Atemix38

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
196
İsim
Atemix38
Hocam laptop lüks değildir! Teknoloji çağındaki bir gencim ben, yeni teknolojileri deneyimlemem lazım, üniversiteye'de gidiyorum ve iyi bir laptopa ihtiyacım var. Tepkinizi anlayamıyorum hocam, üzerime çok geliniyor.
Hocam neden RTX 4050 yetersiz gelsin ki güçlü bir kart bütün oyunları oynatır merak etme

Son düzenleme:

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,895
İsim
Emre
Discord
necromancerr
Hocam laptop lüks değildir! Teknoloji çağındaki bir gencim ben, yeni teknolojileri deneyimlemem lazım, üniversiteye'de gidiyorum ve iyi bir laptopa ihtiyacım var. Tepkinizi anlayamıyorum hocam, üzerime çok geliniyor.
Bilader yaşım 18 senden fazla çalışmışımdır laptop bizim ülkemizde LÜKS! bunu anla yeni teknoloji deneyimleyim demek herhalde csgoda 1000 saat hayatımı öldürmek demek pederin çalışmadan bana aldığı bilgisayarda

safkdlklash

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
413
İsim
Aykut
İlgilendiği Kategoriler
Televizyon - telefon
Instagram
aykonulldreinull
Steam
https://steamcommunity.com/id/aykutkxd/
Discord
vazgecmek
21 yaşında adam olmuşsun, çalışmaya hazır değilim diyorsun. Artık iş hayatına atılıp asgari kazansan bile taksitler halinde bir bilgisayar alabilecek yaştasın, zaten baban emekli maaşını evi geçindirmek için nasıl döndürüyor sen benden iyi biliyorsundur. Benim babam emekli olmasına rağmen hala çalışıyor ki evi rahat geçindirsin.

Mevsim

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
465
İsim
Fettah Özalp
Alacağımız laptop 30-35 bin TL civarlarında, Acer Nitro 5, İ712700H, RTX4060 laptopu almak istiyorum ama babam "o kadar param yok, veremem o kadar" diyor, "baba kredi çeker halledersin, zaten temmuz ayında emekli maaşına zam yapılacak, ödersin kolay bir şekilde". dedim ama ikna edemiyorum bir türlü. Bu laptopa ihtiyacım var, bu zamana kadar hiç iyi bir laptopum olmadı, 21 yaşındayım. Bir baba, çocuğu için bu fedakarlığı yapabilmeli diye düşünüyorum. Sizin önerileriniz, düşünceleriniz nedir dostlar?
kral kredi çekse ödeyeceği para 60k lara kadar çıkar. durumu yoksa zorlama adamı bak benden büyüksün ama sçyle diyim ben bundna 2 sene öncesine kadar rezil bilgisayarlar ile takılıyordum ailemin durumu yoktu ama çok ısrar ettim aldılar ve şuan onun taksidini ödüyorlar. ve onların bu fedakarlığı ve her ay yüksek miktarlarda taksit ödemeleri hem hevesimi kaçırıyor hemde beni üzüyor.

Aynen kanka biz üzerine geliyoruz. Tamam sensin biraderim. Senin en tabi hakın canıım en kaliteli laptopu kullanmak, en büyük odada kalmak, mercedese binmek. Bizde enayiyiz böyle boş boş takılıyoruz. Seni trollüyoruz.

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,895
İsim
Emre
Discord
necromancerr

safkdlklash

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
413
İsim
Aykut
İlgilendiği Kategoriler
Televizyon - telefon
Instagram
aykonulldreinull
Steam
https://steamcommunity.com/id/aykutkxd/
Discord
vazgecmek
21 yaşında adam olmuşsun, çalışmaya hazır değilim diyorsun. Artık iş hayatına atılıp asgari kazansan bile taksitler halinde bir bilgisayar alabilecek yaştasın, zaten baban emekli maaşını evi geçindirmek için nasıl döndürüyor sen benden iyi biliyorsundur. Benim babam emekli olmasına rağmen hala çalışıyor ki evi rahat geçindirsin.
Ek olarak 2. El yada daha uygun cihazlara yönelmen senin için daha iyi olur

Sergeant Cross

80+ Bronze
Peki niye en güncelinden bir tane istiyorsunuz? Hala gtx1000serisi veya RX500 serisi kullananlar var senin yaşında ona ne demeli

Emre230

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Emre
Kardeşim, canımsın. Yorumun için teşekkür ederim. Hayırlı olsun sistemin, iyi günlerde kullan, yüzün hep gülsün, emeğini, çabanı taktir ediyorum ancak şu an inan çalışmak istemiyorum ve babamın da bana bu süreçte destek olmasını istiyorum, üzerime çok geliniyor, bu tepkiyi anlamıyorum, anlamlandıramıyorum.
O zaman internetten çalışmayı deneyebilirsin logo,thumbnail,video edit bu tarz şeyleri çok az bile bilsen en ufak çalışmalarda 5 10 dolar kazanabiliyorsun. Ben şu anda bilgisayardan fiverr da çalışıyorum mesela

Concevt

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
133
İsim
Berkay Burak Çifci
Uygunsuz davranış
Doyumsuz eşek 21 yaşındasın hala emekli maaşıyla çalışan babandan 35k lık laptop istiyorsun. Ne durumda olduğun kimseyi ilgilendirmez yok psikoloji yok fedakarlık yok başkasının babası alıyor benim babam niye almıyor yok lüks sayılmaz yok teknoloji çağı yok üniversite gidiyorum lazım hepsi bomboş bahaneler!!! Kendi aile yaşamına göre hayat yaşıyacaksın. Belliki baban da üzerine çok düşmüş böyle yetişmişsin. Baban aylık 15 k kazanıyorsa 3 k lık laptop alacaksın! aylık 40k kazanıyosa 25 k lık alacaksın her şey olabilitesine göre yaşanır öyle 20k kredi çekip enflasyon faizle onu 60k ödemeyle olmaz. Sen oyun oynuycan diye aylık 15k kazanan adama 35k lık bişey aldıramazsın bide müslümansın sanırım konuşmana bakılınca kitabını da mı okumadın be adam.Ha bide kendimden örnek veriyim eski borçlarımız yüzünden bende bilgisayar alamadım uzun süre sonrada aldığım pc bilgisayarın ekran kartı yok apu sitem kullanıyorum .Hatta bir atasözü var üniversite okuyorsun ama bilmiyorsun büyük ihtimalle bu atasözü AYAĞINI YORGANINA GÖRE UZAT atasözü sence ne anlama geliyor bir düşün (böyle birine eşek dedim diye de banlamazsınız heralde modlar )

Rhavenix

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
530
İsim
PichHasso
18 yaşındayım kendi imkanlarımla pc telefon aldım (üstüne yardım etti peder)
ya kendim eczanede çalışıyorum topladığım para ile bedelli askerlik yapıcam 5 gün sonra gidiyorum bu çocuk bi 30bin biriktiremiyor ve rx 580 oynadığım tüm oyunları oynattığı için geliştirme gereği duymadığımdan halen onu kullanıyorum :D

Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
975,153
Üyeler
154,189
Son üye
ginpachi
Top Bottom