Neler Yeni

BANNERLORD ELEŞTİRİ 2022

Dahası  
Reaksiyon skoru
127
İsim
Davar Güden
Mount and Blade WARBAND ı çok oynadım ve oyunda yapmadığım şey kalmadı. BANNERLORD u da yaklaşık 500 saate yakın oynadım fakat WARDBAND dan çok daha farklı bir oyun değil, Warbandın daha iyi grafiklisi hiç bekledğim gibi çıkmadı oyun. Oyunun çıktığı gibi aldım Tam 30 Mart 2020 Tarihinde aldım 31 ininden beridir oynuyorum, Oyunda klan sistemi çok saçma daha güzel mantıklı şekilde yapılabilirdi aile sistemi. Oyun altı çok boş. Amacı boş, Belli bir saat sonra tekrara giriyor ve amaç sadece daha fazla kale şehir almaya geçiyor. Kendilerine göre ticaret sistemi yapmışlar yetersiz tatmin edici değil, Diyologlar çok boş, çok fazla oyunda detay yok bakın oyunu o kadar oynadım hiç bir zaman demedim ki aaa çok iyi olmuş, veya bak buna kadar düşünmüşler demedim. Oyun çok yüzeysel olmuş, Hani bir yemek yersin, yemeği sadece karın doyurmak için yersin yemeğin tatı yoktur. bu oyun tam olarak böyle bence, Oyun çıkalı 2 sene oldu ama ben ciddi anlamda bir değişiklik göremedim, Bu oyun daha güzel yapılabilirmiş bence ,

Eksik gördüğüm yerler
-Klan sistemi, bence çok farklı bir şekilde yapılabilirmiş onun yerine ismi hanedan olsaymış daha iyi olurmuş, ve sistem de ona göre dizayn edilebilirmiş mesala sims de soy ağacı gibi veya total war daki gibi, beğenmedim, Ayrıca oyunda ben neden sadece klan lideri ile oynayabiliyorum klanın üyesi de olabilirim,
-Diyolaglar yetersiz çok boş anlam ifade etmiyor ilişkimizin iyi olduğu kişiler veya kötü olduğumuz kişileri arasında çok fark yok farklı alternatif diyolog seçenekleri yok mesela bu diyoloj seçenekleri ile diğer insanlarla ilişki puanımızı arttırmamız mantıklı olur doğru seçenek doğru zamanlama ile olur, yani bir lordu serbest bıraktığımızda ilişki puanının artması ne demek mantıksız hatta aşağalayıcı bir durum. esirleri serbest bıraktığımızda merhamet skilimizin gelişmesi gerekir çok saçma,
Koskoca Kral, Lordların sivilde giydiği kıyafetler çabulcu kıyafeti gibi ya biraz özenli geliştirin kardeşim ya umarım taleword ten çalışan insanlar yorumumu görürde ona göre geliştirir.
Daha çok şey var ama çok fazla uzatmak istemiyorum
Genel olarak oyunda çok fazla eksiklikleri var ama yani oyun yaklaşık 2012 den beri aktif olarak geliştirilesine rağmen oyun 2020 yılında çıkış yaptı. Acımasızca eleştireceğim 2 yıl içinde oyunda adam akıllı hiç bir değişiklik yok. Umarım bekledğimiz gibi çıkarda daha keyifli vakit geçiririz
GENEL OLARAK OYUNDA RUH YOK ORTAMIN AMBİYANSI bu bence oyun geliştirilirken bile 5N1K sorularına göre geliştirilmeli bu çerçevede oyunda anlamlı bir şey yok. Bomboş oyun İskeleti var. RUHU YOK!.
Bu oyunu daha iyi yapılabilirmiş, adamlar 3 yılda neler yapıyor bizimkiler 10 yılda warbandın çakmasını doğru düzgün yapamadı.
ÇIKINCA GÖRECEĞİZ BAKALIM Ama genel olarak insanların beklentisi daha fazlaydı. Oyun beklentimizin çok altında bir oyun

Top Bottom