Neler Yeni

bence Hitler aslında o kadarda haksız değildi

Dahası  
Reaksiyon skoru
40
İsim
jsisksksks
başlıktada dediğim gibi hitler bence o kadarda haksız değildi haksız olduğu yer ise insanları ırk bazlı sınıflandırmasıdır bence bu yanlış bir politika eğer bu sistem sosyal kredi bazlı bir sınıflandırma olsa idi o zaman çok güzel olabilirdi onun dışında hitlerin askeri,ekonomik,üretim,eğitim,işsizlik gibi politikaları bence çok doğruydu zaten doğru olmasydı nazi almanyasının işsizlik,ekonomik ve askeri sorunları çözülmememiş olurdu

johan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,316
İsim
ismail
Teşekkür ederiz fikirlerin için.

448170_oe9e1.jpg

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,119
İsim
Emre
Discord
necromancerr

-Mehmet-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,665
İsim
Mehmet Aslan
başlıktada dediğim gibi hitler bence o kadarda haksız değildi haksız olduğu yer ise insanları ırk bazlı sınıflandırmasıdır bence bu yanlış bir politika eğer bu sistem sosyal kredi bazlı bir sınıflandırma olsa idi o zaman çok güzel olabilirdi onun dışında hitlerin askeri,ekonomik,üretim,eğitim,işsizlik gibi politikaları bence çok doğruydu zaten doğru olmasydı nazi almanyasının işsizlik,ekonomik ve askeri sorunları çözülmememiş olurdu
seni de toplama kampına alsınlar da o zaman görürüm ben seni :kekw: :kekw:

Maryo

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Bunu siz koalya indirgiyorsunuz ancak Hitler başarısızdı ve başından böyle olacağı belliydi.
Burada haksızlık haklılık meselesi yok.
Tarih başarlı olanı yazar başarısız olanlar için ise başarılı olanlara kalemi verir.
Her diktatör aynı şeyleri yaşar kendisi gibi.
Doğar büyür gelişir ölür aynı sezar gibi.
Ayrıca size bir tavsiye tarih seviyorsanız 2.dünya savaşı dönemi gibi bir dönemden ziyade daha farklı şeylere bakın.
Otto Von Bismark mesela bakmışsınızdır o başarılı oldu ama doğru adımlar atan birisi olduğundan gittiğinde bitik değil yükselmiş bir ülke bıraktı.
Artık şu ıslak hitler mevzularını bırakın başarısızdı hitler.
Başarısız olmasa kazanırdı.

Dahası  
Reaksiyon skoru
40
İsim
jsisksksks
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İnstagramda üst üste 3 tane hitler edit izleyince oluşan sempati :
bu konu hakkında onlarca belgesel izledim ve hitlerin aslında o kadarda haksız olmadığını anladım medya nedense hitlere karşı bir algı oluşturmaya çalıştırıyorlar ve başarıyorlarda mesela sana bunu kanıtlayabilirim muhtemelen polonyada bulunan auschwitz toplama ve imha kampını duymuşsundur ve içerideki yahudi-roman-çingene-eşcinsel gibi topluluklara nasıl işkenceler yapıldığını biliyorsundur fakat muhtemelen sscbde bulunan gulagda nasıl işkenceler zulümler yapıldığını bilmiyorsundur çünkü medya bunları fazla bilmeni istemiyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

seni de toplama kampına alsınlar da o zaman görürüm ben seni :kekw: :kekw:
zaten yazdığım şeyi okuduysan ırk bazlı ayrımı savunmadığımı anlamışsındır toplama kamplarına gelecek olur isek bence bu kamplar olmalı ve bu kamplarda aşşağlık insanlar olmalıdır (tecavüzcüler,katiller,torbacılar gibi) bunların üstünde tıpkı nazilerin yaptığı gibi çeşitli deneyler yapılmalı bilime katkı sağlanmalı veya bu kişiler yemek karşılığı işçi olarak çalıştırılmalıdır şahsen ben bu kişilerin benim vergilerim ile beslenip barınıp ısınmasından rahatsız oluyorum

Bunu siz koalya indirgiyorsunuz ancak Hitler başarısızdı ve başından böyle olacağı belliydi.
Burada haksızlık haklılık meselesi yok.
Tarih başarlı olanı yazar başarısız olanlar için ise başarılı olanlara kalemi verir.
Her diktatör aynı şeyleri yaşar kendisi gibi.
Doğar büyür gelişir ölür aynı sezar gibi.
Ayrıca size bir tavsiye tarih seviyorsanız 2.dünya savaşı dönemi gibi bir dönemden ziyade daha farklı şeylere bakın.
Otto Von Bismark mesela bakmışsınızdır o başarılı oldu ama doğru adımlar atan birisi olduğundan gittiğinde bitik değil yükselmiş bir ülke bıraktı.
Artık şu ıslak hitler mevzularını bırakın başarısızdı hitler.
Başarısız olmasa kazanırdı.
hocam aslında ben hitler başarılı diye bir şey demedim politikaları bana göre çok mantıklıydı biliyorum zor ama bu politikaları değiştirip modifiye edip türkiyedede uygulanır ise hiçte fena olmazdı mesela eyaletler oluşturulsa ve bu eyaletlerde ekonomik duruma bakılmaksızın herkesin vatana ettiği katkıya bakılarak sırası ile 1. 2. 3. 4. ve 5. sınıf vatandaşların yaşadığı yerler oluştursak devlette her bu sınıflandırmaya göre hak ettiği kadar davransa bence güzel olabilirdi hem herkes dengi olan insanlar ile yaşar devlet tarafından hak ettiği muameleyi görür

Son düzenleme:

LenKys

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,574
İsim
Osman Trifilli
Instagram
trifilli_osman
1716328067954.png

Knispel

80+ Bronze
bu konu hakkında onlarca belgesel izledim ve hitlerin aslında o kadarda haksız olmadığını anladım medya nedense hitlere karşı bir algı oluşturmaya çalıştırıyorlar ve başarıyorlarda mesela sana bunu kanıtlayabilirim muhtemelen polonyada bulunan auschwitz toplama ve imha kampını duymuşsundur ve içerideki yahudi-roman-çingene-eşcinsel gibi topluluklara nasıl işkenceler yapıldığını biliyorsundur fakat muhtemelen sscbde bulunan gulagda nasıl işkenceler zulümler yapıldığını bilmiyorsundur çünkü medya bunları fazla bilmeni istemiyor
Dostum kendi yazdıkların birbiriyle çelişiyor hitler yaptı fakat aynısını Stalinde yaptı diyorsun eee? Bu hitleri haklı mı yapıyor? İkiside haksız ikiside soykırımcı ikiside katil bu kadar basit.

Dahası  
Reaksiyon skoru
40
İsim
jsisksksks
Dostum kendi yazdıkların birbiriyle çelişiyor hitler yaptı fakat aynısını Stalinde yaptı diyorsun eee? Bu hitleri haklı mı yapıyor? İkiside haksız ikiside soykırımcı ikiside katil bu kadar basit.
hayır hocam anlatmaya çalıştığım medya nedense hitlerin yahudi gibi topluluklara yaptğı zülümlerden bahsediyor ama aynı medya stalinin gulag ve türevleri gibi kamplarda neler yaptığını aktarmıyor yani burada medyanın uyguladığı çifte standartı aktarmaya çalıştım toplama kampları bencede olmalı fakat buralarda hitlerin yaptığı gibi belli bir ırka mensup insanlar olmamalı buralarda insanlık dışı varlıklar olan (tecavüzcüper ve katiller gibi) insanlar olmalıdır hitlere katılmadığım tek konu bu olabilir

Teşekkür ederiz fikirlerin için.

448170_oe9e1.jpg
iyi uykular tatlım

Dahası  
Reaksiyon skoru
143
İsim
berke can
Uygunsuz davranış
hitler kraldı aga tipsizleri cirkinleri kısaları obezleri dogustan hasta olanları kalıtsal hasta olanları engellileri falan kısırlastırıp kusursuz bir genetik ortaya cıkarıcaktı ne güzel mallar engelledi simdi bakın etrafınıza memnun musununz sonuctan her gun smalı cocuga yardım falan diye dileniyorlar

Top Bottom