Neler Yeni

bence Hitler aslında o kadarda haksız değildi

Knispel

80+ Bronze
sonuç olarak halkın üstünde gerekli otoriyeyi sağlanılabilir ise devlet uzun yıllar ayakta kalabilir
Mesaj otomatik birleştirildi:
Devlet bu şekilde ayakta kalacaksa hiç kalmasın çünkü bir anlamı yok. Sadece kendi içlerine kapanmış dünyanın umursamadığı bir ülke eğer sen insanların özgürlüklerini elinden alırsan elinde tutabileceğin bir devlet uzun süreli bir devlet olmaz. Kuzey kore sanki kaç senedir var daha yeni devlet.

Dahası  
Reaksiyon skoru
40
İsim
jsisksksks
Kardeşim sen zihnen hastalıklısın bence ayıptır söylemesi
Başka devletlerin etik olmayan şeyler yapması Hitlerin yaptığını meşru mu kılıyor? Adam yazmış ki Hitler çocukları yaşlıları öldürdü senin savunman zamanında diğerleri de yaptıydı

Peki aryan halk yoksa napıyorlardı?
Ukraynalılar aryan değildi mesela Almanlar koskoca bölgeyi tamamen yağmaladı.
Çok başarılı bulduğun ekonomi programı bu yağma olmasa halkını beslemekten bile acizdi halk açlıktan ölecekti.
Övdüğün ekonomi tamamen kölelik ve yağmayla dönen saçma sapan bir sistemdi
Kaza bela bu ruh hastası galip gelseydi dünya nüfusunun büyük çoğunluğunu Türkler de dahil Almanların kölesi yapacaktı. Ne sanıyorsun sen Hitlerin bizi aryandan saydığını falan mı?
Bir de sınıf sınıf vatandaşların yaşayacağı eyaletli bir sistem önermişsin. Kimin hangi sınıf olduğuna kim karar verecek neye göre karar verecek? Zaten günümüzde de aşırı kaliteli insanlarla fakirlikten ağzı kokanlar aynı ortamlarda bulunmuyor ki kendi kendine oluşuyor bu sınıf farkı. Devletin kendi eliyle atamasına ne gerek var?
evet meşru kılmayabilir ama bence hitlerin böyle yapması gayette normal sonuçta tıpta,işgücünde gelişmen için birilerini köleleştirmen lazım
slavlar hitlere göre aşşağlık bir ırk olduğu için köleleştiriyorlardı ya deneylerde kullanıyorlardı yada öldürüyorlardı
övdüğüm ekonomi köleleştirmeye evet bağlı biz ülke olarakda bence bunu uygulayabiliriz mesela bir örnek vermem gerekir ise üskede yaklasık 10m mülteci var bu mültecileri bu vatanda kalmayarı için yemek ve barınma karşılığı çalıştırabiliriz kabul etmez ise ülkesine postalayabiliriz ayrıca bu ekonomik sistem devletin ekonomide otorite sahibi olması gerektiğini devletin kendi kendine yetebilmesi kamu harcamaların arttırılarak iş imkanlarının arttırılması ve bu sayede işsizlik sorununun büyük oranda sonlanması gibi şeyleri savunuyor bence çok haklı
evet hitler kazansaydı sonumuz fazla iyi olmayabilirdi kendisinin siyasi bir deha olduğu gerçeğini değiştirmez hitler hiper enflasyon geçirmiş almanyayı süpergüç yapacak kadar etkiliydi
kimin hangi sınıf olacağı toplayacağı sosyal krediler belirleyecek mesela sen boğaz içi fizikten mezun oldum atıyorum +200 puan gibi. hayır malesef aynı yerde oluyorlar(eğerki çok zengin değil isen)istanbul gibi bir yerde okuyup biryerlere gelsen bile 30k memur maaşı ile yine mültecilerin veya vasıfaız insanların içinde yaşayacaksın ayrıca bu sistemin tek amacı toplumu ayırmak değil mesela devlet herkesin sınıfına göre asgarı ücret verecek en alt sınıfta olan vatandaşlar ise yemek barınma karşılığı çalıştırılacak belli bir süre çalıştıktan sonra bir üs kademeye geçebilecek

NedoxBey

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
367
İsim
Nedox Bey
tm krdsm

evet meşru kılmayabilir ama bence hitlerin böyle yapması gayette normal sonuçta tıpta,işgücünde gelişmen için birilerini köleleştirmen lazım
slavlar hitlere göre aşşağlık bir ırk olduğu için köleleştiriyorlardı ya deneylerde kullanıyorlardı yada öldürüyorlardı
övdüğüm ekonomi köleleştirmeye evet bağlı biz ülke olarakda bence bunu uygulayabiliriz mesela bir örnek vermem gerekir ise üskede yaklasık 10m mülteci var bu mültecileri bu vatanda kalmayarı için yemek ve barınma karşılığı çalıştırabiliriz kabul etmez ise ülkesine postalayabiliriz ayrıca bu ekonomik sistem devletin ekonomide otorite sahibi olması gerektiğini devletin kendi kendine yetebilmesi kamu harcamaların arttırılarak iş imkanlarının arttırılması ve bu sayede işsizlik sorununun büyük oranda sonlanması gibi şeyleri savunuyor bence çok haklı
evet hitler kazansaydı sonumuz fazla iyi olmayabilirdi kendisinin siyasi bir deha olduğu gerçeğini değiştirmez hitler hiper enflasyon geçirmiş almanyayı süpergüç yapacak kadar etkiliydi
kimin hangi sınıf olacağı toplayacağı sosyal krediler belirleyecek mesela sen boğaz içi fizikten mezun oldum atıyorum +200 puan gibi. hayır malesef aynı yerde oluyorlar(eğerki çok zengin değil isen)istanbul gibi bir yerde okuyup biryerlere gelsen bile 30k memur maaşı ile yine mültecilerin veya vasıfaız insanların içinde yaşayacaksın ayrıca bu sistemin tek amacı toplumu ayırmak değil mesela devlet herkesin sınıfına göre asgarı ücret verecek en alt sınıfta olan vatandaşlar ise yemek barınma karşılığı çalıştırılacak belli bir süre çalıştıktan sonra bir üs kademeye geçebilecek
Biz zaten H1tleri ahlak yonunden elestiriyoruz. Askeri olarak dahi denebilecek bir kisi. Ama "Devlet icin her sey mesru." gibi bir sey yok. Bu yuzden bircok kisi tarafindan elestirildi.

Ekler

• Screenshot 2024-03-03 012756.png
    Screenshot 2024-03-03 012756.png
    6.3 KB · Hit: 11

The Semih

80+ Silver
başlıktada dediğim gibi hitler bence o kadarda haksız değildi haksız olduğu yer ise insanları ırk bazlı sınıflandırmasıdır bence bu yanlış bir politika eğer bu sistem sosyal kredi bazlı bir sınıflandırma olsa idi o zaman çok güzel olabilirdi onun dışında hitlerin askeri,ekonomik,üretim,eğitim,işsizlik gibi politikaları bence çok doğruydu zaten doğru olmasydı nazi almanyasının işsizlik,ekonomik ve askeri sorunları çözülmememiş olurdu
Düşünceleri mantıklı uygulayış sistemi çok gaddarca, zaten türkiye içinde şuan öyle bir lider gerekiyor yozlaşma tavan yaptı.

Dahası  
Reaksiyon skoru
40
İsim
jsisksksks
Devlet bu şekilde ayakta kalacaksa hiç kalmasın çünkü bir anlamı yok. Sadece kendi içlerine kapanmış dünyanın umursamadığı bir ülke eğer sen insanların özgürlüklerini elinden alırsan elinde tutabileceğin bir devlet uzun süreli bir devlet olmaz. Kuzey kore sanki kaç senedir var daha yeni devlet.
ben eğerki refah içinde yaşayabiliyorsam benim için özgürlüğün bir anlamı yok .gayette uzun ömürlü olur çünkü isyan etmeye korkarlar eğerki özgürlük verir isen o zaman devletin ömrü bence kısalmış olur çünkü onlara isyan etme hakkı veriyorsun .kuzey kore 78 yıldır ayaklanma,isyan çıkmamış bir ülkedir 100 yıllık türkiyede bile onlarca ayaklanma,isyan çıktı

Prot0type

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
72
İsim
Bahadır Atasoy
Fikirlerinin hepsine olmasa da çoğuna katılıyorum, insanlara laf anlatma anlamıyorlar zamanına değmez

nontius

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
28
İsim
nontius
Olaylari bilmiyorum. Size bir sey diyim ben hic bir sey bilmiyorum. Kafam mal.

Dahası  
Reaksiyon skoru
40
İsim
jsisksksks
tm krdsm

Biz zaten H1tleri ahlak yonunden elestiriyoruz. Askeri olarak dahi denebilecek bir kisi. Ama "Devlet icin her sey mesru." gibi bir sey yok. Bu yuzden bircok kisi tarafindan elestirildi.
iyide türkiye gibi bir ülkenin gelişip dünyada sözü geçen bir ülke olması için bu gerekiyor birilerini köleleştirmek bence bu hitlerin yaptığı ırk bazlı bir köleleştirme değilde sosyal puan şeklinde yapabiliriz mesela puanı düşük olanlar belli bir süre yemek ve barınma karşılığı kamu yararına calıştıktan sonra bir üs kademeye çıkabilir veya buna alternatif olarak ülkedeki 10m mülteciyi barınma ve yemek karşılığı çalıştırabiliriz eğer kabul etmez ise ülkesine postalayabiliriz

Knispel

80+ Bronze
ben eğerki refah içinde yaşayabiliyorsam benim için özgürlüğün bir anlamı yok .gayette uzun ömürlü olur çünkü isyan etmeye korkarlar eğerki özgürlük verir isen o zaman devletin ömrü bence kısalmış olur çünkü onlara isyan etme hakkı veriyorsun .kuzey kore 78 yıldır ayaklanma,isyan çıkmamış bir ülkedir 100 yıllık türkiyede bile onlarca ayaklanma,isyan çıktı
Özgürlüğün olmadığı yerde refah diye bir şey olmaz onu unut. Her sene kuzey koreden güney koreye kaçmak isteyen kişiler sınırda vuruluyor sen kendine özgürlüğü reva görüyorsan afganistan hemen dibinde gidebilirsin sadece 1 hafta dayan bakalım ne olacak :)
İsyanlarla devletin ömrünün kısalmasınında bir alakası yok. Osmanlıda sürekli askerler ve halk isyan ediyordu ne oldu? 600 sene boyunca devlet ayakta kaldı ve yıkılışında da isyanların hiç bir etkisi yoktu maddi ve askeri azlık en temel batış sebebiydi.

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Hamza
avrupalı devletlerin afrikadaki çocukları açlık sefalet hastalık içinde bırakıp onların açlıktan kıvrana kıvrana öldürmeleri petrollerine ham maddelerinede çökmeside vahşet değilmidir
Diger devletleri savundugumumu gordun ama karsidaki hitlerse diger devletler insan canini bu kadar degersiz gormedi insanlari canli canli yakmadilar fakat bu onlarin hakli olduklarını göstermez

Dahası  
Reaksiyon skoru
40
İsim
jsisksksks
Özgürlüğün olmadığı yerde refah diye bir şey olmaz onu unut. Her sene kuzey koreden güney koreye kaçmak isteyen kişiler sınırda vuruluyor sen kendine özgürlüğü reva görüyorsan afganistan hemen dibinde gidebilirsin sadece 1 hafta dayan bakalım ne olacak :)
İsyanlarla devletin ömrünün kısalmasınında bir alakası yok. Osmanlıda sürekli askerler ve halk isyan ediyordu ne oldu? 600 sene boyunca devlet ayakta kaldı ve yıkılışında da isyanların hiç bir etkisi yoktu maddi ve askeri azlık en temel batış sebebiydi.
refahtan kast ettiğim daha yüksek bir alım gücü bu özgürlükle fazla bir alakası yoktur bu konu doğrudan gsyh ile ilgilidir osmanlıda uzun süre yıkılmamasını bu otoriteye borçludur eğerki isyan çıkarmaya çalışır isen kellen alınırdı bu sebepten dolayı azınlıklar isyan etmeye korkardı

Diger devletleri savundugumumu gordun ama karsidaki hitlerse diger devletler insan canini bu kadar degersiz gormedi insanlari canli canli yakmadilar fakat bu onlarin hakli olduklarını göstermez
siyasi politikaları son derece haklıydı zira bu politikalar 1. dünya savaşından yenilmiş bur şekilde çıkan versay gibi lanet olası bir anlaşmayı imzalan hiper enflasyon yaşayan almanyayı 6-7 yıl içinde süpergüç yapacak kadar etkililerdi

Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Ümit Öztürk
liderini takip et

Ekler

• indir.jpg
    indir.jpg
    179.5 KB · Hit: 8
Top Bottom