Neler Yeni

BİLGİSAYAR AÇILMIYOR

semapzee

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Emir
Selamlar bilgisayar oyundayken mavi ekran verdi yeniden başlatım kasadaki tuş ile ve normal bir şekilde anakart ekranina geldi sonra sinyal yok bir daha anakart ekranina geldi böyle bir döngü içinde şuanda ne yapmalıyım

ca.s

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,238
İsim
C Ş
Diski çıkarıp tekrar tak.

mtj662

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
mob and
analdim kadriyle oyun oynarken mavi ekran verdi sonra kapandı ve bir daha açılmada doğra mu anladım banca Clear CMOS anakaran yananda bit tuş olmalı tuş yoksa anakarta bir var onu bili çıkar sonra duvar baliği olmadan başlatma tuşuna basili kal 20 saniye sonra geri tak ve bilgisayar caliptir dene olmasa yazarsın

semapzee

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Emir
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
analdim kadriyle oyun oynarken mavi ekran verdi sonra kapandı ve bir daha açılmada doğra mu anladım banca Clear CMOS anakaran yananda bit tuş olmalı tuş yoksa anakarta bir var onu bili çıkar sonra duvar baliği olmadan başlatma tuşuna basili kal 20 saniye sonra geri tak ve bilgisayar caliptir dene olmasa yazarsın
Hocam pek fazla bilgim yok ama mavi ekran verdikten sonra yeniden başlatım açılırken anakart markası çıkıyor ya oraya geliyor ve sonra birdaha mavi ekran veriyor bios pilini çıkartım taktım ama düzelmedi sizin dediğinizi tam anlayamadım daha açık anlatır mısınız onu deniyeyim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Diski çıkarıp tekrar

Sistem SSD ye takılı hd de var hangisini çıkartmayım

ca.s

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,238
İsim
C Ş
Hocam pek fazla bilgim yok ama mavi ekran verdikten sonra yeniden başlatım açılırken anakart markası çıkıyor ya oraya geliyor ve sonra birdaha mavi ekran veriyor bios pilini çıkartım taktım ama düzelmedi sizin dediğinizi tam anlayamadım daha açık anlatır mısınız onu deniyeyim

Sistem SSD ye takılı hd de var hangisini çıkartmayım
SSD'yi çıkar tekrar tak. Olmazsa BIOS ayarlarını sıfırlayıp tekrar dene.

semapzee

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Emir
SSD'yi çıkar tekrar tak. Olmazsa BIOS ayarlarını sıfırlayıp tekrar dene.
Bios pilini çıkartıp taktım sıfırlanmış olmuyormu öyle biliyorum yanlış biliyor olabilirim?

semapzee

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Emir
Her zaman sıfırlanmayabilir. El ile BIOS'tan sıfırla.
Suan SSD bios ram herşeyi çıkartım sizin dediginizi denicem bir video linki varsa atarmisiniz sifirlamayi bilmiyorumda

Anakartta elektrik kalinca sifirlanmiyor açma tuşuna bas birkaç de

Yapayım

ca.s

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,238
İsim
C Ş
Bilgisayar açılırken BIOS'a girme tuşuna basacaksın. Bu tuş genelde F2 veya Delete tuşu olabilir. Bilgisayar açılırken yazar zaten orada.
BIOS'a girince ayarlar (settings) kısmına gir ve varsayılan BIOS ayarlarını yükle (set default BIOS settings) yazan bir yer olur veya tuş. Aynı şekilde bunu da yap. Sonra kaydedip çık (Save and exit).

Anakart modelini yazarsan video atarım.

semapzee

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Emir
Bilgisayar açılırken BIOS'a girme tuşuna basacaksın. Bu tuş genelde F2 veya Delete tuşu olabilir. Bilgisayar açılırken yazar zaten orada.
BIOS'a girince ayarlar (settings) kısmına gir ve varsayılan BIOS ayarlarını yükle (set default BIOS settings) yazan bir yer olur veya tuş. Aynı şekilde bunu da yap. Sonra kaydedip çık (Save and exit).

Anakart modelini yazarsan video atarım.
Denicem dediğinizi henüz SSD yi takmadım anakart modeli gigabayt a 520 m k v2

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
915,297
Üyeler
141,960
Son üye
PhenomXD
Top Bottom