Neler Yeni

Bilgisayar Montajı Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

lillagol37

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
78
İsim
Yasin
Merhabalar ben hazır kasamdaki parçalarımı yeni kasa alacağım ona toplayacağım ama zarar vermemem için dikkat etmem gerekenler nelerdir montaj yaparken.
Özellikle işlemciden çok korkuyorum macun sürerken veya takarken pinleri yamulturum veya zarar veririm diye.

Agathon

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Merhabalar ben hazır kasamdaki parçalarımı yeni kasa alacağım ona toplayacağım ama zarar vermemem için dikkat etmem gerekenler nelerdir montaj yaparken.
Özellikle işlemciden çok korkuyorum macun sürerken veya takarken pinleri yamulturum veya zarar veririm diye.
Hiç korkmanı gerektirecek bir durum yok. Köşesini doğru ayarladığın zaman direkt yerine oturtursun.
Macunu ortaya biraz bırakıp üstüne yaysan yeter.
Kabloların gidişatını iyi izlemen gerekiyor. Sonradan bu kablo nereye takılıyordu dememen için.
Ram- İşlemci - işlemci fanı - Bunları önceden anakarta takman gerektiğini biliyorsundur.

Aklıma gelen başka bir detay yok.

SaygıZorDeğildir

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,227
İsim
Göksel Sert
Yıl 2021, bilmemek değil öğrenmemek ayıp. Youtube dan yüzlerce toplama videosu mevcut, izleyip ne yapman gerektiği, nasıl yapman gerektiğini öğrenebilirsin. Korkacak bir şey yok. Hayırlı olsun ve kolay gelsin.

lillagol37

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
78
İsim
Yasin
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yıl 2021, bilmemek değil öğrenmemek ayıp. Youtube dan yüzlerce toplama videosu mevcut, izleyip ne yapman gerektiği, nasıl yapman gerektiğini öğrenebilirsin. Korkacak bir şey yok. Hayırlı olsun ve kolay gelsin.
Teorik bilgi var da el becerisi yok ondan dolayı şüphe var bi tık.

SaygıZorDeğildir

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,227
İsim
Göksel Sert
Teorik bilgi var da el becerisi yok ondan dolayı şüphe var bi tık.
Güzel, tornavida kullanabiliyorsanız gayet rahat toplarsınız herhangi bir zorluğu yok bence. Kendinize biraz güvenin. Toplama videosu izleyip yine de toplamaktan çekiniyorsaniz tanıdık bilen birinden veya ücretiyle bilgisayar tamircilerinden yardım alabilirsiniz.

lillagol37

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
78
İsim
Yasin
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Güzel, tornavida kullanabiliyorsanız gayet rahat toplarsınız herhangi bir zorluğu yok bence. Kendinize biraz güvenin. Toplama videosu izleyip yine de toplamaktan çekiniyorsaniz tanıdık bilen birinden veya ücretiyle bilgisayar tamircilerinden yardım alabilirsiniz.
Teşekkürler. İşlemci pinlerine kesinlikle dokunmamam lazım değil mi yoksa bozulur?

SaygıZorDeğildir

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,227
İsim
Göksel Sert
Teşekkürler. İşlemci pinlerine kesinlikle dokunmamam lazım değil mi yoksa bozulur?
Bozulma ihtimali çok düşük ama statik elekrik ile pinlere dokunmamakta fayda var. Yani pinlerden tutmayın. Yandan tutun pinlere dokunmadan yuvaya üçgen işaretleri denk gelecek şekilde birakmak gerek.

TR-SALİHAYCUN

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
163
İsim
salih
valla kardeşim ben az önce uzay montaj kullandım ama korkmadım yani amd kullanıyorsan pinleri zaten işaretleri var onu uygularsan bir sorun cıkmaz ama diyelim ki işlemcini felan satacaksan cıkarınca özellikle dikkat et

Dahası  
Reaksiyon skoru
73
İsim
Ahmet Tosun
Steam
https://steamcommunity.com/profiles/76561198829337926/
Twitter
ahmetsn60
Discord
TheCyDonia#6461
söyle tabir edeyim lego parçalarını tornavida ile birleştirmek gibi bişey kısaca kolay ve korkucak bir şey yok parçaların yerleri belli nasıl
takıldığın yerde youtubedan bak
Mesaj otomatik birleştirildi:

tabi başlamadan önce bütün vücudunu statik elektrikten arındır ve plastik veya tahta bir yüzeyin ürende topla ayağının altında halı vs olmasın

lillagol37

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
78
İsim
Yasin
söyle tabir edeyim lego parçalarını tornavida ile birleştirmek gibi bişey kısaca kolay ve korkucak bir şey yok parçaların yerleri belli nasıl
takıldığın yerde youtubedan bak
Mesaj otomatik birleştirildi:

tabi başlamadan önce bütün vücudunu statik elektrikten arındır ve plastik veya tahta bir yüzeyin ürende topla ayağının altında halı vs olmasın
plastik degıl ıletken bır sey ıle yapılmalı kapı kolu petek gıbı

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
911,609
Üyeler
141,463
Son üye
muhammedsvm
Top Bottom