Neler Yeni

Bilgisayar mühendisliği mi Yazılım mühendisliği mi

Swazy_

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
74
İsim
Buğra Yılmaz
Sen bilirsin. Kişisel deneyimim, Askerlikten sonra hayatım değişti.
dostum sence yazılım mühendisliği mi bilgisayar mühendisliği mi sence hangisini daha iyi iş bulmak kolay mı yazılım müh mı bilgisayar müh mı

bwNN

80+ Silver
Benim fikrimce bu bölümler kendini geliştirmenle alakalı ikisinde pek bir fark yok ama ben olsam Bilgisayar okur ve kendimi geliştirirdim ve hatta bu yks de iyi bir sıralama yaparsam gideceğim.

Sakin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
152
İsim
Tolga
Yazılımın daha mantıklı olacaktır. 2 bölümde iç içe, yazılım daha yeni. 1 alanın farklı uzmanlıkları gibiler.

Ayrıca ders çalışmayıp, okula ilgi ve alakanız yoksa aileniz meslek sahibi olmanızı ve hayata atılabilmenizi garanti etmek adına sizi yönlendirmişlerdir. Hayal kurmakla olmuyor, gereğini yapmalısınız. Aileniz gereğini yapmadığınızı düşünmüş sanırım.

Umarım başarırsınız. 20 yaş geç değil. ben 24 yaşında mezun oldum. Ama gerçekten emek vermeniz gerekiyor.

Star trek

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
951
İsim
Mehmet bozan
dostum sence yazılım mühendisliği mi bilgisayar mühendisliği mi sence hangisini daha iyi iş bulmak kolay mı yazılım müh mı bilgisayar müh mı
Bilgisayar mühendisi daha kolay iş bulur. Belediye de, Devlet dairelerinde, orta ve büyük tüm şirketlerde bir sistem yöneticisine (bilgisayarcıya) ihtiyaç duyulur. Yazılım mühendisine bir tek yazılım şirketleri ihtiyaç duyar. Sence Türkiye'de kaç tane yazılım şirketi var?

Aynı durum tüm Dünya ülkeleri için geçerli.

lyoko

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
75
İsim
SY
Hocam ben yazılım mühendisliği okurdum eğer tekrar seçme şansım olsa. Asla işime yaramayacak tonla vaktimi alan bir sürü donanımsal ders ile uğraştım çünkü.

BeKo'O

80+ Silver
Kesinlikle yazılım bence

Top Bottom